Προς το περιεχόμενο

[Graphics Cards] Κάρτες γραφικών στο e-shop


mike634

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο newsletter του e-shop έχει κάρτες γραφικών σε τιμές λίγο χαμηλότερες από skroutz.

Προσωπικά πήρα μια 4060 για να αναβαθμίσω επιτέλους μια RX570. Μέχρι τόσα μπορούσα να διαθέσω.

Δεν παρακολουθούσα τιμές άλλων chipset οπότε ο καθένας κρίνει όπως νομίζει.

Το παρών ποστ, έγινε βιαστικά και αφού δεν τηρεί τους όρους σχετικά με τις προσφορές των newsletter μπορεί να διαγραφεί. Υπάρχει άλλωστε άλλο ένα με το ίδιο θέμα.

Επεξ/σία από mike634
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ρε κουράγια ο matrixxx...

Τόσο παλαιό μέλος, δεν έτυχες να πέσεις ποτέ στις οδηγίες για δημοσίευση;

Οι κάρτες είναι στο όριο της προσφοράς αφού μετά βίας πάει στο 10% η διαφορά, ελάχιστο καλό η άμεση διαθεσιμότητα σε μερικά προϊόντα και μέχρι εκεί.

Το νήμα δε...ούτε τίτλος, ούτε μια ενδεικτική τιμή.

Btw, μεγειά σου ts (μάλλον γι'αυτό άνοιξες το νήμα, για τις ευχές που πήρες κάρτα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nepe είπε

οι τιμες ειναι λιγο ακριβοτερες αποτι στο bestprice..

Ναι αν συγκρίνεις τα μήλα με τα πορτοκάλια...

jmc, προπληρωμή όλο το ποσό και 15-30 μέρες παράδοση...δίκαιη σύγκριση.

Όλες οι κάρτες του newsletter είναι άμεσα διαθέσιμες (με μοναδική εξαίρεση την 4070 ti)

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να βάλω και παραδείγματα με διαφορά πάνω από 10% αφού είναι δύσκολο να το ψάξει κάποιος.

πχ ASUS RTX 4060TI 400,40 vs 476 στο skroutz, GIGABYTE RX 7700XT 439,50 vs 558, GIGABYTE RTX 4070 579,50 vs 690.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη καθε μερα κοιταω για καρτες γτ περιμενω καμια ευκαιρια να παρω. κ συγκεκριμενα αυτες ποι κοιταω ειναι οντως 7700xt. Στο εξωτερικο πεφτουν συνεχεια αυτες τις μέρες οι τιμες των 7700xt - 7800xt γτ πιεζονται απο το γεγονος οτι εχει πεσει η τιμη της 4070. η gigabyte π ειναι στα 439 εχει σε skrοutz/best price 470-480 euro και οχι δε μιλαω για jmc. με 460 ευρω θα βρεις μια sapphire ή μια powercolor που προσωπικα εγω τις προτιμω. αρα 20-30 ευρω συγκριτικα με τις ηδη τιμες δε μ λεει κατι εμενα προσωπικα. μπορει να πεσω κ εξω και να τη πατησω αλλα εγω θα περιμενω για κατι καλυτερο κοντα στα 400. 

1 ώρα πριν, mike634 είπε

Να βάλω και παραδείγματα με διαφορά πάνω από 10% αφού είναι δύσκολο να το ψάξει κάποιος.

πχ ASUS RTX 4060TI 400,40 vs 476 στο skroutz, GIGABYTE RX 7700XT 439,50 vs 558, GIGABYTE RTX 4070 579,50 vs 690.

 

Αδερφε δε ξερω αν αλλαξαν οι τιμες απο τοτε π το ανεβασες ή αν κοιτας μονο ετοιμοπαραδοτες η κατι τετοιο παντως εγω βλεπω skroutz/best price τις συγκεκριμενες καρτες αρκετα φτηνοτερα.  τη 4060 τι στα 420, την 7700 στα 470 και την 4070 στα 620. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Qudorr είπε

Αδερφε δε ξερω αν αλλαξαν οι τιμες απο τοτε π το ανεβασες ή αν κοιτας μονο ετοιμοπαραδοτες η κατι τετοιο παντως εγω βλεπω skroutz/best price τις συγκεκριμενες καρτες αρκετα φτηνοτερα.  τη 4060 τι στα 420, την 7700 στα 470 και την 4070 στα 620. 

