Προς το περιεχόμενο

Box now αποστολή


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα φίλοι μου. Είμαι καλή σε πολλά άλλα πράγματα, αλλά στα manuals και τις πολύπλοκες οδηγίες καθόλου.

Θέλω να στείλω κάποια βιβλία με αυτή την εφαρμογή με έξοδα δικά μου σε κάποια μέλη από το χάρισε το. 

Με λίγα λόγια και απλά τι πρέπει να κάνω γνωρίζω τα μεγέθη μικρό μεσαίο μεγάλο και το κόστος, με τους κωδικούς δεν τα πάω καλά κλπ πλιζ όχι ειρωνίες....😔 🙏προκαταβολικά ευχαριστώ.

Επεξ/σία από XrysaKakou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Box now αποστολή
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποιο σημείο σε ζοριζει; Διαλέγεις πού θέλεις να το στείλεις (σε ποιο box), το μεγεθος, βάζεις στοιχεία παραλήπτη και πληρώνεις. Μετά σου βγάζει τον κωδικό που μπορείς είτε να τον γράψεις απλώς πάνω στο δέμα, είτε να τον τυπώσεις και να τον κολλήσεις. Και τέλος βρίσκεις ποιο box σε εξυπηρετεί κοντά σου και πας το δέμα. Πληκτρολογείς τον κωδικό, ανοίγει το σωστό για το μέγεθος πορτακι, βάζεις το δέμα και το κλείνεις. Αυτά θυμάμαι από μνήμης τώρα ως διαδικασία, αν θέλεις κάτι πιο ειδικό πες 😊

Επεξ/σία από marinna
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, marinna είπε

Πληκτρολογείς τον κωδικό

και πατάς enter 😀 😀(παθών - κοίταζα σαν χαζός και απορούσα γιατί δε γίνεται τίποτα)

image.png.4a05aeadceb13b064a0e96ae914d0a16.png

  • Thanks 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, XrysaKakou είπε

Καλησπέρα φίλοι μου. Είμαι καλή σε πολλά άλλα πράγματα, αλλά στα manuals και τις πολύπλοκες οδηγίες καθόλου.

Θέλω να στείλω κάποια βιβλία με αυτή την εφαρμογή με έξοδα δικά μου σε κάποια μέλη από το χάρισε το. 

Με λίγα λόγια και απλά τι πρέπει να κάνω γνωρίζω τα μεγέθη μικρό μεσαίο μεγάλο και το κόστος, με τους κωδικούς δεν τα πάω καλά κλπ πλιζ όχι ειρωνίες....😔 🙏προκαταβολικά ευχαριστώ.

Ότι σου γράφει η @marinna, απλό είναι σαν διαδικασία και το ποιό ας πούμε «δύσκολο» είναι να βρείς σημείο παράδοσης όσο ποιό κοντά στον παραλήπτη γίνετε.
Εκτός και αν αυτός σου προτείνει ένα που το ξέρει ήδη και γλυτώνεις το ψάξιμο.
Εκεί θέλει λίγο προσοχή, για να επιλέξεις το σωστό, διαφορετικά το δέμα δεν θα χαθεί αλλά μπορεί να παραδοθεί μακρυά.

Γράψε τον κωδικό που θα σου δώσουν με μαρκαδόρο πάνω στο κουτί και το παραδίδεις.
Ο κωδικός αυτός μπορεί να λειτουργήσει και σαν tracker number και να παρακολουθείς μετά την πορεία του δέματος και πού βρίσκεται κάθε στιγμή.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους σας πρώτη φορά θα στείλω οπότε καλά που  γράψατε να πατήσω το Enter xaxa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπόψη πως μέχρι 25/2 έχουν προσφορά στις αποστολές. Μικρή και μεσαία θυρίδα από 1€ και 2€, αντίστοιχα. Μιας και θα 'ναι δικά σου τα έξοδα, σε συμφέρει ν' ανοίξεις όλους τους κωδικούς μέχρι την λήξη. Για μετά παίζουν και κουπόνια, αλλά, οκ, αφού μπορείς με λιγότερα, γιατί όχι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως,οποτε βγαζει προσφορα,αγοραζω καμια 10ρια κωδικους,5 για μενα και αλλους 5 για εναν συνεργατη που στελνω συχνα,μικρους και μεσαιους.
Γλυτωνω πολλα λεφτα.

