Προς το περιεχόμενο

iPhone 12 Pro πρόβλημα με καμερα


Μαρία Μπάλιου

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας, πριν λίγες μέρες έπεσε το iPhone και χάλασε το WiFi και το Bluetooth, μετά από αλλαγή μητρικής έφτιαξαν. Αλλά τώρα δεν μπορώ ν βγάλω φωτογραφία με την πίσω κάμερα, ουσιαστικά ανοιγοκλείνει απλά δεν αποθηκεύει την φωτογραφία. Το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο στην πίσω κάμερα, η μπροστά δουλεύει μια χαρά. Επίσης εμφανίζεται μόνο στην εφαρμογή της κάμερας της apple, με άλλες εφαρμογές βγάζει κανονικά φωτογραφίες και αποθηκεύονται. Έχω κάνει και επανεκκίνηση και restore και άκρη δεν μπορώ να βγάλω. Μήπως έχει κάποιος κάποια ιδέα το μπορεί να φταίει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Μαρία Μπάλιου είπε

Καλησπέρα σας, πριν λίγες μέρες έπεσε το iPhone και χάλασε το WiFi και το Bluetooth, μετά από αλλαγή μητρικής έφτιαξαν. Αλλά τώρα δεν μπορώ ν βγάλω φωτογραφία με την πίσω κάμερα, ουσιαστικά ανοιγοκλείνει απλά δεν αποθηκεύει την φωτογραφία. Το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο στην πίσω κάμερα, η μπροστά δουλεύει μια χαρά. Επίσης εμφανίζεται μόνο στην εφαρμογή της κάμερας της apple, με άλλες εφαρμογές βγάζει κανονικά φωτογραφίες και αποθηκεύονται. Έχω κάνει και επανεκκίνηση και restore και άκρη δεν μπορώ να βγάλω. Μήπως έχει κάποιος κάποια ιδέα το μπορεί να φταίει; 

Να το πας πάλι εκεί που σου έκαναν την επισκευή να το δουν

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ισως η επισκευή που του έκανες να προκάλεσε κάπου αλλού ζημιά αλλά συμφωνώ και εγώ με τον @kormos πήγαινε το εκεί που το έφτιαξες να  δουν τι μπορεί να φταίει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/2/2024 στις 6:07 ΜΜ, Μαρία Μπάλιου είπε

Καλησπέρα σας, πριν λίγες μέρες έπεσε το iPhone και χάλασε το WiFi και το Bluetooth, μετά από αλλαγή μητρικής έφτιαξαν. Αλλά τώρα δεν μπορώ ν βγάλω φωτογραφία με την πίσω κάμερα, ουσιαστικά ανοιγοκλείνει απλά δεν αποθηκεύει την φωτογραφία. Το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο στην πίσω κάμερα, η μπροστά δουλεύει μια χαρά. Επίσης εμφανίζεται μόνο στην εφαρμογή της κάμερας της apple, με άλλες εφαρμογές βγάζει κανονικά φωτογραφίες και αποθηκεύονται. Έχω κάνει και επανεκκίνηση και restore και άκρη δεν μπορώ να βγάλω. Μήπως έχει κάποιος κάποια ιδέα το μπορεί να φταίει; 

Εφοσον με αλλες εφαρμογες καμερας παιζει κανονικα ισως κατι εχει κολλησει ή καποια ρυθμιση εχει πειραχτει και ειναι θεμα software. Δοκιμασε καθαρη εγκατασταση χωρις να περασεις το backup (ΟΧΙ restore) να δεις αν τρεχει η original εφαρμογη της apple αφου κανεις πριν iCloud backup κ αν δεν λυθει το πας στο σερβις για ελεγχο. Backup χρειαζεσαι ετσι και αλλιως για να μην χασεις τις υπολοιπες ρυθμισεις απλα δεν θα το περασεις να δεις αν τρεχει κανονικα με καθαρη εγκατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...