Προς το περιεχόμενο

Η Intel θέλει να πάρει τη θέση της AMD στην επόμενης γενιάς κονσόλα Xbox


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι οι άλλοι έχουν αγοράσει την μισή βιομηχανία για να βγάζουν τίτλους στο ps. Και multiplatform να πάνε (που για εκεί πάει το μέλλον και για την sony, όπως είπε και ο ιαπωνας τους σήμερα ή χθες κάποια στιγμή) σίγουρα προτάσεις hw θα εξακολουθούν να υπάρχουν. Θα είναι όπως ήταν τα steam machines, απλώς για gamepass οικοσύστημα, και ελπίζω και δισκάκια (physical).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, TutaKachun είπε

Ερώτηση άσχετου. Αφου και οι δυο ειναι x86, που βρίσκεται η δυσκολία; Και με δεδομενο οτι το FSR ειναι software based δεν θα εχει θεμα ουτε σε γραφικα, σωστά;

Μα δεν υπάρχει θέμα , μια χαρά μπορεί να στηρίξει ένα τέτοιο σύστημα η ιντελ ,έχει δώσει καλά δείγματα γραφής με τις arc και πλέον με τους ultra . Θέμα αναμικτου φανμποισμου είναι όλο το θρεντ. Amd ακηδες ,intel ακηδες  , xbots , ps ακηδες ένα μίγμα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ θέλω μια φεραρι και την μπελουτσι και ένα κιλό παγωτό καμιμακι και.. Και... Ναι ιντελ μου εσύ. Θα φτάσει η κονσόλα 1000 ευρώ και κατανάλωση θερμοσίφωνα... Κούκλα μου γλυκιά μου ιντελ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Exodia The Forbidden One είπε

Δεν ξέρω για το μέλλον αλλά το πρώτο το Xbox ήταν θυριο η πιο δυνατή κονσόλα της γενιάς του με διαφορά.

Και αυτή τη στιγμή το xbox series x είναι η καλύτερη κονσόλα που φτιάχτηκε ποτέ. Επιπλέον η Activision εξαγοράστηκε από τη Microsoft. Το παιχνίδι φαίνεται να έχει ξεκάθαρο νικητή. Αν και δε μας συμφέρει να γίνει μονοπώλιο η Microsoft στις κονσόλες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ δεν τα βγάζει πέρα η nvidia καλά καλά που έχει δυνατά apu από άποψη γραφικών. Η καημένη η intel άντε να καταφέρει να βγάλει apu δυνατά επεξεργαστικά αλλά σε γραφικά δεν ...ακόμα και setup ολόκληρα με ολόκληρες κάρτες arc πάλι τα πράγματα ειναι δύσκολα σε σχέση με την amd. Αν στην παρούσα φάση η intel χτυπάει μια 3070 ή μια 6700xt θέλει δρόμο να χτυπήσει κάρτες τελευταίας γενιάς της nvidia/amd.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, Volga said:

Ναι. Μια μπούρδα είναι η φήμη. το Hi Fi Rush Και τίποτα multiplayer games θα περάσουν σε όλους. Μεχρι εκεί. Σιγά μην έδωσε 67δις για να γίνει multiplatform.

Αυτό θα επαληθευτεί απόψε στις 10μμ ώρα Ελλάδος. Αλλά και εγώ αυτό πιστεύω, GaaS θα δώσει τύπου Sea of Thieves & Flight Simulator, βαριά το Hi Fi Rush. Τα υπόλοιπα τα θέλει για τα Series, και για τον πιθανό διάδοχο που θα αποκαλύψει απόψε.

11 hours ago, padelis100 said:

Και αυτή τη στιγμή το xbox series x είναι η καλύτερη κονσόλα που φτιάχτηκε ποτέ. Επιπλέον η Activision εξαγοράστηκε από τη Microsoft. Το παιχνίδι φαίνεται να έχει ξεκάθαρο νικητή. Αν και δε μας συμφέρει να γίνει μονοπώλιο η Microsoft στις κονσόλες.

Κανένας δεν μας συμφέρει να γίνει μονοπώλιο. Η Sony διαγράφει αγορασμένο υλικό, και παράλληλα έχει ανακοινώσει ο αντιπρόεδρος παιχνίδια γιοκ μέχρι το Μάρτιο του 2025. Κοινώς, γιατί να βγάλουμε παιχνίδια, ενώ πουλάμε 2 PS για 1 Χbox; Ας λαρώσουμε την φάση μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, kgkaudi είπε

Αυτό θα επαληθευτεί απόψε στις 10μμ ώρα Ελλάδος. Αλλά και εγώ αυτό πιστεύω, GaaS θα δώσει τύπου Sea of Thieves & Flight Simulator, βαριά το Hi Fi Rush. Τα υπόλοιπα τα θέλει για τα Series, και για τον πιθανό διάδοχο που θα αποκαλύψει απόψε.

Κανένας δεν μας συμφέρει να γίνει μονοπώλιο. Η Sony διαγράφει αγορασμένο υλικό, και παράλληλα έχει ανακοινώσει ο αντιπρόεδρος παιχνίδια γιοκ μέχρι το Μάρτιο του 2025. Κοινώς, γιατί να βγάλουμε παιχνίδια, ενώ πουλάμε 2 PS για 1 Χbox; Ας λαρώσουμε την φάση μας.

Εφόσον μπορεί μέσω cloud να έχει οποιον θέλει, μέσω browser, πρακτικά έχει την τρύπα να χωθεί σε Playstation, αλλά και σε κάθε οθόνη γενικά. Άρα όποιος θέλει θα μπορεί να παρει μια συνδρομή XBOX να παίξει. Δεν έχει νόημα κανένα να αρχίσει να κάνει development σε μια νεα πλατφόρμα και να διαιρέσει τις ομάδες της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/2/2024 στις 9:34 ΜΜ, padelis100 είπε

Και αυτή τη στιγμή το xbox series x είναι η καλύτερη κονσόλα που φτιάχτηκε ποτέ. Επιπλέον η Activision εξαγοράστηκε από τη Microsoft. Το παιχνίδι φαίνεται να έχει ξεκάθαρο νικητή. Αν και δε μας συμφέρει να γίνει μονοπώλιο η Microsoft στις κονσόλες.

Δεν υπάρχει περίπτωση..

Το πάρτυ θα αρχίσει μόλις βγει νέο switch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, Volga said:

Εφόσον μπορεί μέσω cloud να έχει οποιον θέλει, μέσω browser, πρακτικά έχει την τρύπα να χωθεί σε Playstation, αλλά και σε κάθε οθόνη γενικά. Άρα όποιος θέλει θα μπορεί να παρει μια συνδρομή XBOX να παίξει. Δεν έχει νόημα κανένα να αρχίσει να κάνει development σε μια νεα πλατφόρμα και να διαιρέσει τις ομάδες της.

Ακριβώς. Βέβαια αυτά τα κάνει άτομο που έχει πχ λογαριασμό στο Game Pass. Ο JimRyan89 και ο NDrake007 για παράδειγμα, αμφιβάλλω αν θα το κάνουν αυτό, καθώς τα προϊόντα Microsoft είναι του σατανά. Θα δείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...