Προς το περιεχόμενο

Τα επτά κινητά με τις μεγαλύτερες πωλήσεις πέρυσι ήταν όλα iPhone


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, ethereum said:

εχουν γεμίσει οι γειτονιές με μαγαζάκια που πουλάνε μεταχειρισμένα iPhone , είναι το τηλέφωνο του λαού πλέον και όχι της αστικής τάξης , το 1% προτιμά Samsung , Bill Gates Zip Flip 4 - Zuckerberg  S22 Ultra 

τελείωσε παίδες την πατήσαμε iphone = πλέμπα.

Τι θα κάνουμε τώρα, ο κωτσό δίνει Tesla με 4500 δώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είχα και άιφον και Android, απ'όλα. 

Δε μπορώ να πάρω άιφον, δεν θέλω μεταχείρο που δεν ξέρω από πόσα χέρια έχει περάσει, ούτε προτίθεμαι να δώσω 1.5Κ για να έχω συσκευή στην κωλότσεπη. 

Οπότε με budget 400-500€ μένω σε αξιοπρεπές Android με κάποιες εγνωσμένες αδυναμίες χωρίς όμως να απαξιώνω τα άιφον. 

Είχα και γνωρίζω ότι είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ συσκευές και όποιοι τα απαξιώνουν (ακόμη ρε παιδιά, 2024 έχουμε) δεν τα  έχουν δουλέψει.

Κάπου ώπα, οι αριθμοί δε λένε ψέματα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, hyperspaced said:

 (εκτός από τα κορόιδα που δίνουν 2 μισθούς για να αγοράσουν iPhone).

Έχει τέτοιους λεφτάδες ; Μιλάς για πλούσιες χώρες, όχι για την ελλάδα. Ελλάδα συνήθως 72 δόσεις παίζει . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω με 1050 ευρώ εχω fold 5. 5g, stylus, under display camera, phablet, sd 8gen2, 12 gb ram, 120hz adaptive. Δε με ενδιαφέρει κανένα κινητό ή tablet. Να μπορω να ανοιγω εφαρμογές ευκολα και ενω εχω ανοιχτές άλλες. Τώρα εσείς τι μου λέτε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
28 λεπτά πριν, chester1908 είπε

Τώρα εσείς τι μου λέτε....

Σου λέμε να προσεχείς πως το διπλώνεις  κάθε φορά και να μην προσεχείς πολύ την τσάκιση… 😛 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, billdanos είπε

Σου λέμε να προσεχείς πως το διπλώνεις  κάθε φορά και να μην προσεχείς πολύ την τσάκιση… 😛 

Επόμενο θέμα ‘’απαράδεκτη η Samsung Hellas δεν μου αλλάζει την οθόνη του fold  εντός εγγυησης’’ 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποτε αξιζε να δωσεις παραπανω χρηματα γιατι οι διαφορες ηταν πολυ μεγαλες. Πχ στα 300 ευρω βρισκονταν κατι σαβουρες πολυ κακα κινητα που κολλαγαν απο την αρχη. Μην μιλησω για 2011 κτλ ακομα και τα galaxy S/S2 κολλαγαν συγκριτικα με iphone που πηγαιναν αερα απο τοτε και απο την αρχη που βγηκαν. 

Σημερα ομως οταν βρισκεις κινηταρες πραγματικα στα 300 ευρω που καλυπτουν το 99% του κοσμου στην κυριολεξια για πιο λογο να πας σε κατι τοσο ακριβο? Για το 5% καλυτερη φωτο η το 10% καλυτερες επιδοσεις? Το 99% του κοσμου θα τις καταλαβει αυτες τις διαφορες. 

Poco X6 Pro επαιζε πριν μερες στα 340 ευρω. Κινητο που απλα δεν εχει να ζηλεψει απολυτως τιποτα απο τα κινητα των 1000+ ευρω. Δεν ειναι οτι θα παρεις 40-50% καλυτερη καμερα η επιδοσεις η οτιδηποτε. Που για τα social που θελουν οι περισσοτεροι παλι μηδενικες οι διαφορες. Καπου εχουμε χασει το νοημα. Δεν πρεπει να μας κανει οτι θελει η τεχνολογια εμεις πρεπει να την διαχειριζομαστε σωστα και συμφωνα με τις αναγκες μας.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας σχολιάσω και εγώ ..

 ΟΙΚΟΣΥΣΤΗΜΑ -Λειτουργικό -κάμερες .

 Όλα κορυφαία (το οικοσύστημα με κεφαλαία ΓΙΑΤΙ δεν υπάρχει πουθενά άλλου) με λειτουργικό αιώνες μπροστά ειναι λογικό ο κόσμος να αναγνωρίζει το τι πληρώνει σε σχέση με το τι παίρνει .

 Βάλε και την μεταπωλητική αξιά σαν κερασάκι στην τούρτα και οι αριθμοί βγαίνουν …

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Waiss είπε

Κοιτάς τιμές με ΦΠΑ και ευρώ. Λέμε ποσό το ανακοινώνει η κάθε εταιρία.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Samsung_Galaxy_S21#:~:text=The Galaxy S21 FE%2C S21,%24999.99%2C and %241079.99%2C respectively.

πάντως βλέπω σε Σκρουτζ ο μαγαζιά έχει πέσει πάλι. Αν δεν είναι παρά εισαγωγές ήδη χάνει σε αξία μεταπώλησης.

Επεξ/σία από Dimitris_1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Dimitris_1981 said:

Κοιτάς τιμές με ΦΠΑ και ευρώ. Λέμε ποσό το ανακοινώνει η κάθε εταιρία.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Samsung_Galaxy_S21#:~:text=The Galaxy S21 FE%2C S21,%24999.99%2C and %241079.99%2C respectively.
 

