Προς το περιεχόμενο

Νεο κινητο


ad276

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια στο φορουμ....

Επιστρεφω μετα απο πολυ καιρο και κατοχος realme 6s και 8 4G.

Ψαχνω νεο κινητο με τιμη max τα 230 ευρω....(επ ουδενι παραπανω λογω οικογενειας :) ).

Απαραιτητως θελω να εχει θυρα microSD και πραγματικο always on display (οπως το realme 8),αρα αποκλειονται ολα τα χιαομι και ολα οσα εχουν lcd οθονη.

Εχω βρει τα:

Realme 10

Samsung A25 

Samsung A34

Εσεις σε ποιο θα πηγαινατε και γιατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, ad276 είπε

Γεια στο φορουμ....

Επιστρεφω μετα απο πολυ καιρο και κατοχος realme 6s και 8 4G.

Ψαχνω νεο κινητο με τιμη max τα 230 ευρω....(επ ουδενι παραπανω λογω οικογενειας :) ).

Απαραιτητως θελω να εχει θυρα microSD και πραγματικο always on display (οπως το realme 8),αρα αποκλειονται ολα τα χιαομι και ολα οσα εχουν lcd οθονη.

Εχω βρει τα:

Realme 10

Samsung A25 

Samsung A34

Εσεις σε ποιο θα πηγαινατε και γιατι;

το οτι εχεις εμπειρια απο xiaomi λογισμικο ειναι θετικο στη δικη σου περιπτωση (εγω δεν ειχα ποτε κινητο xiaomi αλλα απο γνωστους δεν ακουω τα καλυτερα για το λογισμικο του)

η xiaomi οπως και η samsung δινει 4 χρονια αναβαθμίσεις λογισμικού, το realme 10 εχει βγει το 2022 οποτε ειναι το παλαιοτερο ολων και υστερει σε αυτο το κομματι, το a34 βγηκε περυσι το μαρτιο και το a25 βγηκε το δεκεμβριο και ειναι το πιο "φρεσκο", τα 2 samsung εχουν καλυτερη οθονη απο το xiaomi, τωρα στους επεξεργαστες οπως μπορεις να δεις στα 2 λινκ

https://nanoreview.net/en/soc-compare/samsung-exynos-1280-vs-mediatek-dimensity-1080

https://nanoreview.net/en/soc-compare/mediatek-helio-g99-vs-mediatek-dimensity-1080

ο καλυτερο με ελαχιστη διαφορα ειναι του a34 και μετα του a25 και μετα του xiaomi

οι καμερες των samsung ειναι ανωτερες απο xiaomi

οθονη εχουν ιδια τα a34 και a25 καλυτερη απο το xiaomi

τωρα οσον αφορα το always on display δεν ειμαι σιγουρος αν εχει 100% το a25 , μαλλον εχει (το πηρε προσφατα φιλη αλλα δεν προλαβα να δω πολλα, μπορεις να πας σε καταστημα να το δεις απο κοντα) το a34 εχει σιγουρα

εν κατακλειδι

το a34 ειναι λιγο πιο premium απο τα αλλα 2 κατα τη γνωμη μου, και ας κλεινει 1 χρονο τωρα, ο επεξεργαστης του ειναι mediatek που εχει καπως καλυτερη συμπεριφορα απο exynos, αλλα ειναι πολυ μικρη πιστευω, συγγενης μου εχει το a34 και ειναι πολυ ευχαριστημενος, ειναι λιγο πιο πλατυ απο το a25 εχει καλυτερη αναλογια πιστευω στην οθονη

εδω βλεπεις αναλυτικα τι συγκρισεις

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=12555&idPhone2=12074&idPhone3=11950#diff-

αν ημουν στη θεση σου θα ειχα το διλημμα αναμεσα στα ssamsung αλλα τωρα που το ξανασκεφτομαι μαλλον θα πηγαινα με το a34

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, CaptainChris είπε

Εγώ θα έλεγα να δείς και το Motorola G84 

Δεν εχει always on display.

Στο συγκεκριμενο μαλιστα εχει καταργηθει το peek display που απλα θυμιζει το AoD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Kag1ante said:

Μακριά απο perishop
 

 

Δεν το ξερω το perishop, απο το jmc παντως εχω κανει 2-3 παραγγελιες και ηρθαν στον αναμενομενο χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...