Προς το περιεχόμενο

Aκόμη και στις αρχές του 2025 ενδέχεται να ανακοινωθεί ο διάδοχος του Switch


Axlmon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 hours ago, marklar said:

Πολύ αργά το 2025 ήδη οι φορητές κονσόλες κάνουν emulate ολο το switch 1 (βλεπε asus rog ally).  Οι περισσοτεροι νιντεντακιδες περίμεναν να βγει φέτος και εκαναν υπομονή (δεν ξερω αν θα περιμενουν αλλο ενα χρονο). Το switch 1 το εχουν αρμέξει πλεον οσο παει και τα καινουργια παιχνιδια βγαινουν με τρομερο downgrade σε γραφικα (βλεπε Hogwarts Legacy) και αποδοση σε σχεση με αλλες κονσολες. Ας ελπίσουμε οτι θα βγει κάτι εξαιρετικό του χρονου.

Χαλάρωσε φίλος. Το 99% των ανθρώπων που έχει κονσόλα δεν κάνει κανένα emulate.

Life pro tip: Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια (αν θες να στο μεταφράσω αυτό το τελευταίο ρώτα με). 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Jts said:

Αρκετά μεγάλο θα είναι αλλά σίγουρα όχι επιπέδου x86 AMD APU ή snapdgragon 8 gen 3/A17 pro.

O Tegra X1 είναι του 2015.

H Nintendo δεν στοχεύει στις επιδόσεις.

Όπως έχω ξαναγράψει, εγώ θα είμαι τρισευτυχισμένος με rock stable 1080p/60fps docked και 720p/60fps φορητό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είναι μεγάλο για τα δεδομένα της τωρινής έκδοσης. Θα είναι όμως μικρό σε σχέση με το τι θα υπάρχει στην αγορά. 

Δεν είναι κακό όμως. Αξιοπιστία και νορμάλ απόδοση > από ξερες επιδόσεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, ikaruga24 said:

Θα είναι μεγάλο για τα δεδομένα της τωρινής έκδοσης. Θα είναι όμως μικρό σε σχέση με το τι θα υπάρχει στην αγορά. 

Δεν είναι κακό όμως. Αξιοπιστία και νορμάλ απόδοση > από ξερες επιδόσεις. 

Κάθε νέα κονσόλα φέρνει μαζί της το hype και προσδοκίες που συχνά ξεπερνούν την πραγματικότητα.

Βλέπουμε πώς δουλεύει το Steam Deck, βλέπουμε πώς δουλεύει το Asus Rog Ally. Τί επιδόσεις έχουν, τί αυτονομία και τί τιμή.

Επίσης βλέπουμε πώς πασχίζουν τα δίδυμα να βγάλουν έναν τίτλο που να μπορεί να έχει ένα σταθερό 60fps. Κάνουμε το σταυρό μας κάθε φορά να βγεί το παιχνίδι optimized.

Μακάρι να τα καταφέρουν να έχουν ώς στανταρ τα 1080p/60fps docked και 720p/60fps φορητό. Κανένα παιχνίδι να μήν πέφτει κάτω από αυτά τα όρια.

Διότι αγαπητοί μου φίλοι, εγώ φοβάμαι ότι την παραπάνω επίδοση θα την δούμε κυρίως στους τίτλους του Switch 1, και στα νέα παιχνίδια θα έχουμε πάλι adaptive resolution, να ρίχνει την ανάλυση στα τάρταρα και framerate να παίζει γύρω από το 30.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, panther_512 είπε

H Nintendo δεν στοχεύει στις επιδόσεις.

Όπως έχω ξαναγράψει, εγώ θα είμαι τρισευτυχισμένος με rock stable 1080p/60fps docked και 720p/60fps φορητό.

 

Καλά ναι σίγουρα, απλά επειδή στους mobile επεξεργαστές τα τελευταία χρόνια έχει υπάρξει μεγάλη πρόοδος ανεμένω αισθητή διαφορά με το παλιό. Απλά δεν πρόκειται ναι είναι high-end SoC όπως έχουμε συνηθίσει άλλωστε από Nintendo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...