Προς το περιεχόμενο

Τα επτά κινητά με τις μεγαλύτερες πωλήσεις πέρυσι ήταν όλα iPhone


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

42 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

απολύτως λογικο. το value for money της apple δεν υπαρχει σε αλλες συσκευες. οι υπολοιποι ζητανε το ίδιο "money" πλεον αλλα δεν εχουν ουτε το value ουτε την μεταπώληση ουτε τη φημη της εφοσον μιλαμε και για usa. 

to value for money που ακριβως το ειδες?και απολυτος λογικο...οκ αυτα διαβαζουνε εκει στην apple και σου λενε χτυπα ανελεητα.βαση κοστους κατασκευης δε θα το ελεγα αντιστοιχως καθολου value for money και οχι μονο η apple αλλα ολες οι εταιρειες εκει εξω που πουλανε φυκια για μεταξωτες κορδελες

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

44 λεπτά πριν, hyperspaced είπε

Η έρευνα μιλάει για όγκο πωλήσεων σε € και όχι σε τεμάχια και αποδεικνύει περίτρανα ότι τα λεφτά είναι συγκεντρωμένα σε λίγους (εκτός από τα κορόιδα που δίνουν 2 μισθούς για να αγοράσουν iPhone).

Γιατι ρε φιλαρακι?Το S24 που εχει 1300 ειναι φθηνο ε?Εδω τι ειναι?Ενας μισθος?Η μισος?

6 λεπτά πριν, jodalar είπε

to value for money που ακριβως το ειδες?και απολυτος λογικο...οκ αυτα διαβαζουνε εκει στην apple και σου λενε χτυπα ανελεητα.βαση κοστους κατασκευης δε θα το ελεγα αντιστοιχως καθολου value for money και οχι μονο η apple αλλα ολες οι εταιρειες εκει εξω που πουλανε φυκια για μεταξωτες κορδελες

Πως φαινεται οτι δεν εχεις αγορασει ποτε iphone

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, jodalar είπε

to value for money που ακριβως το ειδες?

Πουθενά, γιατί πολύ απλά δεν υφίσταται.

Ωρίστε επίσημη τιμή με έκπτωση σε Document.

Iphone 13 256gb στα 780ευρώ.

Με 60hz οθόνη, χωρίς τηλεφακό, με 4gb ram, και αφού μιλάμε για μοντέλο του 2021 προφανώς με μειωμένη software υποστήριξη

image.png.5f696fd5732c40df9c33953f877ec625.png

Και μετά διαβάζεις για value for money, την ίδια στιγμή που ειδικά στο Αμέρικα οι περισσότεροι αγοράζουν μήλο για Blue vs green bubbles και λόγω social media.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, betkarh είπε

Γιατι ρε φιλαρακι?Το S24 που εχει 1300 ειναι φθηνο ε?Εδω τι ειναι?Ενας μισθος?Η μισος?

Πως φαινεται οτι δεν εχεις αγορασει ποτε iphone

Αλήθεια Ε?αν κρίνω από τον τρόπο που το λες εσύ μάλλον κρίνεις ανθρώπους από το κινητό τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό δεν είναι; Τι δεν το περιμέναμε;

Εγώ όλοι οι γνωστοί μου από android σε iOS έχουν πάει, δεν έχω δει κανένα να κάνει το αντίθετο.

  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο.Το βρηκες!!

8 λεπτά πριν, jodalar είπε

Αλήθεια Ε?αν κρίνω από τον τρόπο που το λες εσύ μάλλον κρίνεις ανθρώπους από το κινητό τους...

Μπραβο.Το βρηκες

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, user2163 είπε

Λογικό δεν είναι; Τι δεν το περιμέναμε;

Εγώ όλοι οι γνωστοί μου από android σε iOS έχουν πάει, δεν έχω δει κανένα να κάνει το αντίθετο.