 

5 ώρες πριν, XrysaKakou είπε

Καλησπέρα φίλοι μου. Είμαι καλή σε πολλά άλλα πράγματα, αλλά στα manuals και τις πολύπλοκες οδηγίες καθόλου.

Θέλω να στείλω κάποια βιβλία με αυτή την εφαρμογή με έξοδα δικά μου σε κάποια μέλη από το χάρισε το. 

Με λίγα λόγια και απλά τι πρέπει να κάνω γνωρίζω τα μεγέθη μικρό μεσαίο μεγάλο και το κόστος, με τους κωδικούς δεν τα πάω καλά κλπ πλιζ όχι ειρωνίες....😔 🙏προκαταβολικά ευχαριστώ.

Οι θυριδες εχουν ολες ιδιο βαθος και πλατος,μονο στο υψος διαφερουν.

Μικρη εως 8 εκατοστα,μεσαια εως 17.
Οποτε καλο ειναι αν εχεις πολλα βιβλια,να κανεις 2-3 μικρα δεματα και να τα ενωσεις διπλα διπλα,εως 65 εκ αν θυμαμαι καλα.

Τα υπολοιπα ειναι βημα βημα,στη σελιδα,δε μπορεις να κανεις λαθος.
Δεν σε υποχρεωνει κανεις να βαλεις πραγματικα στοιχεια παραληπτη,μπορεις να βαλεις τα δικα σου παντου και να ενημερωσεις τον παραληπτη για το PIN,οταν φτασει το δεμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/2/2024 στις 12:39 ΠΜ, StamTheMan είπε

Εγω παντως,οποτε βγαζει προσφορα,αγοραζω καμια 10ρια κωδικους,5 για μενα και αλλους 5 για εναν συνεργατη που στελνω συχνα,μικρους και μεσαιους.
Γλυτωνω πολλα λεφτα.

 

Οι θυριδες εχουν ολες ιδιο βαθος και πλατος,μονο στο υψος διαφερουν.

Μικρη εως 8 εκατοστα,μεσαια εως 17.
Οποτε καλο ειναι αν εχεις πολλα βιβλια,να κανεις 2-3 μικρα δεματα και να τα ενωσεις διπλα διπλα,εως 65 εκ αν θυμαμαι καλα.

Τα υπολοιπα ειναι βημα βημα,στη σελιδα,δε μπορεις να κανεις λαθος.
Δεν σε υποχρεωνει κανεις να βαλεις πραγματικα στοιχεια παραληπτη,μπορεις να βαλεις τα δικα σου παντου και να ενημερωσεις τον παραληπτη για το PIN,οταν φτασει το δεμα. 

Ερώτηση: εάν θέλεις να στείλεις αρκετά βιβλία, που ξεπερνούν σε ύψος τα 8 εκατοστά, μπορείς να φτιάξεις δύο δέματα και να τα βάλεις στην ίδια θυρίδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, history είπε

Ερώτηση: εάν θέλεις να στείλεις αρκετά βιβλία, που ξεπερνούν σε ύψος τα 8 εκατοστά, μπορείς να φτιάξεις δύο δέματα και να τα βάλεις στην ίδια θυρίδα;

Nαι,αυτο που λεω οτι μπορεις να ενωσεις 2-3 μικρα δεματα διπλα διπλα ( οχι το ενα πανω στο αλλο ) .

Το εχω κανει πολλες φορες και ειναι κατι που και οι ιδιοι προτεινουν.

Το βαθος σε ολες τις θυριδες ειναι 60 εκατοστα,πλατος 45 και αναλογα εχουμε τα 3 υψη σε καθε θυριδα, 8,   17 και 36 εκατοστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...