Προς το περιεχόμενο

Σε αναστολή έθεσε η Google τη δυνατότητα δημιουργίας εικόνων από το Gemini


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 minutes ago, SeaLion said:

Δεν ξέρω αν πήρες το memo

Παλι, αυτο κανουν, μονο οι κομπλεξικοι παρεξηγουνται.

6 minutes ago, SeaLion said:

μόνο αυτά που αφορούν συγκεκριμένα χαρακτηριστικά φαίνεται να σας εξοργίζουν.

δεν υπαρχουν καποιοι "σας" και δε με εξοργιζει κατι, ποια ειναι αυτα τα χαρακτηριστικα;

9 minutes ago, SeaLion said:

Μου κάνεις καθρεφτάκι;

Σου κανω και το δειχνω με επιχειρηματα.

7 minutes ago, SeaLion said:

όταν στο mindset κάποιων εγώ που υποστηρίζω κάποια πράγματα τελικά υποστηρίζω και τους looters των Nike και Apple Stores.

Δεν εχει σχεση με αυτο που ειπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 158
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, Choronzoon είπε

Γενικά στους woke νέο μαρξιστές δεν τους αρέσει να τους υπενθυμίζεις ( αν δλδ το ξέρουν ) ότι ο μεγαλύτερος σκλαβεμπορας εκεί γύρω στο 1400-1600 ήταν οι Τούρκοι

Καλά ναι, υπάρχει ντιρεκτίβα σχετική για την συγκεκριμένη περίοδο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, Choronzoon said:

Όχι ακριβώς  το συγκεκριμένο άρθρο δε τα λέει όλα .  Δες εδώ τι βγάζει το chat gpt άσ πούμε 

Το ιδιο που λεει το Gemini; λιγο διαφορετικες λεξεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, SeaLion είπε

Γιατί πρέπει να μιλήσω ΚΑΙ για τον Τζένγκις Χαν δηλαδή; Δεν ήμουν αρκετά συμπεριληπτικός εννοείς;

Είναι ανήθικο να ξεχωρίζεις και να κατηγορείς κάποιον συγκεκριμένα για την συμπεριφορά που έχουν όλοι. Δεν είναι μοναδικό χαρακτηριστικό που περιγράφει μόνο συγκεκριμένο είδος ανθρώπων. Οι κατηγορίες σου είναι ένα ψέμα. Δεν μπορείς να πεις όλοι κλέβουν αλλά εγώ θα τιμωρήσω των Α, γιατί έτσι. Αυτό εννοώ.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Shinji ikari είπε

Το ιδιο που λεει το Gemini; λιγο διαφορετικες λεξεις;

Είναι τεραστια η διαφορά 

Δες και εδώ πχ για αν δεις διαφορά.

Do you condemn pedophilia ?
ChatGPT
ChatGPT

Absolutely, pedophilia is abhorrent and reprehensible. It is a harmful and illegal act that causes immeasurable harm to children. Any form of exploitation or abuse of minors is utterly unacceptable and must be condemned unequivocally.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Shinji ikari είπε

Και η ιδια ερωτηση στο Gemini ομως; εδω ειναι αλλη η ερωτηση.

 

Screenshot(585).png.1537839facdf58bd2cf623ab23d027d3.png

Is pedophilia wrong?
ChatGPT
ChatGPT

Yes, pedophilia is universally considered wrong and unethical. It involves sexual attraction towards children, which is harmful and exploitative due to the inability of children to provide informed consent. It is illegal and condemned by societies worldwide.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Shinji ikari είπε

Παρεξηγηση, εννοω η "Do you condemn" ερωτηση να γινει στο Gemini.

Κοίτα αυτό που θέλω να πω είναι ότι το chat gpt σου δει μια σαφή και κατηγορηματική απάντηση αντίθετα το Gemini είναι λίγο ναι μεν αλλά το οποίο το θεωρώ απαράδεκτο . Γι'αυτό το κριτικαραν , το ύφος της απάντησης που σου έδωσε ποιο πάνω με κάνει να πιστέψω ότι θέλει να δικαιολογήσει εν μέρει τους παιδοφιλους .σκέψου πχ ένα παιδί ,14 ετών να διαβάσει αυτή την απάντηση και από την άλλη να διαβάσει την απάντηση του chat gpt . Ποια από τις δύο θα το κάνει να αποφύγει τέτοια άτομα και να είναι υποψιασμένο Θεωρώ απαράδεκτη την απάντηση που έδωσε το Gemini . Σαν κοινωνία πρέπει να έχουμε κόκκινες γραμμές και αυτές να είναι σαφείς .  Γνώμη μου πάντα , μπορεί να κάνω και λάθος. .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Minor attracted person. Τι δεν καταλαβαίνετε; Αποκαλέστε τους παιδόφιλους εάν θέλετε, να δείτε που θα καταλήξετε!

Πως έγιναν οι ομοφυλόφιλοι, ομόφυλοι; Ε, κάπως έτσι 😃

Επεξ/σία από Waiss
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δεν καταλαβαίνουν (ή το κάνουν επίτηδες) με το political correct είναι ότι οι ίδιοι δημιουργούν το πρόβλημα. Υπερτονίζουν την διαφορετικότητα αντί να θεωρούν αυτονόητο ότι δεν αποτελεί διαφορά.

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τον σεξουαλικο προσανατολισμό, το φύλο , το χρώμα , την θρησκεία , το βάρος ή ότι άλλο μπορεί να θεωρηθεί διαφορετικό. Το να δείχνεις ευαισθησία είναι σαν να τους υποτιμάς ή όντως να τους θεωρείς διαφορετικούς.  

Εγω απλά λέω ότι δεν μου κάνει διαφορά τι είσαι. Θα έχεις την ίδια αντιμετώπιση από εμένα. 

Τέλος , να τονίσω ότι για τα ΑΜΕΑ αντί να τους βοηθάμε λες και κάνουμε ελεημοσύνη θα μπορούσαμε απλά να αρχίσουμε στα πινελικια αυτούς  που παρκάρουν και τους κάνουν την ζωή δύσκολη.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Dimitris_1981 said:

Αυτό που δεν καταλαβαίνουν (ή το κάνουν επίτηδες) με το political correct είναι ότι οι ίδιοι δημιουργούν το πρόβλημα. Υπερτονίζουν την διαφορετικότητα αντί να θεωρούν αυτονόητο ότι δεν αποτελεί διαφορά.

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τον σεξουαλικο προσανατολισμό, το φύλο , το χρώμα , την θρησκεία , το βάρος ή ότι άλλο μπορεί να θεωρηθεί διαφορετικό. Το να δείχνεις ευαισθησία είναι σαν να τους υποτιμάς ή όντως να τους θεωρείς διαφορετικούς.  

Εγω απλά λέω ότι δεν μου κάνει διαφορά τι είσαι. Θα έχεις την ίδια αντιμετώπιση από εμένα. 

Τέλος , να τονίσω ότι για τα ΑΜΕΑ αντί να τους βοηθάμε λες και κάνουμε ελεημοσύνη θα μπορούσαμε απλά να αρχίσουμε στα πινελικια αυτούς  που παρκάρουν και τους κάνουν την ζωή δύσκολη.

Ακριβώς αυτό που έλεγα σε άλλο topic πριν μερικές ημέρες και κάποιοι δεν ήθελαν να το καταλάβουν. Οι μειοψηφίες μέσα στις μειονότητες το κάνουν όλο αυτό.

Ακόμα και οι όμοιοι τους, τους κοιτάνε με μισό μάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...