Προς το περιεχόμενο

WiFi router με κάρτα sim


Delidesp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω sim της Vodafone με απεριόριστα δεδομένα για να συνδέομαι από το ντέσκτοπ. Ο σκοπός μου είναι να μειώσω το συνολικό κόστος καταργώντας το σταθερό. Το ρούτερ θα είναι 4G,τα 5 είναι ακριβά Αναρωτιέμαι για τα πιθανά προβλήματα είτε από την συγκεκριμένη εταιρεία είτε από τον τρόπο σύνδεσης. Επίσης μπορώ προσωρινά να συνδέομαι από το κινητό, έχει 5G, ενσύρματα; Ο υπολογιστής, dell Mini 5050, δεν μου το επέτρεψε λόγω firewall, να το καταργήσω ή θα έχω πρόβλημα ασφάλειας;

Βοήθεια παιδιά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 16/02/2024 at 13:29, Delidesp said:

Σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω sim της Vodafone με απεριόριστα δεδομένα για να συνδέομαι από το ντέσκτοπ. Ο σκοπός μου είναι να μειώσω το συνολικό κόστος καταργώντας το σταθερό. Το ρούτερ θα είναι 4G,τα 5 είναι ακριβά Αναρωτιέμαι για τα πιθανά προβλήματα είτε από την συγκεκριμένη εταιρεία είτε από τον τρόπο σύνδεσης. Επίσης μπορώ προσωρινά να συνδέομαι από το κινητό, έχει 5G, ενσύρματα; Ο υπολογιστής, dell Mini 5050, δεν μου το επέτρεψε λόγω firewall, να το καταργήσω ή θα έχω πρόβλημα ασφάλειας;

Βοήθεια παιδιά 

 

a.το 5g ειναι το μελλον.δεν αξιζει να πας σε 4g.

το ποσο καλα θα παιξει εξαρταται απο το ποσο καλο σημα εχεις. μπορεις να βαλεις το κινητο σε Hotspotκαι να συνδεθεις με wi fi απΟ το dell στο 5g του hotspot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/2/2024 στις 1:29 ΜΜ, Delidesp είπε

Σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω sim της Vodafone με απεριόριστα δεδομένα για να συνδέομαι από το ντέσκτοπ. Ο σκοπός μου είναι να μειώσω το συνολικό κόστος καταργώντας το σταθερό. Το ρούτερ θα είναι 4G,τα 5 είναι ακριβά Αναρωτιέμαι για τα πιθανά προβλήματα είτε από την συγκεκριμένη εταιρεία είτε από τον τρόπο σύνδεσης. Επίσης μπορώ προσωρινά να συνδέομαι από το κινητό, έχει 5G, ενσύρματα; Ο υπολογιστής, dell Mini 5050, δεν μου το επέτρεψε λόγω firewall, να το καταργήσω ή θα έχω πρόβλημα ασφάλειας;

Βοήθεια παιδιά 

 

Τρέχεις από το κινητό σου speedtest με κάρτα Vodafone ανά τακτά χρονικά διαστήματα στο χώρο που θα τοποθετηθεί το μηχανάκι. Βλέπεις αν σε ικανοποιούν οι ταχύτητες και αναλόγως αγοράζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 16/02/2024 at 13:29, Delidesp said:

Σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω sim της Vodafone με απεριόριστα δεδομένα για να συνδέομαι από το ντέσκτοπ. Ο σκοπός μου είναι να μειώσω το συνολικό κόστος καταργώντας το σταθερό. Το ρούτερ θα είναι 4G,τα 5 είναι ακριβά Αναρωτιέμαι για τα πιθανά προβλήματα είτε από την συγκεκριμένη εταιρεία είτε από τον τρόπο σύνδεσης. Επίσης μπορώ προσωρινά να συνδέομαι από το κινητό, έχει 5G, ενσύρματα; Ο υπολογιστής, dell Mini 5050, δεν μου το επέτρεψε λόγω firewall, να το καταργήσω ή θα έχω πρόβλημα ασφάλειας;

Βοήθεια παιδιά 

 

κλεινεις Firewall ή το αφηνεις να περασει. απο το κινητο ειναι λιγο παραξενο να δωσεις με καλωδιο στο Pc.θα πρεπει να βαλεις Usb type c σε ethernet adapter και δεν σημαινει οτι θα παιξει. αλλιως μετα με Usb tethering.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, Delidesp said:

Ευχαριστώ,  θα κλείσω το firewall για δοκιμή αλλά αυτό σημαίνει ότι δεν έχω προστασία. Εναλλακτικά  στο firewall τί;

για αρχη κανε δοκιμη με κλειστο Firewall να δουμε αν θα παιξει.αν παιξει μετα βλεπεις πως θα περασεις αυτο που θες απο το Firewall. πως εχεις συνδεσει το dell με το κινητο τωρα? ασυρματα? γιατι με ethernet δυσκολο. ή κανεις τιποτα Usb tethering?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...