Προς το περιεχόμενο

Το Amazon Prime Video χρεώνει τώρα επιπλέον για περιεχόμενο με Dolby Vision και Dolby Atmos


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπράβο ρε Amazon!

Άρμεξε τα καταναλωτικά γίδια μέχρι τελικής πτώσης.
Αν είναι λίγα ή πολλά τα γίδια δεν έχει σημασία. Στράγγιξε τους!

Everything as a service... και όποιος αντέξει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Looter είπε

Οι εταιρίες πλέον "εκβιάζουν" ψυχολογικά τους καταναλωτές με κάθε δυνατό τρόπο ώστε να τους ωθήσουν σε άυλες συνδρομές από τις οποίες έχουν το μέγιστο κέρδος χωρίς ο καταναλωτής να έχει καμία απολύτως ιδιοκτησία.

Αν συνεχίσουμε έτσι θα μας βάλουν συνδρομή και στο δικαίωμα να μπούμε στο σούπερ μάρκετ και να αγοράσουμε τα τρόφιμα που θέλουμε , στο δικαίωμα να ψωνίσουμε από το τάδε εμπορικό κέντρο , στο δικαίωμα να αναπνέουμε καθαρό αέρα μέσα σε ένα πάρκο ή δάσος.

Όλα αυτά αποτελούν μια φούσκα επί πλασματικών αναγκών που θα σπάσει αργά ή γρήγορα και με πολύ άσχημο τρόπο...

Σαν το costco καπως; Είναι απίστευτα πράγματα. Να πληρώνεις για να σε αφήνουν να τους πληρώσεις.

Σαν τις τράπεζες ενα πράγμα. Θα βάλουν συνδρομή για τους λογαριασμούς τους ώστε να μπορείς να χρησιμοποιήσεις την κάρτα σου (που σε αναγκάζει το κράτος) για να βγάλουν χρήματα απο κάθε συναλλαγή που κανεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, kinitos είπε

πρωτα απο ολα προσβλητικο σε τι σε εσενα η σε πελατες που εκαναν ατμος?

οχι βεβαια ,σε εταιρειες που πουλανε οιτι ναναι ναι και θα το ξανα κανω

μιας και απο οτι καταλαβαινω απο αυτα που λες ποσα ηχεια εχεις ?που τα εβαλες και ποσο κοστισε?

αν θες να μου πεις για να δω λιγο ποσο κανουν μιας και δεν το εχω δει τελευταια

έτσι όπως το έγραψες φάνηκε σαν να λες έλεος για εμάς που θέλουμε atmos, μπορεί να ήμουν υπερευαίσθητος

εγώ είχα πάρει στα 500κατι - ανευ ΦΠΑ - (εχουν τσιμπήσει κάπως τώρα) αυτά εδώ, τίμια μπορώ να πω

LG S80QR Soundbar 620W 5.1 με Ασύρματο Subwoofer και Τηλεχειριστήριο Μαύρο | Skroutz.gr

2 ώρες πριν, slk200gr είπε

αν εχεις real-debrid δεν χρειάζεσαι vpn

ακριβώς. 5 χρόνια τώρα έτσι βαδίζω κι εγώ. Και δεν είναι θέμα τζαμπατζιλικίου γιατι αγοράζω πράγματα, αλλά κυρίως ποιότητας (remux κλπ)

Επεξ/σία από alexx_bauer
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την στιγμή που το έργο πηγαίνει προς αυτήν την κατεύθυνση θα ανεβαίνουν οι τιμές και τα σημερινά basics θα θεωρούνται extra's... Δυστυχώς μονόδρομος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, alexx_bauer said:

έτσι όπως το έγραψες φάνηκε σαν να λες έλεος για εμάς που θέλουμε atmos, μπορεί να ήμουν υπερευαίσθητος

εγώ είχα πάρει στα 500κατι - ανευ ΦΠΑ - (εχουν τσιμπήσει κάπως τώρα) αυτά εδώ, τίμια μπορώ να πω

LG S80QR Soundbar 620W 5.1 με Ασύρματο Subwoofer και Τηλεχειριστήριο Μαύρο | Skroutz.gr

Ναι δεν πήγαινε για πελάτες αλλά για αυτούς που πουλάνε μουφές.

