Προς το περιεχόμενο

[Laptop] ASUS VivoBook 16 1.5K R9 7940HS - 735€ @amazon.com


plr77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, plr77 είπε

δες και αυτο με τα μισα λεφτα και 14αρα οθονη και οχι touch.

 

και αυτο με 733 € touch https://www.amazon.com/Laptop-1920x1200-Display-i7-1355U-SFG14-71T-72QV/dp/B0BTQWR77M

Δυστυχως εγω κοιταω μονο με numpad.

Sry για το offtopic το κλεινω εδω

Επεξ/σία από ma3stros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, plr77 είπε

Η τιμη ειναι τελικη μαζι με τελωνειο που γραφω στο τιτλο.Συμφερει αν εχει χαμηλοτερη τελικη τιμη απο κατι που θελεις να αγορασεις.σου βαζει 185$ τελωνειο απο εκει προκειπτει τα 735€

Αυτο δε το γνωριζω οποιος θελει με δικη του ευθηνη το δοκιμαζει τοτε.Απλα εγω  αναφερω σιγουρα την τιμη στην οποια οτι και αν ελεξουν δε θα πληρωσει τιποτα παραπανω καποιος

Περίπου 660ευρώ έβγαινε με το τελωνείο και πληρωμή με Revolut. 

FYI:
Δεν έχεις κανένα πρόβλημα το "κόλπο" αυτό υπάρχει από σχεδόν πάντα για της παραγγελίες από amazon.com , προσωπικά μόνο έτσι αγοράζω από το amazon.com , όπου έχει νόημα να το κάνεις, και όχι μόνο δεν είχα πρόβλημα σε μερικές περιπτώσεις (που συμβαίνει πλέον πιο σπάνια τα τελευταία 2 χρόνια) λόγω αυτού γίνεται επιστροφή όλου ή μέρους του ΜΕΙΩΜΕΝΟΥ τελωνείου.

Από amazon.com έχω λίγες σχετικά παραγγελίες (καμιά 100αριά παραγγελίες τα τελευταία 10 χρόνια) και λέω την εμπειρία αυτή με βάση αυτές  τις παραγγελίες, ούτε πρόβλημα έχεις με επιπλέον τελωνεία (είναι DDP αποστολή), ούτε με refund, ούτε με επιστροφές, ούτε με DOA, ούτε με εγγύηση χρησιμοποιώντας το trick αυτό.

Αν κάποιος έχει διαφορετική εμπειρία χρησιμποιώντας το παραπάνω τρόπο, φυσικά να την αναφέρει.

Όπως και να έχει πολύ δυνατό deal και το τσίμπησα προσωπικά το πρωί που εμφανίστηκε πάλι σε στοκ. +1
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Billator είπε

Περίπου 660ευρώ έβγαινε με το τελωνείο και πληρωμή με Revolut. 

FYI:
Δεν έχεις κανένα πρόβλημα το "κόλπο" αυτό υπάρχει από σχεδόν πάντα για της παραγγελίες από amazon.com , προσωπικά μόνο έτσι αγοράζω από το amazon.com , όπου έχει νόημα να το κάνεις, και όχι μόνο δεν είχα πρόβλημα σε μερικές περιπτώσεις (που συμβαίνει πλέον πιο σπάνια τα τελευταία 2 χρόνια) λόγω αυτού γίνεται επιστροφή όλου ή μέρους του ΜΕΙΩΜΕΝΟΥ τελωνείου.

Από amazon.com έχω λίγες σχετικά παραγγελίες (καμιά 100αριά παραγγελίες τα τελευταία 10 χρόνια) και λέω την εμπειρία αυτή με βάση αυτές  τις παραγγελίες, ούτε πρόβλημα έχεις με επιπλέον τελωνεία (είναι DDP αποστολή), ούτε με refund, ούτε με επιστροφές, ούτε με DOA, ούτε με εγγύηση χρησιμοποιώντας το trick αυτό.

Αν κάποιος έχει διαφορετική εμπειρία χρησιμποιώντας το παραπάνω τρόπο, φυσικά να την αναφέρει.

