Προς το περιεχόμενο

Asus Vivobook 17 M712D αναβαθμιση ssd


VasKag

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχουμε το λαποπ του τιτλου το οποιο ειχε ερθει με 256αρι m2 nvme 2280 western digital gen3 x4. Επειδη οπως καταλαβαινετε δε φτανει, θελω εναν 500αρι αντε μεχρι 1tb.

Η χρηση του ειναι αποκλειστικα γραφειου. δλδ ιντερνετ, office, και ενα προγραμμα αποθηκης το οποιο ειναι παρα πολυ ελαφρυ και δεν εχει ιδιαιτερες απαιητησεις. Καθημερινη χρηση ομως 8 ωρες/μερα

Μεχρι 100 ευρω εχουμε καποιον ειτε 500αρι ειτε 1000αρι?  Δεν εχει νοημα για gen4 μιας και μεχρι 3 ειναι τα spec. 

Επεξ/σία από VasKag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειμαι samsung fanboy στους δισκους , οποτε προτεινω 970 evo plus. To 1TB γυρω στο 100αρικο +/- 10 ευρω , αναλογως το μαγαζι. Δισκος εγγυηση. Εχω 2 x 250gb και 1x 500gb απο αυτους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν ειναι θεμα παιχνιδιων αλλα αξιοπιστιας.

εχω 2 970 evo plus 2tb σε raid...δεν θα πεσει ποτε η υγεια τους σε σχεση με αλλους πιο φθηνους που εχουν πιο χαμηλα iops περα απο τις ταχυτητες κτλπ.

Επεξ/σία από KaRLoSSaLoNiKa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 minutes ago, VasKag said:

Επειδη οι τιμες ειναι παρομοιες, μεταξυ 970 evo plus και 980 ?

970 evo plus λογω της DRAM που ο 980 δεν εχει. Αυτο ισως να ειναι αδιαφορο σε καποια use cases , αλλα αφου εχουν παρομοια τιμη , πας για το καλυτερο. Σε ταχυτητα και TBW ειναι στα ιδια λιγο πολυ (στα use cases που παιζει ρολο η DRAM υπερισχυει ο 970 evo plus) , και επισης ο 970 evo plus εχει και εκδοση με 2ΤΒ χωρητικοτητα για τους μερακληδες :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...