Κοίτα όπως το dts τώρα και το ατμος

Η αλήθεια είναι ότι μόνο στο σινεμά έχει νόημα ειδικά το πρώτο.

Στο δεύτερο αν πούμε ότι κάνεις την υποδομή σπίτι (υπερβολικά δύσκολο)

Οπότε αυτά που πουλάνε για σπίτι είναι απλά αποκωδικοποιηση αλλά στην ουσία ο ήχος δεν αλλάζει πρακτικά.

Και ζητάνε και έξτρα χρήμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, alexx_bauer είπε

Φυσικά και έχουμε, γιατί σου φαίνεται παράξενο; Έχουν πέσει αρκετά οι τιμές για να χτίσεις ένα τέτοιο σύστημα ξέρεις

Το έλεος κάπου αλλού σε παρακαλώ πολύ, δεν υπάρχει ΚΑΝΈΝΑΣ λόγος να έχεις προσβλητικό τόνο 

αν εννοείς τα ηχεία , πιστεύω δεν εννοείς του κιλού όπως παίρναν μερικοί 5.1 με 100-300€ "2000 watt" 😂

επίσης πρέπει να έχεις και πολύ καλά διαμορφωμένο χώρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, korakios είπε

αν εννοείς τα ηχεία , πιστεύω δεν εννοείς του κιλού όπως παίρναν μερικοί 5.1 με 100-300€ "2000 watt" 😂

επίσης πρέπει να έχεις και πολύ καλά διαμορφωμένο χώρο

οχι, απάντησα σε προηγούμενο μηνυμα, με 600-900 βρισκεις τίμιο συστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, alexx_bauer είπε

οχι, απάντησα σε προηγούμενο μηνυμα, με 600-900 βρισκεις τίμιο συστημα

δε νομιζω να παίζει τέτοιο σύστημα που να μη στηρίζεται σε ανακλάσεις το οποίο είναι ακόμα πιο δύσκολο να το φέρεις σωστά απο το να βάλεις ηχεία στο ταβάνι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που μένω Γερμανία, δεν υπάρχει ποτέ περίπτωση να πληρώσω τα έξτρα 

 

Το 85-90% του περιεχομένου, είναι είτε μόνο στα Γερμανικά είτε έχει μόνο γερμανικούς υπότιτλους.

Παρόλο που μιλάω τη γλώσσα, δε γουστάρω να βλέπω ντουμπλαρισμενες ταινίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, korakios είπε

δε νομιζω να παίζει τέτοιο σύστημα που να μη στηρίζεται σε ανακλάσεις το οποίο είναι ακόμα πιο δύσκολο να το φέρεις σωστά απο το να βάλεις ηχεία στο ταβάνι

Με μή ανακλάσεις όντως δεν είναι εύκολο. Κάτι κάνουν όμως για να ξεγελάσουν το αυτί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Thresh είπε

Κακά τα ψέματα πάντως, το μεγαλύτερο ποσοστό που έχει Prime το πληρώνει κυρίως γιατί κατοικεί στις χώρες που προσφέρει δωρεάν μεταφορικά κτλπ, το streaming είναι δευτερεύον λόγος.

Αυτό ακριβώς, όποιος έχει Amazon prime το έχει λόγο δωρεάν μεταφορικών και παράδοση την ίδια ή την επόμενη μέρα σε άπειρα προϊόντα. 

Όλα τα άλλα είναι εξτραδακια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, giannisg33 είπε

kodi+real debrid, όσο πληρώνετε θα σας ζητάνε όλο και περισσότερα.

Kodi ; Τι μου θύμησες...Υπάρχει ακόμη αυτό; Δεν έχουν όλοι πάει σε stremio ;

Επεξ/σία από alexx_bauer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexx_bauer είπε

Kodi ; Τι μου θύμησες...Υπάρχει ακόμη αυτό; Δεν έχουν όλοι πάει σε stremio ;

και υπαρχει και δουλευει αψογα,το προσθετο που εχω τωρα ειναι πανω απο 2 χρονια ,παλια κλειναν πολλα προσθετα σε μικρο χρονικο διαστημα και επρεπε να ψαξεις καινουργιο ,πλεον υπαρχει σταθεροτητα σε αυτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...