Γιατί εγώ η εσύ ως καταναλωτές, αγοράζουμε με το πόσο τα ανακοινώνει η εκάστοτε εταιρεία; Μην κοροϊδευόμαστε και μεταξύ μας τώρα, επειδή έκανες ένα λάθος. 

1299 η 1300 για να το στρογγυλοποιήσουμε έκαναν οι βασικές εκδόσεις των S21U και S22U και δεν είχαν/έχουν την υποστήριξη της σειράς S24.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει παντως πλακα.

Απο την μια εχεις ολους αυτους, που δεν ειναι και λιγοι, που καθε χρονο λιωνουνε το θεμα με τις παραλαβες του νεου iphone.

Και ποτε θα το παραλαβουμε και ποτε θα ερθει και δεν ηρθε ακομα.

και απο την αλλη εχεις ολους αυτους, που δεν ειναι και αυτοι λιγοι, που ειναι στο μουντ> ελα μωρε τωρα με 200-250 ευρωπουλα τα κανεις ολα καλυτερα απο το iphone.

Και ολοι αυτοι στο ιδιο φορουμ...

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Waiss είπε

Γιατί εγώ η εσύ ως καταναλωτές, αγοράζουμε με το πόσο τα ανακοινώνει η εκάστοτε εταιρεία; Μην κοροϊδευόμαστε και μεταξύ μας τώρα, επειδή έκανες ένα λάθος. 

1299 η 1300 για να το στρογγυλοποιήσουμε έκαναν οι βασικές εκδόσεις των S21U και S22U και δεν είχαν/έχουν την υποστήριξη της σειράς S24.

Ναι και 1500€ το S24 ultra στα μεγάλα καταστήματα που είχαν τις τιμές από τα link που έβαλες για τα S21 Ultra. Σε Σκρουτζ μετά από λίγο όντως έπεφταν απότομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Dimitris_1981 said:

Πληροφοριακά το iPhone XS (2018)  παίρνει την τελευταία έκδοση του iOS. Δεν είναι Android που στα περισσότερα ένα main release update βαριά 2 και τέλος. Ακόμα και το iPhone 8 (2017) παίρνει minor updates,κυρίως, της έκδοσης 16.

Τώρα που η Samsung για το S24 έδωσε σοβαρό support η τιμή στον θεό έτσι; Και ελπίζω να τηρήσει την δέσμευση της.

Πλέον ευτυχώς δείχνουν να βελτιώνονται δραματικά τα περισσότερα ANDROID. 7 χρόνια τα pixel, νομίζω 7 τα Samsung apo s24 και μετά, 5 oneplus κια κάπου εκεί λογικά τα ακριβά xiaomi 

Για να δούμε... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 minutes ago, Dimitris_1981 said:

Ναι και 1500€ το S24 ultra στα μεγάλα καταστήματα που είχαν τις τιμές από τα link που έβαλες για τα S21 Ultra. Σε Σκρουτζ μετά από λίγο όντως έπεφταν απότομα.

Βέβαια υπάρχει και μία σημαντική διαφορά. Τα S24 κυκλοφόρησαν με μεγαλύτερες χωρητικότητες και περισσότερη μνήμη RAM από τα S21 και S22 αντίστοιχα. Οπότε καταλήγουμε ότι δεν είναι η επιπλέον υποστήριξη ο λόγος που τα S24U είναι ακριβότερα. 

Επεξ/σία από Waiss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, kinitos said:

Δεν μπήκα καν να διαβάσω. Αλλά θα σχολιάσω τον τίτλο.

Μπράβο στην απλ έχει κάνει τρομερή δουλειά.

Μπορεί να μην προσφερει κάτι ιδιαίτερο σε σχέση με τον ανταγωνισμό αλλά τουλάχιστον κραταει σταθερή στάση. Είναι ένα πανάκριβο χωρίς λόγο κινητό.

Οι υπόλοιποι την αντιγράφουν.

Αδιάφορα η οκ κινητά με ίδια τιμή με την απλ άρα ε οθουν οι άλλοι να σκάσεις τα λεφτά εκεί που κάποτε έλεγες σιγά μην δώσω τόσα για την εταιρεία και μόνο.

Τα λέω ως κάτοχος σαμσουνγκ που δεν γουστάρω απλ και με βλέπω να καταλήγω εκεί αφού πλέον κανένα προνόμιο σαν αντροιντ δεν έχω σε σχέση με το κλειστό απλοφωνο

Ούτε SD πμ ούτε ράδιο ούτε τίποτα.

Άρα ευχαριστώ σαμσουνγκ ξιαομι και λοιπές εταιρείες για την στήριξη στην απλ

 

Εγώ δεν πάω σε apple κυρίως λόγω λειτουργικού. Έχει φτάσει ios 17 και ακόμα έναν Launcher δεν αλλάζεις. Αλλά σε αυτό θα συμφωνήσω... 

Το πρόβλημα βασικά αν αφήσεις ποιος την έχει μεγαλύτερη, είναι ότι ως καταναλωτές δεν έχουμε πολλές επιλογές εδώ και χρόνια. 

Προσωπικά που ενδιαφέρομαι για root κλπ, δεν έχεις ένα κινητό με πολύ καλή μπαταρία, γρήγορο επεξεργαστή, καλή κάμερα και micro sd και fm. Έτσι για το γαμωτο. Είμαι στα τελευταία 3 τηλέφωνα σε oneplus, έχεις βελτιωθεί σε κάμερα και ταχύτητα φόρτισης (από άλλο πλανήτη αυτή), αλλά δεν έχω καταλάβει γιατί όχι micro sd ή fm... 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...