Προς το περιεχόμενο

ΚΙΝΗΤΟ ΜΕΧΡΙ 250 ΕΥΡΩ


Thechosennone
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από CaptainChris,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας, την βοήθεια σας παρακαλώ. Θέλω  να αγοράσω δώρο στην μητέρα μου ενα κινητό κυρίως για παρακολούθηση σειρών και σερφαρισμα. Μέχρι τώρα χρησιμοποιεί ενα xiaomi mi9 που τα έχει παίξει. Θέλω να έχει κυρίως καλό wifi, οθονη, μπαταρια και τιμή εως 250ευρώ.

1) Χρήματα που μπορούμε να διαθέσουμε;

250 ευρω
2) Μας ενδιαφέρει η αγορά από Ελλάδα ή από εξωτερικό;

Ελλαδα
3) Μας ενδιαφέρει η αγορά από συγκεκριμένο κατάστημα;

οχι αρκεί να είναι αξιοπιστο
4) Αναζητούμε μόνο καινούριες ή και μεταχειρισμένες συσκευές;

καινουργια
5) Μέγεθος οθόνης;

Μεγάλη
6) Κάποιο ειδικό χαρακτηριστικό (όπως αδιαβροχοποίηση, 2SIM+1SD, NFC κτλ);

Οχι
7) Μας ενδιαφέρει η απόδοση των καμερών;

Οχι
8 ) Μας ενδιαφέρει η αυτονομία;

Ναι
9) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό;

Οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφοσον προκειται για απλη χρηση και δεν εχουμε ιδιαιτερες απαιτησεις θα  προτεινα τα παρακατω

Realme C67   ¬190ευρω

Redmi note 13 4G ή 5G   190 - 230ευρω

Poco M6 pro 4G 210ευρω

Realme 10 ~180ευρω

 

επειδη ψαχνομαι και εγω καταληγω προς M6 pro μιας και σε αυτα τα χρηματα φαινεται οτι εχει ολο το πακετο. Αν και ηθελα να αποφυγω xiaomi-poco λογο λογισμικου. 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

Είμαι ανάμεσα στα εξής:

One plus nord ce 3

Poco M6 pro

Και το Motorola G84

Είναι κάποιο καλύτερο; Το G84 νομίζω θα έχει 4 χρόνια ενημερώσεις.

Σας ευχαριστώ πολύ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρά G της Motorola έχει δύο χρόνια αναβαθμίσεις και 3 χρόνια ενημερώσεις, η σειρά Edge  έχει 3 χρόνια αναβαθμίσεις και 4 χρόνια ενημερώσεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, CaptainChris είπε

Η σειρά G της Motorola έχει δύο χρόνια αναβαθμίσεις και 3 χρόνια ενημερώσεις, η σειρά Edge  έχει 3 χρόνια αναβαθμίσεις και 4 χρόνια ενημερώσεις 

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανε μια  βολτα στα γνωστα καταστηματα και παρτα λιγο στο χερι σου τα κινητα να τα δουλεψεις. Προσωπικα ενω ημουν να παω προς G54 - G84 οταν τα δουλεψα λιγο δεν μου αρεσαν καθολου . Οσο καλο ωραιο και καθαρο λογισμικο και αν εχουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/2/2024 στις 8:35 ΜΜ, futureshock είπε

εφοσον προκειται για απλη χρηση και δεν εχουμε ιδιαιτερες απαιτησεις θα  προτεινα τα παρακατω

Realme C67   ¬190ευρω

Redmi note 13 4G ή 5G   190 - 230ευρω

Poco M6 pro 4G 210ευρω

Realme 10 ~180ευρω

 

επειδη ψαχνομαι και εγω καταληγω προς M6 pro μιας και σε αυτα τα χρηματα φαινεται οτι εχει ολο το πακετο. Αν και ηθελα να αποφυγω xiaomi-poco λογο λογισμικου. 

 

 

γιατι note 13 και οχι note 12 pro?

και εγω ψαχνω μεχρι 250 ευρω(με τιμολογιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το G54 Power Edition πωλείται από μεγάλες αλύσιδες στα 229 ευρώ (το λέω για θέματα εγγύησης), αγοράστηκε για δικό μου άτομο και είναι πολύ ευχαριστημένο. Η μπαταρία κρατάει αρκετά, καλή οθόνη, τίμια φωτογραφία για τα λεφτά του, κανονικά 5G, γρήγορο μιας και δεν έχει όλη τη σαβούρα που έχουν άλλα κινητά. Στοκ android. Μειονέκτημα πως δεν έχει μέσα φορτιστή, άρα με φορτιστή πας στα 250 ευρώ περίπου και εδώ. 

