Προς το περιεχόμενο

Νεο Pc (Απο την αρχή)


panossar95

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε ολα τα μέλη.

Θα ήθελα την βοήθεια σας, καθώς θελω να φτιάξω ενα pc για gaming βασικά και γενική χρήση..

Δεν εχω τρέλες απαιτήσεις, κυριως ασχολούμαι με fps multiplayer gaming (Valorant,Apex) και θα ήθελα να μπορεί να υποστηρίξει ταυτόχρονα και streaming.

Το Budget για τα parts θα ηθελα να ειναι οσο το δυνατόν πιο χαμηλό σε σχέση με την χρήση αλλα και ποιοτικό οσο γίνεται.

Ιδανικά θα με ενδιέφερε ενα κοστος στα 700-800€ με μάξιμουμ τα 1000€.

Παρακαλώ πολυ να μου προτείνετε κομμάτια οσοι γνωρίζετε καθως δεν εχω ιδεα απο parts. 

Προς το παρόν δεν υπολογίζω την οθόνη σε αυτο το Budget καθως ήδη υπάρχει μια και θα αγοραστεί καινούργια στο μέλλον και επίσης εχω ηδη έναν σκληρό δισκο 1TB (οχι ssd)

Τα parts μπορουν να αγοραστουν απο διαφορα σαιτ, δεν εχω θεμα, οπου βγαινει πιο οικονομικα.

Σας ευχαριστώ πολυ και αναμένω τις προτάσεις σας!

Επεξ/σία από panossar95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.insomnia.gr/forums/topic/822862-συνθεση-νεου-κουτιου-εως-800€-για-gaming-χωρις-οθονη/?do=findComment&comment=60127806

 

Ρίξε μια ματιά στην παραπάνω σύνθεση (και στο νήμα γενικά), βγαίνει μέχρι τα 800€ και είναι σχετικά δυνατή.

Τα περισσότερα κομμάτια παραμένουν vfm (1,5 μήνα μετά).

Βλέπω σήμερα παίζει και εναλλακτικά ο 12600kf κοντά στα ίδια χρήματα μα σε 1700 socket θα χρειαστείς περισσότερα χρήματα για μητρική.

Η 6600 παραμένει ένα από τα καλύτερα value και μπορείς να την πάρεις (sapphire) σήμερα από πλαίσιο στα 200€. Είναι ικανή να μαξάρει τα παιχνίδια που θες σε πολύ μεγάλα fps.

Δες αν σου αρέσει κάτι(ή δεν σου αρέσει) ώστε να ξεκινήσει η συζήτηση, επιλέγοντας ή/και επικαιροποιώντας το hardware που σε ενδιαφέρει

 

Επεξ/σία από nickol-us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστω πολυ!

Κοιταξα το build που εχετε αναφερει στο αλλο ποστ. Δυστυχως δεν εχω τις γνωσεις να κρινω αν ειναι οκ ή οχι για τα χρηματα του, οποτε απλα το εμπιστευομαι εφοσον εχετε τις γνωσεις εσεις.

Επειδη η αγορα των παρτς θα γινει στα τελη του επομενου μηνα, να περιμενω ισως να δουμε αν μεχρι τοτε εχει αλλαξει κατι σε τιμη και βρεθει κατι καλυτερο?

Σαν χρηματα ειναι εντος Budget, με τα μεταφορικα οκ, θα ανεβει λιγο περισσοτερο, αλλα ειμαστε εντος.

Επεξ/σία από panossar95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...