Προς το περιεχόμενο

apple watch 9 λουρακια


venuets

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Να ξέρεις πως τα περισσότερα μεταλλικά (ειδικά τα πιο φθηνά), θα σου κάνουν συνεχώς  αποτρίχωση στον καρπό και θα βρίζεις… 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 ώρες πριν, venuets είπε

Και αποτρίχωση δωρο  ; Αυτά είναι 😂. Έχεις να προτείνεις κανένα καλύτερο; 

Να θυμάσαι πάντα πως ισχύει ο κανόνας "ο,τι πληρώνεις παίρνεις"! Ενα μεταλλικό λουράκι των 10-15 ευρώ, να περιμένεις πως θα σου μαδάει όλες τις τρίχες στον καρπό, δεν θα έχει καλή εφαρμογή στο χέρι για να μετράει αξιόπιστα παλμούς κλπ και θα αλλοιωθεί σύντομα ως προς το χρώμα.

Έχω αγοράσει όλα αυτά τα χρόνια άπειρα no name λουράκια για τα apple watches (από το πρώτο series 1 μέχρι το τελευταίο Ultra 2) και ποτέ μέχρι τώρα δεν κράτησα κάποιο για περισσότερες απο 5-6 ημέρες. Τα πιο επώνυμα (και προφανώς πιο ακριβά), θα δεις πως εφαρμόζουν καλύτερα, δεν σημαδεύουν τις υποδοχές πάνω στην κάσα του ρολογιού και γενικώς "δένουν" καλύτερα.

Αν σου δωθεί η δυνατότητα, το καλύτερο είναι να μπορέσεις να τα δοκιμάσεις πριν τα αγοράσεις! :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, billdanos said:

Να θυμάσαι πάντα πως ισχύει ο κανόνας "ο,τι πληρώνεις παίρνεις"! Ενα μεταλλικό λουράκι των 10-15 ευρώ, να περιμένεις πως θα σου μαδάει όλες τις τρίχες στον καρπό, δεν θα έχει καλή εφαρμογή στο χέρι για να μετράει αξιόπιστα παλμούς κλπ και θα αλλοιωθεί σύντομα ως προς το χρώμα.

Έχω αγοράσει όλα αυτά τα χρόνια άπειρα no name λουράκια για τα apple watches (από το πρώτο series 1 μέχρι το τελευταίο Ultra 2) και ποτέ μέχρι τώρα δεν κράτησα κάποιο για περισσότερες απο 5-6 ημέρες. Τα πιο επώνυμα (και προφανώς πιο ακριβά), θα δεις πως εφαρμόζουν καλύτερα, δεν σημαδεύουν τις υποδοχές πάνω στην κάσα του ρολογιού και γενικώς "δένουν" καλύτερα.

Αν σου δωθεί η δυνατότητα, το καλύτερο είναι να μπορέσεις να τα δοκιμάσεις πριν τα αγοράσεις! :) 

Γενικα οτι εχω δει απο skroutz μονο Nomad βλεπω τοπ αλλα τωρα 300 για το λουρακι δεν τα δινω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 λεπτά πριν, venuets είπε

Γενικα οτι εχω δει απο skroutz μονο Nomad βλεπω τοπ αλλα τωρα 300 για το λουρακι δεν τα δινω :P

Ε όχι και 300 είπαμε... Καλύτερα τότε να πάρεις τα original της Apple! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 ώρες πριν, venuets είπε

Σε όλα τα μεταλλικά δεν μπορώ να σου προτείνω κάτι. Όλα μοιαζουν ποιοτικά αλλά το βασικό τους θέμα είναι πως δεν προσαρμόζονται απόλυτα στο χέρι όπως ένα δερμάτινο, σιλικόνης, υφασμάτινο, κλπ. Φαντάσου δηλαδή πως κουμπωμένα κάποια από αυτά είναι συνήθως σαν ένα άκαμπτο βραχιόλι που ή θα ταιριάξει απόλυτα στο χέρι σου ή όχι. Αν ήταν ένα κλασικό ρολόι δεν θα σε ένοιαζε πολύ αυτό, αλλά σε ένα smartwatch είναι σημαντική η σωστή επαφή ώστε να καταγράφονται σωστά όλες οι μετρήσεις. Γι αυτό σου είπα να τα δεις και από κοντά ώστε να τα πιάσεις στα χέρια σου και να δεις το πόσο ανταποκρίνονται στο λύγισμα κλπ. 
 

Αυτό στη φωτό που έβαλα ας πούμε μου είχε φανεί όμορφο αλλά στην πράξη δεν ήταν καθόλου εύκαμπτο και …μαδούσε στον καρπό μου σε κάθε κίνηση… 😛 

IMG_0619.jpeg

IMG_0618.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/2/2024 στις 6:10 ΠΜ, venuets είπε

Από αυτά που έβαλες μόνο αυτά τα δύο θα κοιτούσα.