Προσωπική άποψη πως σε σχέση με poco x5 pro, ένιωσα πως είχε καλύτερη κάμερα το G54 (για βράδι και τα δύο είναι μάπα) χωρίς να χρειάζεται να παίξω με ρυθμίσεις. Άλλωστε το άτομο που το χρησιμοποιεί δεν θα μπορούσε να μπλέξει με εφαρμογές τύπου GCAM και πολλές ρυθμίσεις. Σε άλλα κινητά είχα θέμα με το 5G, με κάμερα που δεν είχαν σταθεροποιήση, κλπ. Γενικά στα 250 παλιότερα έβρισκες VFM κινητά, τα τελευταία χρόνια δύσκολα, κάπου υστερούν όλα.

Προσοχή γιατί στο απλό G54 αναφέρουν θεματάκια, ενώ στο power edition όχι. Μένει να δούμε αν πράγματι και σε βάθος χρόνου θα μας βγάλει ασπροπρόσωπους!  Ελπίζω να βοήθησα, μιας και με ταλαιπώρησε και μένα τον ίδιο για πολύ καιρό ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, koutisark είπε

Το G54 Power Edition πωλείται από μεγάλες αλύσιδες στα 229 ευρώ (το λέω για θέματα εγγύησης), αγοράστηκε για δικό μου άτομο και είναι πολύ ευχαριστημένο. Η μπαταρία κρατάει αρκετά, καλή οθόνη, τίμια φωτογραφία για τα λεφτά του, κανονικά 5G, γρήγορο μιας και δεν έχει όλη τη σαβούρα που έχουν άλλα κινητά. Στοκ android. Μειονέκτημα πως δεν έχει μέσα φορτιστή, άρα με φορτιστή πας στα 250 ευρώ περίπου και εδώ. 

Προσωπική άποψη πως σε σχέση με poco x5 pro, ένιωσα πως είχε καλύτερη κάμερα το G54 (για βράδι και τα δύο είναι μάπα) χωρίς να χρειάζεται να παίξω με ρυθμίσεις. Άλλωστε το άτομο που το χρησιμοποιεί δεν θα μπορούσε να μπλέξει με εφαρμογές τύπου GCAM και πολλές ρυθμίσεις. Σε άλλα κινητά είχα θέμα με το 5G, με κάμερα που δεν είχαν σταθεροποιήση, κλπ. Γενικά στα 250 παλιότερα έβρισκες VFM κινητά, τα τελευταία χρόνια δύσκολα, κάπου υστερούν όλα.

Προσοχή γιατί στο απλό G54 αναφέρουν θεματάκια, ενώ στο power edition όχι. Μένει να δούμε αν πράγματι και σε βάθος χρόνου θα μας βγάλει ασπροπρόσωπους!  Ελπίζω να βοήθησα, μιας και με ταλαιπώρησε και μένα τον ίδιο για πολύ καιρό ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Το είχα δει το power edition ωστόσο οι λίγες κριτικές αν και θετικές που υπήρχαν με ανάγκασαν να το βγάλω από την εξίσωση. Να ενημερώσω ότι κατέληξα στο G84 κυρίως λόγο oled οθόνης και μιας και η χρήση του προορίζεται κυρώς για σειρές στο κινητό νομίζω οτι έχει νόημα. Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια. 

Επεξ/σία από Thechosennone
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, futureshock είπε

στο g54 power αλλα σαιτ γραφουν οτι εχει 15watt αλλα 33watt φορτιση .  Αμα εχει 15 watt θα θελει κανα 2 αιωνες να γεμισει. 

Το απλό G54 έχει 15w φόρτιση και το Power Edition έχει 33w

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάμεσα στα g84 - g54 - Nord c3 lite αν υποθέσουμε ότι από θέμα μπαταριας και οθόνης είναι σε καλά επίπεδα, στο κομμάτι φωτό / βιντεο (πρωί -βράδυ ) ποια θα ηταν η σειρά επιλογής ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...