Προς το περιεχόμενο

Έπαψαν να δουλεύουν οι πληρωμές μέσω Google pay


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά καλησπέρα .έχω το vivo x80 pro εδώ κ 1.5 χρόνο και ξαφνικά εδώ και 2 μήνες δε μπορώ να πληρώσω με google pay

Μου λέει συνέχεια ότι μετακινήθηκε το τηλέφωνο πολύ γρήγορα και δε προχωράει η πληρωμή. Δεδομένου ότι το χρησιμοποιώ ένα χρόνο κΘε μέρα προφανώς και δεν φταίει ότι το κουνάω πολύ γρήγορα.

Δοκίμασα να σβήσω την cache απτό google pay,έβαλα και και καινούργια κάρτα να δοκιμάσω,έσβησα το πορτοφόλι και το εγκατέστησαν πάλι,τίποτα το ίδιο συνέχεια.

Τι λέτε;

Ευχαριστώ 

Επεξ/σία από Hamurabi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα χτές οτι καταργείται η εφαρμογή Google Pay, και πλέον θα χρησιμοποιείται το Google Wallet.
Μπορείς να το ψάξεις λίγο γιατι δεν γνωρίζω αν σχετίζεται με το συγκεκριμένο θέμα της συσκευής σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, Hamurabi said:

Παιδιά καλησπέρα .έχω το vivo x80 pro εδώ κ 1.5 χρόνο και ξαφνικά εδώ και 2 μήνες δε μπορώ να πληρώσω με google pay

Μου λέει συνέχεια ότι μετακινήθηκε το τηλέφωνο πολύ γρήγορα και δε προχωράει η πληρωμή. Δεδομένου ότι το χρησιμοποιώ ένα χρόνο κΘε μέρα προφανώς και δεν φταίει ότι το κουνάω πολύ γρήγορα.

Δοκίμασα να σβήσω την cache απτό google pay,έβαλα και και καινούργια κάρτα να δοκιμάσω,έσβησα το πορτοφόλι και το εγκατέστησαν πάλι,τίποτα το ίδιο συνέχεια.

Τι λέτε;

Ευχαριστώ 

Το πρόβλημα που περιγράφεις δεν φαίνεται να έχει σχέση με τις υπηρεσίες που παρέχει σαν εφαρμογή το Google Wallet (πρώην Google Pay).
Υπάρχει πιθανότητα να είναι πρόβλημα με το NFC chip στο κινητό σου. Μήπως έχεις κάποια περίεργη θήκη στο κινητό; Αν έχεις κάποια θήκη, δοκίμασε να τη βγάλεις.
Γενικά δοκίμασε άλλες ενέργειες με το NFC chip, όπως π.χ. με την κάρτα ATH.ENA (αν φυσικά έχεις τέτοια κάρτα). Μπορείς π.χ. να δοκιμάσεις να δεις αν τη διαβάζει το κινητό, αν μπορείς να τη φορτίσεις με χρήματα, κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Googlarontas βρήκα πάρα πολλά τοπικς με το ίδιο πρόβλημα όπου όλα είναι άλυτα

Μου έκανε μεγάλη εντύπωση.διαβασα ένα κάρο τόπικς με ακριβώς το ίδιο πρόβλημα κ ποτέ κανείς δε βρήκε λύση.

Η θήκη μου είναι η ίδια που έχω 2 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...