Ετοιμοπαράδοτες και από μαγαζί που θα ψώνιζα (λίγες αρνητικές), οπότε όχι η χαμηλότερη τιμή που βγάζει στο skroutz.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Qudorr είπε

Επειδη καθε μερα κοιταω για καρτες γτ περιμενω καμια ευκαιρια να παρω. κ συγκεκριμενα αυτες ποι κοιταω ειναι οντως 7700xt. Στο εξωτερικο πεφτουν συνεχεια αυτες τις μέρες οι τιμες των 7700xt - 7800xt γτ πιεζονται απο το γεγονος οτι εχει πεσει η τιμη της 4070.

Κάποιο παράδειγμα? Γιατί και εγώ κοιτάω τιμές στο εξωτερικό αλλα δεν έχω δει κάποια σοβαρή πτωτική τάση... Μόνο Αμερική είναι ελαφρώς φθηνότερες (πού έτσι ήταν από την αρχή) και σπάνια βλέπεις μικρές προσφορές, αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο ή κάποια γενική πτώση. 

Οι υλοποιήσεις της Gigabyte τι λένε? Powercolor που είχα πριν 4,5 χρόνια δεν είχα μείνει ιδιαίτερα ευχαριστημένος ούτε από την υλοποίηση ούτε και από το support. Ισως έχουν βελτιωθεί απο τότε. 

Επεξ/σία από TheMechanic1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, TheMechanic1 είπε

Κάποιο παράδειγμα? Γιατί και εγώ κοιτάω τιμές στο εξωτερικό αλλα δεν έχω δει κάποια σοβαρή πτωτική τάση... Μόνο Αμερική είναι ελαφρώς φθηνότερες (πού έτσι ήταν από την αρχή) και σπάνια βλέπεις μικρές προσφορές, αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο ή κάποια γενική πτώση. 

Οι υλοποιήσεις της Gigabyte τι λένε? Powercolor που είχα πριν 4,5 χρόνια δεν είχα μείνει ιδιαίτερα ευχαριστημένος ούτε από την υλοποίηση ούτε και από το support. Ισως έχουν βελτιωθεί απο τότε. 

Ολες οι εκπτωσεις απο αμερικη ξεκιναν κ αργοτερα φτανουν ευρωπη. κ στην αμερικη αρχισαν να βγαινουν σε προσφορες μια στο τοσο. οι powercolor τη προηγουμενη βδομαδα ηταν στα 350 η fighter και στα 370 η helllhound κ βγηκαν αμεσως out of stock. Το οτι θα πεσουν οι τιμες αναφερεται οπως ειπα γτ πεφτει συνεχομενα η 4070 κ ολοι περιμενουν την AMD να αναγκαστει να ριξει κ τις δικες τις. Τωρα οπως ειπαμε βλεπουμε. Για τις gigabyte κ εγω εψαξα χθες κ δε βρηκα. δυστυχως για 7700xt δεν εχει κ πολλα review εκει εξω. Για μενα πρωτη μου επιλογη ειναι η Sapphire pulse και μετα η Powercolor Hellhound.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Federacion είπε

Αξίζει να πάω απ' την 1060 3gb στην AMD RADEON RX 6600;

Με το σύστημα της υπογραφής σου, όχι...και ναι.

Με κλειδωμένα τα fps της κάρτας στα 59, λογικά θα γλιτώσεις το "πνίξιμο" του επεξεργαστή, μέχρι ένα σημείο.

Ζήτημα αν θα βλέπεις 50% χρήση gpu. Θα σου "μείνει", βέβαια, αν πας και σε κάτι καλύτερο.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, nickol-us είπε

Ναι αν συγκρίνεις τα μήλα με τα πορτοκάλια...

jmc, προπληρωμή όλο το ποσό και 15-30 μέρες παράδοση...δίκαιη σύγκριση.

Όλες οι κάρτες του newsletter είναι άμεσα διαθέσιμες (με μοναδική εξαίρεση την 4070 ti)

Το συγκεκριμένο post-topic αφορα την καλύτερη τιμη-προσφορα σε καποιο προϊόν το αμα θα σου ερθει σε 5 10 20 μερες ειναι αλλου παπα ευαγγέλιο


Οταν ενα μεγαλο καταστήμα τυπου πλαισιο public eshop κλπ βαζει την τιμη οσο το σκρουτζ bestprice κλπ δεν θεωρείται προσφορα

Επεξ/σία από nepe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...