Παίρνεις όρκο γι αυτό ούτε έναν?αν βρω έστω έναν τι κερδίζω?😛😛😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, athankar είπε

Και όλα αυτά τα ποσοστά προσθετικά δίνουν στο IOS 15,8%. Κατά πάσα πιθανότητα όλο το υπόλοιπο 84,2% ανήκει σε Android...

Δεν πάει έτσι όταν υπάρχει κόσμος που το κρατάει εύκολα  5 χρόνια ή το πουλάει τότε καταλαβαίνεις ότι το ποσοστό του iOS είναι μεγαλύτερο έτσι; Το ποσοστό δεν βγαίνει από τις πωλήσεις μόνο.

Σίγουρα το Android έχει πιο πολλά ενεργά κινητά (περίπου διπλάσια) στην αγορά αλλά όχι στην κατηγορία που απευθύνεται η Apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

🤣Eνα iphone 15

7 λεπτά πριν, jodalar είπε

Παίρνεις όρκο γι αυτό ούτε έναν?αν βρω έστω έναν τι κερδίζω?😛😛😛

 

Ενα iphone 15

Επεξ/σία από betkarh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε αυτο εχεις δικιο

2 λεπτά πριν, jodalar είπε

Ούτε καν pro max να το πουλήσω να βγάλω κάτι τις 

 

3 λεπτά πριν, jodalar είπε

Ούτε καν pro max να το πουλήσω να βγάλω κάτι τις 

 

Επεξ/σία από betkarh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Πουθενά, γιατί πολύ απλά δεν υφίσταται.

Ωρίστε επίσημη τιμή με έκπτωση σε Document.

Iphone 13 256gb στα 780ευρώ.

Με 60hz οθόνη, χωρίς τηλεφακό, με 4gb ram, και αφού μιλάμε για μοντέλο του 2021 προφανώς με μειωμένη software υποστήριξη

image.png.5f696fd5732c40df9c33953f877ec625.png

Και μετά διαβάζεις για value for money, την ίδια στιγμή που ειδικά στο Αμέρικα οι περισσότεροι αγοράζουν μήλο για Blue vs green bubbles και λόγω social media.

Πληροφοριακά το iPhone XS (2018)  παίρνει την τελευταία έκδοση του iOS. Δεν είναι Android που στα περισσότερα ένα main release update βαριά 2 και τέλος. Ακόμα και το iPhone 8 (2017) παίρνει minor updates,κυρίως, της έκδοσης 16.

Τώρα που η Samsung για το S24 έδωσε σοβαρό support η τιμή στον θεό έτσι; Και ελπίζω να τηρήσει την δέσμευση της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Quote

με τις μισές πωλήσεις να καταγράφονται στις ΗΠΑ και την Κίνα

Τώρα εγώ δεν κατέχω από αυτά τα πράγματα μιας και έχω ξεμείνει με ένα πάλαι ποτέ αξιοπρεπές κινητό 6ετίας που ακόμα κάνει τη δουλειά του, όμως ειδικά στις ΗΠΑ δεν εξακολουθούν να τρέχουν προγράμματα που παίρνεις iPhone/Samsung τζάμπα ή τελοσπάντων με πολύ μεγάλες εκπτώσεις; Για παράδειγμα:

https://www.t-mobile.com/offers/apple-iphone-deals

https://www.verizon.com/shop/online/free-cell-phones/apple/

Το αντίστοιχο στην Ελλάδα είναι να πουλήσεις το πανάκριβο κινητό σου όσο είναι ακόμα στα ντουζένια του και να αγοράσεις το νέο μοντέλο, έχοντας σχετικά μικρή "χασούρα". Οπότε αν στις ΗΠΑ υπάρχουν τέτοια προγράμματα, μάλλον είναι λογικό που οι πάντες εκεί παίρνουν τέτοιου είδους ναυαρχίδες. Ποιος θα πάει να αγοράσει παντόφλα των 200 ευρώ.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...