Προς το περιεχόμενο

Σελίδα για μενού εστιατορίου


geogr88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα ,θέλω να φτιάξω ένα ηλεκτρονικό μενού που να είναι προσβάσιμο μέσω qr code.Στην ουσία είναι δυο pdf (αγγλικό και ελληνικό ). Πρέπει να κατασκευάσω ιστοσελίδα ή υπάρχει τρόπος να ανεβάσω απλά τα pdf κάπου ;

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, geogr88 είπε

Καλησπέρα ,θέλω να φτιάξω ένα ηλεκτρονικό μενού που να είναι προσβάσιμο μέσω qr code.Στην ουσία είναι δυο pdf (αγγλικό και ελληνικό ). Πρέπει να κατασκευάσω ιστοσελίδα ή υπάρχει τρόπος να ανεβάσω απλά τα pdf κάπου ;

ευχαριστω

Αν θέλεις να είναι επίσημο και ωραίο προς την επιχείρηση σου, θα πρέπει να κατασκευάσεις ιστοσελίδα.
Αν το θες για απλή ερασιτεχνική χρήση ίσως να σε καλύψει αν ψαχτείς για την εκδοχή που σκέφτεσαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάτι πιο εύκολο και ερασιτεχνικό μπορείς να το ανεβάσεις σε κάποιο Google Drive, One Drive κτλ. να το έχεις ανοιχτό το αρχείο και να δημιουργήσεις ένα QR Code που θα στέλνει εκεί.

Αλλιώς κλείνεις ένα domain με hosting (κάποιοι προσφέρουν 100MB δωρεάν), ανεβάζεις εκεί τα 2 pdf και δημιουργείς QR Code με link από το domain.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/2/2024 στις 4:56 ΜΜ, geogr88 είπε

Καλησπέρα ,θέλω να φτιάξω ένα ηλεκτρονικό μενού που να είναι προσβάσιμο μέσω qr code.Στην ουσία είναι δυο pdf (αγγλικό και ελληνικό ). Πρέπει να κατασκευάσω ιστοσελίδα ή υπάρχει τρόπος να ανεβάσω απλά τα pdf κάπου ;

ευχαριστω

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις μια υπηρεσία σαν αυτή https://www.flipbookpdf.net/ ώστε να κάνεις τα pdf να δείχνουν σαν βιβλίο και αν θες ενα QR και για τα 2 μενού βάζεις τα 2 url στο https://linktr.ee/ το οποίο σου δίνει και έτοιμο το QR. Και οι 2 υπηρεσίες έχουν και δωρεάν πλάνο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...