Προς το περιεχόμενο

Εφαρμογή ηλεκτρονικών εισιτηρίων


batikiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοί συμφορουμιτες, για λογαριασμό δημοτικής επιχείρησης η οποία επιθυμεί να παρέχει δυνατότητα ηλεκτρονικής κράτησης και πληρωμής εισιτηρίων για σπήλαιο που διαχειρίζεται θα ήθελα το φώτα σας. Υπάρχει κάποια λύση όπως πχ είναι το reserve-online.net για τα ξενοδοχεία που θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί; Το σπήλαιο έχει ένα site σε wordpress. Γενικότερα ψάχνω για ιδέες. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι αυτό που χρειάζεσαι. Η webhotelier είναι κυρίως για καταλύματα και να βλέπεις τις κρατήσεις ώστε να μην γίνονται διπλοκρατήσεις γιατί πουλάς 1 δωμάτιο συγκεκριμένο στο οποίο δεν μπορεί κάποιος άλλος να κάνει κράτηση.

Εσένα το προϊόν σου μπορεί να αγοραστεί φαντάζομαι πολλές φορές επειδή είναι εισιτήριο. Σίγουρα σε wordpress θα υπάρχουν σχετικά απλά συστήματα κρατήσεων που θα σου κάνουν την δουλειά.

Επίσης δεν ξέρω αν θα έχεις συγκεκριμένο αριθμό εισιτηρίων. Δηλαδή για 1 ώρα θα μπορούν ταυτόχρονα να μπουν 30 επισκέπτες. Λόγο του ότι είναι σπήλαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για εσωτερική χρήση, χωρίς πληρωμές κλπ είχαμε χρησιμοποιήσει πολύ παλιότερα το booked Sceduler.

Μια εκδοσή του υπάρχει στο github με τίτλο  LibreBooking ενώ η έκδοση του συνεχίζεται εδώ

Θεωρώ ότι η πρόταση του @stef157 είναι η πιο εύκολη λύση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, stef157 είπε

Δεν ξέρω αν είναι αυτό που χρειάζεσαι. Η webhotelier είναι κυρίως για καταλύματα και να βλέπεις τις κρατήσεις ώστε να μην γίνονται διπλοκρατήσεις γιατί πουλάς 1 δωμάτιο συγκεκριμένο στο οποίο δεν μπορεί κάποιος άλλος να κάνει κράτηση.

Εσένα το προϊόν σου μπορεί να αγοραστεί φαντάζομαι πολλές φορές επειδή είναι εισιτήριο. Σίγουρα σε wordpress θα υπάρχουν σχετικά απλά συστήματα κρατήσεων που θα σου κάνουν την δουλειά.

Επίσης δεν ξέρω αν θα έχεις συγκεκριμένο αριθμό εισιτηρίων. Δηλαδή για 1 ώρα θα μπορούν ταυτόχρονα να μπουν 30 επισκέπτες. Λόγο του ότι είναι σπήλαιο.

Το webhotelier το ανάφερα σαν παράδειγμα για τα ξενοδοχεια, οχι οτι το συγκεκριμένο είναι λύση για αυτο που θέλουμε. Πρακτικά το Σπήλαιο λειτουργεί καποιες μέρες το χρόνο με 5-7 tours ημερησιώς που μπορεί να φτάνουν τα 20-25 άτομα. Ένας αριθμος απο το καθε tour π.χ. 10-15 θέσεις  θέλουμε να γίνεται book ηλεκτρονικά και να υπάρχει δυνατότητα πληρωμής.

Ιδανικά θα θέλαμε ενα link προς μια υπηρεσία (όπως γίνεται το book μέσω webhotelier για ξενοδοχεια). 

Επεξ/σία από batikiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...