Προς το περιεχόμενο

Πλαίσιο - [Gaming Mouse] Logitech G Pro X Superlight Ασύρματο 25400 DPI Μαύρο - 89,99 € [ΤΕΛΟΣ]


Zus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ποντίκι του τίτλου σε ιστορικό χαμηλό στα 89,99 € από το newsletter του Πλαισίου.

Στο Skroutz δεν έχει πέσει ποτέ κάτω από τα 102,15 € σύμφωνα με την εξέλιξη τιμής.

https://www.plaisio.gr/pc-perifereiaka/perifereiaka-pc/pontikia/logitech-pontiki-superlight-pro-x-black-asirmato_3589196?utm_source=Newsletter&utm_medium=Email&utm_campaign=Newsletter-20240227-late-night-deals&ref_tim=1709143179&ref_a=99127252&ref_b=3004406

Αναφορικά με το ποντίκι, ένα από τα ελαφρύτερα ποντίκια στην αγορά με βάρος 63 γραμμαρίων, ιδανικό για FPS games.

Η τιμή ισχύει μέχρι την 29η Φεβρουαρίου και ώρα 21.00

CleanShot2024-02-28at20_09.29@2x.png.e326faf548e51e01469d2bce3bbb5645.png

 

 

Επεξ/σία από Zus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, valantis123 said:

Είδα ενα ενδιαφέρον σχόλιο σε δίπλα site οτι υπάρχουν καλύτερα και φθηνότερα.

Δεν έχω προσωπική εμπειρία.

ΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝόχι 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, HateMe said:

ΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝόχι 

εξαρταται το χερι σου. Αλλα υπαρχουν πολλες εναλακτικες. 90 ευρω το ειχα παρει πριν 3 χρονια απο πλαισιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/2/2024 στις 12:04 ΜΜ, HateMe είπε

ΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝόχι 

Τέτοιες απαντήσεις αποδεικνύουν πως πλέον εδώ μέσα έχουν μεινει λίγοι και καλοί... Πάει το παλιό ινσομνια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

G603 εχω ενα που δουλευω 3 χρονια και εχω παρει και ενα που το εχω ακομα καινουργιο .Καπου 40 ευρω το ενα.

Επεξ/σία από Aias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, Sellout said:

Τέτοιες απαντήσεις αποδεικνύουν πως πλέον εδώ μέσα έχουν μεινει λίγοι και καλοί... Πάει το παλιό ινσομνια.

Τέτοιες απαντήσεις θέλουν παππουδίστικα σχόλια στυλ "ΥπΑρΧοΥν ΦθΗνΟτΕρΑ κΑι ΚαΛυΤεΡα" χωρίς καν να γράψουν ΕΝΑ παράδειγμα. 
Μην κλαις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/2/2024 στις 10:50 ΠΜ, valantis123 είπε

Είδα ενα ενδιαφέρον σχόλιο σε δίπλα site οτι υπάρχουν καλύτερα και φθηνότερα.

Δεν έχω προσωπική εμπειρία.

Με βάση τις μετρήσεις του rtings είναι πολύ καλό ποντίκι. Φτηνότερο και καλύτερο wireless μου φαίνεται εξαιρετικά δύσκολο να βρεις στην ελληνική αγορά. Αν μπορείς να πεις κάποια μοντέλα που αναφέρθηκαν θα με βοηθήσεις γιατί ψάχνω ποντίκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Πλαίσιο - [Gaming Mouse] Logitech G Pro X Superlight Ασύρματο 25400 DPI Μαύρο - 89,99 € [ΤΕΛΟΣ]
5 ώρες πριν, tzavardin είπε

Με βάση τις μετρήσεις του rtings είναι πολύ καλό ποντίκι. Φτηνότερο και καλύτερο wireless μου φαίνεται εξαιρετικά δύσκολο να βρεις στην ελληνική αγορά. Αν μπορείς να πεις κάποια μοντέλα που αναφέρθηκαν θα με βοηθήσεις γιατί ψάχνω ποντίκι.