Τα μεταλλικά έχουν ένα θέμα. Τα περισσότερα είναι σαν φλούδες και κουδουνιζουν σαν τσιγκινα.

Από την άλλη ένα ποιοτικό μεταλλικό είναι βαρύ κάτι που είναι εντελώς αντίθετο με το ελςφρυ ρολόι και χάνεις όλη την αίσθηση.

Σε συνδιασμο με οτιδήποτε άλλο ειπώθηκε πολύ λίγα θα ταιριάζουν πραγματικά. Αλλά από φωτογραφίες  δεν μπορείς να ξέρεις οπότε εκεί πας σε trial & error καταστάσεις.

Από τα υπόλοιπα μόνο σιλικόνης θα κοιτούσα. Έχουν επιπλέον αυτή την ελαστικότητα που χρειάζεται ώστε να εφαρμόζει σωστά το λουράκι στον καρπό εάν θέλεις να έχεις σωστές μετρήσεις αλλά χωρίς όμως να σε σφίγγει ενοχλητικά.

 

 

18 ώρες πριν, venuets είπε

Το (2) θα το σκεφτόμουν. Ισχύουν ότι ειπώθηκε για τα μεταλλικά βεβαίως.

Το (6) με χαλάει το σηματάκι. Σκέτο θα ήταν όμορφο. Πιθανά και πιο φθηνό.

 

Γενικά τα σιλικόνης είναι η σωστή επιλογή. Αλλά και σε αυτά υπάρχει το γνωστό πρόβλημα με το να βγαίνει η άκρη από το λουράκι εκτός αγκραφας. Εκτός εάν έχουν αυτό το δόντι που ασφαλίζει από κάτω αλλά τοτε γίνονται πιο σπορ και δεν νομίζω να είναι αυτό το ζητούμενο.

Πάρε κάτι απλό και κατά το δυνατόν φθηνό. Ένα ωραίο χρώμα ουδετερο και διακριτικό. Δεν χρειάζεται να τραβάει το λουράκι την προσοχή. Αλλιώς ένα έντονο χρώμα να κάνει αντίθεση.

 

Στα δερμάτινα θέλει και εκεί να το πιάσεις στα χέρια σου. Οι φθηνές δερμάτινες θα σου ξεφτισουν μέσα στον μήνα εάν όχι βδομάδα. Φθηνά δέρματα συνήθως είναι σκληρά και ενοχλούν στον καρπό. Μαλακά δέρματα σπάνε και αυτά εύκολα εάν δεν είναι σωστά επεξεργασμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύστησε μου ότι νομίζεις. Γενικά θα πάρω αρκετά αξεσουάρ 😀 

παιρνω 2-3 λουράκια και αν βρω κάποιο που μ αρέσει και βολεύει το χτυπάω και σε αλλά χρώματα σχέδια αν υπάρχει. Γενικά θέλω μπρασελέ να το φοράω στην δουλειά και κάποιο άλλο λουράκι να το φοράω γενικά. 
 

γενικα θα πάρω και από έξω κάποια λουράκια σε τιμή πάτωμα ώστε να μπορώ να δοκιμάσω και να πετάξω όσα δεν κάνουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, venuets είπε

Σύστησε μου ότι νομίζεις. Γενικά θα πάρω αρκετά αξεσουάρ 😀 

παιρνω 2-3 λουράκια και αν βρω κάποιο που μ αρέσει και βολεύει το χτυπάω και σε αλλά χρώματα σχέδια αν υπάρχει. Γενικά θέλω μπρασελέ να το φοράω στην δουλειά και κάποιο άλλο λουράκι να το φοράω γενικά. 
 

γενικα θα πάρω και από έξω κάποια λουράκια σε τιμή πάτωμα ώστε να μπορώ να δοκιμάσω και να πετάξω όσα δεν κάνουν. 

Δεν ξέρω από λουράκια για το συγκεκριμένο αλλά αφού θες να δοκιμάσειςμμε βάση αυτά που λες  εγώ θα κοιτούσα αυτά

 

https://www.skroutz.gr/s/32270515/Spigen-Durapro-Flex-Louraki-Yfasmatino-Mayro-Apple-Watch-42-44-45mm.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

https://www.skroutz.gr/s/22526734/Tech-Protect-Milanese-Louraki-Metalliko-Mayro-Apple-Watch-42-44-45mm.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

https://www.skroutz.gr/s/15741277/Tech-Protect-Louraki-Silikonis-Leyko-Apple-Watch-42-44-45mm.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

https://www.skroutz.gr/s/13963418/Tech-Protect-Iconband-Louraki-Silikonis-Kokkino-Apple-Watch-42-44-45mm.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

https://www.skroutz.gr/s/22526718/Tech-Protect-Milanese-Louraki-Metalliko-Asimi-Apple-Watch-42-44-45mm.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...