Προς το περιεχόμενο

Motorola Edge 40 vs Motorola Edge 40 Neo


teot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θέλω την βοήθεια σας πάλι...

Μετά την αλλαγή  κινητού της συζύγου μου  με το Motorola Edge 30 Neo  καλοβλέπω να αλλάξω και το δικό μου Realme 6s.

Είμαι ανάμεσα στα Motorola Edge 40  και  Motorola Edge 40 Neo.

Η χρήση που κάνω... τηλεφωνία, viber, messager, outlook για email, σύνδεση με Auto Android (καλωδιακά) για  πλοήγηση, πολλές ώρες hotspot το καλοκαίρι στο εξοχικό, φωτογραφίες όταν μου αρέσει κάτι και δεν έχω την dslr,  ελάχιστες ελαφρές εφαρμογές, σπάνια youtube, καθόλου παιχνίδια και ταινίες.

Μεταξύ των δύο που προανέφερα πιο θα επιλέγατε ; 

Επεξ/σία από teot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε, τo Edge 40 έχει διαφορετικό επεξεργαστή, θαρρώ ισχυρότερο, έχει ασύρματη φόρτιση (κάτι ασυνήθιστο για την κατηγορία) και παρόλο του οτι έχει μικρότερη μπαταρία συγκριτικά με το Edge 40 Neo, έχει καλύτερη αυτονομία. Γενικά, ένα σημείο στο οποίο στέκονται πολλοί με το Edge 40 Neo, είναι η αυτονομία της μπαταρίας του, αρκετοί στέκονται σε αυτό βέβαια, για τη χρήση που αναφέρεις ότι κάνεις, ίσως δεν είναι και τόσο θέμα, συν τοις άλλοις, έχει και την ταχεία φόρτιση.

Πιστεύω ότι θα σε καλύψει σε ότι ζητάς, δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα, η αλήθεια είναι ότι μέχρι πριν λίγο καιρό που έψαχνα για mid-range, το είχα στις επιλογές μου αλλά, αυτό που έλεγαν με την μπαταρία, με απώθησε. Γενικά, θεωρείται αρκετά Value For Money επιλογή, για το Edge 40, δεν έχουν ακουστεί και πολλά, δεν υπάρχουν πολλά reviews, παρόλα αυτά, θεωρείται εξίσου αξιόλογο. Επίσης, το Edge 40 Neo, έχει και πολύ ιδιαίτερα χρώματα να επιλέξεις βέβαια, περί ορέξεως....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το απλό 40, μίας και έχει καλύτερο επεξεργαστή, κάμερα καλύτερη σε νυχτερινή φωτογραφία και μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας αν και είναι μικρότερη.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις μάλλον στο Edge 40 θα καταλήξω.

Το μόνο που με προβληματίζει βλέποντας τα Endge 30 Neo της συζύγου ειναι τα κάπως ξεπλυμένα χρώματα που έχει (και αν κατάλαβα καλά είναι γενικό στα Motorola) σε σχέση με το 6s... αλλά θα το συνηθίσω και αυτό.... 

Και πάλι ευχαριστώ όλους για την βοήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...