Πήγαινε στο διπλανό site να ρωτήσεις αδερφέ, εδώ δυστυχώς όπως θα διαβάσεις και στα σχόλια βοήθεια ουσιαστική δε θα λάβεις. Μόνο τοξικότητα και κλαψα από ανίδεους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 minutes ago, Sellout said:

Πήγαινε στο διπλανό site να ρωτήσεις αδερφέ, εδώ δυστυχώς όπως θα διαβάσεις και στα σχόλια βοήθεια ουσιαστική δε θα λάβεις. Μόνο τοξικότητα και κλαψα από ανίδεους.

Η επιλογή του κατάλληλου mouse εξαρτάται από πολλούς παράγοντες: το μέγεθος του χεριού, τον τρόπο κρατήματος, τις ώρες χρήσης και την προτιμώμενη χρήση. Για παράδειγμα, παρόλο που θεωρώ το συγκεκριμένο mouse εξαιρετικό, διαπιστώνω ότι μετά από 5-6 ώρες εργασίας, το χέρι μου κουράζεται.Το MX Master, παρόλο που είναι άνετο, με κάνει να εργάζομαι πιο αργά. Ακατάλληλα για εμένα και τα δύο.

Θα είχε νόημα αρχίσω να προτείνω στους άλλους με βάση το τι βολεύει εμένα με το μέγεθος χεριού που έχω και τη δουλειά που κάνω και να αποθαρρύνω τον κόσμο από το να αγοράσει τα δύο πιο δημοφιλή ποντίκια; Θα είχε νόημα να προτείνω κάποιο κινέζικο με τον καλύτερο αισθητήρα και 4Κ σύνδεση όταν κανένας δεν μπορεί να καταλάβει διαφορά;

Για να μπορεί κάποιος να χειρίζεται το mouse σωστά, γρήγορα, ξεκούραστα, χωρίς να κάνει ζημιά στα ευαίσθητα νεύρα υπάρχουν αρκετές προϋποθέσεις:

α. Ένα μεγάλο mousepad και χαμηλά DPI, με κινήσεις που προέρχονται από το χέρι, όχι τον καρπό.
β. Ένα μικρό, ελαφρώς λοξό πληκτρολόγιο που δεν εμποδίζει το mouse.
γ. Ένα γραφείο με ρυθμιζόμενο ύψος είναι ιδανικό, ώστε οι αγκώνες και τα γόνατα να σχηματίζουν γωνία 90 μοιρών, τα πόδια να έχουν σταθερή επαφή με το έδαφος και ο καρπός να αιωρείτε ώστε να μην τραυματίζονται τα ευαίσθητα νεύρα. Αυτή η εργονομική διάταξη είναι δυσεύρετη στην Ελλάδα, καθώς οι προκαθορισμένες διαστάσεις των επίπλων δεν συμβαδίζουν με το μέσο ύψος των Ελλήνων.
δ. Mouse με μέγεθος ανάλογο του χεριού σου.
ε. Mouse με σχήμα κατάλληλο για τη χρήση που θέλεις να κάνεις, δεν θα πάρεις fingertip για excel. Άλλο σχήμα για να παίξεις ένα τελικό πρωταθλήματος και άλλο σχήμα για χαλαρό gaming που θέλεις να ξεκουράζεις το χέρι σου.
στ. Τέλος να έχει ένα σύγχρονο αισθητήρα, τα περισσότερα πάνω από 50 ευρώ είναι μια χαρά.

Αν αρχίσουμε να κρίνουμε τα mouse γενικά και αόριστα τότε είναι εύκολο και να πούμε ότι αυτό του θέματος είναι το καλύτερο ή ότι το τάδε κινέζικο έχει καλύτερη τεχνολογία (άσχετα με το πόσο άχρηστη) ή ότι προσφέρει καλύτερο value επειδή βγάνει 15 ευρώ λιγότερα, βοηθούν όμως κανένα αυτά; Το mouse είναι κορυφή, έχει κριτικές από το μισό πλανήτη δεν υπάρχουν πολλά να προσθέσει κάποιος.

Επεξ/σία από elpenor
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 minutes ago, Sellout said:

@elpenor αλλος χρειαζεται τις πληροφοριες

Αν θέλεις άνοιξε ένα θέμα, πες για το μέγεθος του χεριού σου, εμπειρίες με mouse που είχες ως τώρα θετικά και αρνητικά, τι θέλεις να παίξεις κλπ να γίνει διάλογος. Δεν βρίσκω κανένα νόημα να κάνω εγώ ή κάποιο άλλο μέλος κριτική στο mouse με τα περισσότερα reviews από επαγγελματίες για το οποίο έχουν γραφτεί 1000 σελίδες στο reddit.

