Προς το περιεχόμενο

zxv10 H108L πρόβλημα με τις ethernet θυρες


nkarama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω το ρουτεράκι του θέματος. Το έχω κάνει factory reset. Απο τις ethernet θύρες, δεν μπορώ να συνδεθώ με τίποτα. Ούτε δίνει IP αλλά ακόμα και αν βάλω καρφωτή πάλι δεν μπορώ ούτε ping να το κάνω ούτε το interface να ανοίξω. link δίνει πάντως (σε φυσικό επίπεδο εννοώ, ανάβει δηλαδή το LED)

Απο το Wifi όλα καλά. Και IP μου δίνει και το GUI ανοίγει, όλα μια χαρά. 

Εχει υπόψιν του κανείς αν είναι θέμα καμμιάς ρύθμισης?  

Ευχαριστώ

Εδιτ: εννοείτε δεν το χρησιμοποιώ σαν modem. Σαν access point  θέλω να το χρησιμοποιήσω γιατι ένα D-Link που είχα ως τώρα για αυτη τη δουλειά, άρχισε να κάνει restart απο μόνο του...

 

Επεξ/σία από nkarama
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 26/02/2024 at 09:28, nkarama said:

Εχω το ρουτεράκι του θέματος. Το έχω κάνει factory reset. Απο τις ethernet θύρες, δεν μπορώ να συνδεθώ με τίποτα. Ούτε δίνει IP αλλά ακόμα και αν βάλω καρφωτή πάλι δεν μπορώ ούτε ping να το κάνω ούτε το interface να ανοίξω. link δίνει πάντως (σε φυσικό επίπεδο εννοώ, ανάβει δηλαδή το LED)

Απο το Wifi όλα καλά. Και IP μου δίνει και το GUI ανοίγει, όλα μια χαρά. 

Εχει υπόψιν του κανείς αν είναι θέμα καμμιάς ρύθμισης?  

Ευχαριστώ

Εδιτ: εννοείτε δεν το χρησιμοποιώ σαν modem. Σαν access point  θέλω να το χρησιμοποιήσω γιατι ένα D-Link που είχα ως τώρα για αυτη τη δουλειά, άρχισε να κάνει restart απο μόνο του...

 

σε ποια θυρα το εχεις βαλει το καλωδιο ethernet .προσεχε γιατι σε πολλα η θυρα 4 ειναι stb οποτε δεν βαζεις ουτε το Uplink εκει αλλα ουτε το pc σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, poulinos said:

σε ποια θυρα το εχεις βαλει το καλωδιο ethernet .προσεχε γιατι σε πολλα η θυρα 4 ειναι stb οποτε δεν βαζεις ουτε το Uplink εκει αλλα ουτε το pc σου

Εχω δοκιμάσει σε όλες. Απο καμμία δεν έχω επικοινωνία. Ουτε DCHP δεν μου δίνει... 

Τέλος πάντων, δεν θα ασχοληθώ, πήγα και πήρα ένα ωραίο netgear απο τις αγγελίες του forum που έχει και 5G WiFi να κάνω την δουλειά μου... 

Σε ευχαριστώ πάντως!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 minutes ago, nkarama said:

Εχω δοκιμάσει σε όλες. Απο καμμία δεν έχω επικοινωνία. Ουτε DCHP δεν μου δίνει... 

Τέλος πάντων, δεν θα ασχοληθώ, πήγα και πήρα ένα ωραίο netgear απο τις αγγελίες του forum που έχει και 5G WiFi να κάνω την δουλειά μου... 

Σε ευχαριστώ πάντως!!!

 

πηγα να σου πω απο την αρχη οτι ειναι για πεταμα και δεν αξιζει ουτε για access point αλλα λεω θα με βριζεις.εκανες την καλυτερη δουλεια.δες και για firmware update για το netgear

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
On 28/02/2024 at 18:54, nkarama said:

Εχω δοκιμάσει σε όλες. Απο καμμία δεν έχω επικοινωνία. Ουτε DCHP δεν μου δίνει... 

Τέλος πάντων, δεν θα ασχοληθώ, πήγα και πήρα ένα ωραίο netgear απο τις αγγελίες του forum που έχει και 5G WiFi να κάνω την δουλειά μου... 

Σε ευχαριστώ πάντως!!!

 

kai ton dhcp πρεπει να τον εχεις κλειστο στο 2o router.εκτος αν τρωει καποιο σκαλωμα με την Ip που του εχεις δωσει.αν το αρχικο router ειναι 192.168.1.1 τοτε αυτο θα το βαζα εκτος ευρους dhcp δηλαδη θα το βαζα 192.168.1.200 για παραδειγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...