Όπως και να έχει πολύ δυνατό deal και το τσίμπησα προσωπικά το πρωί που εμφανίστηκε πάλι σε στοκ. +1
 

Ναι στις εποιμενες προσφορες με αυτο το κολπο ανεβασα .Αφου ουτως η αλλως παντα μια φορα πληρωνεις στο amazon.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/2/2024 στις 12:32 ΠΜ, plr77 είπε

Τελικα @plr77 το σκεφτηκα ξανα και δεν εδωσα το 1600αρι π ηθελε το σαμσουνγκ κ εριξα παραγγελια στο acer απο το .com (δεν μπορω το qwertz) ~680€ πηγε για γρηγορη αποστολη λεει 08.03. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ma3stros είπε

Τελικα @plr77 το σκεφτηκα ξανα και δεν εδωσα το 1600αρι π ηθελε το σαμσουνγκ κ εριξα παραγγελια στο acer απο το .com (δεν μπορω το qwertz) ~680€ πηγε για γρηγορη αποστολη λεει 08.03. 

Μια χαρα φιλαρακι να το χαρεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, drdedus είπε

Και γω αναρωτηθηκα να σ ειμαι ειλικρινης αλλα αν το εψαξα σωστα εχουν διαφορετικο "version" cpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ma3stros είπε

Και γω αναρωτηθηκα να σ ειμαι ειλικρινης αλλα αν το εψαξα σωστα εχουν διαφορετικο "version" cpu.

Αφου το εψαξες οκ.Αλλες φορες εχω ψαξει για πανομοιτυπα μοντελα και η διαφορα τους μπορει να ειναι οτι το ενα ειχε ας πουμε φωτιζομενο πληκτροπλογιο το αλλο οχι η τετοια απλουστερες διαφορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, plr77 είπε

Αφου το εψαξες οκ.Αλλες φορες εχω ψαξει για πανομοιτυπα μοντελα και η διαφορα τους μπορει να ειναι οτι το ενα ειχε ας πουμε φωτιζομενο πληκτροπλογιο το αλλο οχι η τετοια απλουστερες διαφορες.

Και γω δεν το λεω με σιγουρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μάλλον δίνουν κάποια δώρα..

ή έχουν κάποιες έξτρα λειτουργίες για business καταστάσεις η αλλάζει στην εγγύηση κάτι.

αν δεν κάνω λάθος πχ το μάους το mx master 3s που βγαίνει και σε business διάβασα οτι έχει ένα χρόνο παραπάνω εγγύηση.

ας μας πει κάποιος

Επεξ/σία από drdedus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 21/02/2024 at 22:08, plr77 said:

καλο το κολπο δε το γνωριζα.Απλα καλο ειναι αν δυνετε σαν πληροφορια και οχι τελικη τιμη στην προσφορα γιατι μπορει καποιος να την πατησει

Πάρα πολλά χρόνια λειτουργεί χωρίς πρόβλημα και δεν τίθεται θέμα να την πατήσει κάποιος αν ο πωλητής είναι το ίδιο το amazon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/2/2024 στις 2:42 ΜΜ, drdedus είπε

Στην ανάλυση της οθόνης σίγουρα.

Ερώτηση πρωτάρη:

Πως αγοράζω με τιμολόγιο από το Amazon.com?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, felgiat είπε

Στην ανάλυση της οθόνης σίγουρα.

Ερώτηση πρωτάρη:

Πως αγοράζω με τιμολόγιο από το Amazon.com?

δε γινεται απο το αμερικανικο νομιζω.

https://www.supereverything.gr/2018/12/agores-europaiko-amazon-epagelmatias.html 

ο συνδεσμος ειναι για τα ευρωπαικα αμαζον

Επεξ/σία από plr77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/2/2024 στις 7:09 ΜΜ, felgiat είπε

Στην ανάλυση της οθόνης σίγουρα.

Ερώτηση πρωτάρη:

Πως αγοράζω με τιμολόγιο από το Amazon.com?

Δεν ξέρω ακριβώς τη διαδικασία αλλά για .com πρέπει να κάνεις κανονικά εισαγωγή. Δεν είναι απλά ενδοκοινοτική συναλλαγή όπως τα ευρωπαικά Amazon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...