Επεξ/σία από elpenor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/3/2024 στις 5:24 ΜΜ, elpenor είπε

Η επιλογή του κατάλληλου mouse εξαρτάται από πολλούς παράγοντες: το μέγεθος του χεριού, τον τρόπο κρατήματος, τις ώρες χρήσης και την προτιμώμενη χρήση. Για παράδειγμα, παρόλο που θεωρώ το συγκεκριμένο mouse εξαιρετικό, διαπιστώνω ότι μετά από 5-6 ώρες εργασίας, το χέρι μου κουράζεται.Το MX Master, παρόλο που είναι άνετο, με κάνει να εργάζομαι πιο αργά. Ακατάλληλα για εμένα και τα δύο.

Θα είχε νόημα αρχίσω να προτείνω στους άλλους με βάση το τι βολεύει εμένα με το μέγεθος χεριού που έχω και τη δουλειά που κάνω και να αποθαρρύνω τον κόσμο από το να αγοράσει τα δύο πιο δημοφιλή ποντίκια; Θα είχε νόημα να προτείνω κάποιο κινέζικο με τον καλύτερο αισθητήρα και 4Κ σύνδεση όταν κανένας δεν μπορεί να καταλάβει διαφορά;

Για να μπορεί κάποιος να χειρίζεται το mouse σωστά, γρήγορα, ξεκούραστα, χωρίς να κάνει ζημιά στα ευαίσθητα νεύρα υπάρχουν αρκετές προϋποθέσεις:

α. Ένα μεγάλο mousepad και χαμηλά DPI, με κινήσεις που προέρχονται από το χέρι, όχι τον καρπό.
β. Ένα μικρό, ελαφρώς λοξό πληκτρολόγιο που δεν εμποδίζει το mouse.
γ. Ένα γραφείο με ρυθμιζόμενο ύψος είναι ιδανικό, ώστε οι αγκώνες και τα γόνατα να σχηματίζουν γωνία 90 μοιρών, τα πόδια να έχουν σταθερή επαφή με το έδαφος και ο καρπός να αιωρείτε ώστε να μην τραυματίζονται τα ευαίσθητα νεύρα. Αυτή η εργονομική διάταξη είναι δυσεύρετη στην Ελλάδα, καθώς οι προκαθορισμένες διαστάσεις των επίπλων δεν συμβαδίζουν με το μέσο ύψος των Ελλήνων.
δ. Mouse με μέγεθος ανάλογο του χεριού σου.
ε. Mouse με σχήμα κατάλληλο για τη χρήση που θέλεις να κάνεις, δεν θα πάρεις fingertip για excel. Άλλο σχήμα για να παίξεις ένα τελικό πρωταθλήματος και άλλο σχήμα για χαλαρό gaming που θέλεις να ξεκουράζεις το χέρι σου.
στ. Τέλος να έχει ένα σύγχρονο αισθητήρα, τα περισσότερα πάνω από 50 ευρώ είναι μια χαρά.

Αν αρχίσουμε να κρίνουμε τα mouse γενικά και αόριστα τότε είναι εύκολο και να πούμε ότι αυτό του θέματος είναι το καλύτερο ή ότι το τάδε κινέζικο έχει καλύτερη τεχνολογία (άσχετα με το πόσο άχρηστη) ή ότι προσφέρει καλύτερο value επειδή βγάνει 15 ευρώ λιγότερα, βοηθούν όμως κανένα αυτά; Το mouse είναι κορυφή, έχει κριτικές από το μισό πλανήτη δεν υπάρχουν πολλά να προσθέσει κάποιος.

με κάλυψες πλήρως, στο μεταξυ για δουλειές γραφείου χρησιμοποιω ένα mx master 2 και για gaming το ποντίκι του τίτλου, τα οποία και με καλύπτουν πλήρως. Όσον αφορά τα υπόλοιπα ( καρέκλες με ρυθμίσεις μέσης βραχίονα , γραφείο, φως πάνω απο οθόνη κτλ) μπορεί να ξηλώθηκα αλλά πλέον δουλεύω σαν άνθρωπος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...