Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα εκτύπωσης Samsung CLP-315


st@kas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, Kthulhou είπε

 είναι ανεξάρτητα

καμιά φωτό? υποθέτω πως στον καθαρισμό του drum ή του ΙΤΒ κάτι δεν πήγε καλά.Ούτως ή άλλως κ η αρχική εκτύπωση, δεν ήταν χρησιμοποιήσιμη

 Μπορεί να έκανα κ κάποιο λάθος. Δεν έχω ξανά "επιχειρήσει" σε laser εκτυπωτή 

Αναφορά σε κείμενο

1000010996-04.jpeg.f0bd391d1800781aa3e09a8f584cccf2.jpeg

12 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Απ ότι βλέπω όλα τα αναλώσιμα (ακόμη και Toner/Drum) για το μοντελο είναι ακριβούτσικα. Ακόμη και τα συμβατά δεν ειναι φθηνα. 15 ευρω το καθε χρωμα για 1000 σελιδες ειναι πολυ.

Εαν οπως πιστευω θελει αλλαγμα και το Fuser αυτο θα παει μονο ως ανταλλακτικο πανω απο 60 ευρω στην καλύτερη περιπτωση (και χωρίς να εισαι και σίγουρος).

 

Προσωπικά δεν θα ασχολούμουνα ούτως ή αλλως αλλα δεν βλεπω το νοημα να ασχοληθεις και παραπανω απο αυτο που εκανες μεχρι στιγμης. 

Βρες ενα μεταχειρισμένιο ή refurbished φθηνά που να εχει και πιο χαμηλές τιμές στα αναλώσιμά του.

 

Προς τα εκεί πηγαίνει η φάση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, st@kas είπε

Δεν έχω ξανά "επιχειρήσει" σε laser εκτυπωτή 

ούτε εγώ. Ποτέ δεν έχω καθαρίσει έτσι (όπως είδα στο youtube που έλεγαν σε σένα) drum ή/και ΙΤΒ.

οπτικώς, είναι καθαρά ? τέτοιο ποιόν εκτύπωσης, δεν οφείλεται μόνο στο fuser (αν φταίει το / και το fuser)

AN προσπαθήσεις να το επαναφέρεις / επισκευάσεις, εγώ θα ξεκινούσα από το τύμπανο/drum

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Kthulhou είπε

ούτε εγώ. Ποτέ δεν έχω καθαρίσει έτσι (όπως είδα στο youtube που έλεγαν σε σένα) drum ή/και ΙΤΒ.

οπτικώς, είναι καθαρά ? τέτοιο ποιόν εκτύπωσης, δεν οφείλεται μόνο στο fuser (αν φταίει το / και το fuser)

AN προσπαθήσεις να το επαναφέρεις / επισκευάσεις, εγώ θα ξεκινούσα από το τύμπανο/drum

Οπτικά φαίνεται καθαρό το drum.

Νομίζω ότι δεν θα ασχοληθώ άλλο. Αφού και τα αναλώσιμα του είναι ακριβά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...