Προς το περιεχόμενο

Την γνώμη σας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα έχω μια ADSL 384 στην otenet και πληρώνω γύρω στο 250άρι το μήνα. Σε λίγο καιρό θα μετακομίσω και στην περιοχή που πηγαίνω δεν υπάρχει διαθεσιμότητα ADSL. Τώρα έχω συνηθήσει με την DSL και δεν μπορώ να αρκεστώ σε μια dialup αφού είμαι 6-7 ώρες την ημέρα στο internet και πολλές φορές το αφήνω όλο το βράδυ να κατεβάζει διάφορα πραγματα. ΤΩΡΑ, ποιά θα ήταν η καλύτερη λύση? Αν βάλω δορυφορικό internet θα πληρώνω τα ίδια περίπου? Τι ταχύτητες θα έχω? Μήπως είναι καλύτερα να αρκεστώ σε μια ISDN 128? Εσείς τι θα κάνατε στην θέση μου? Επισης να σας πληροφορήσω ότι την σύνδεση θα την μοιράζομαι με 2-3 άλλους υπολογιστές σε οικιακό δίκτυο, όπως κάνω τώρα με την ADSL και ότι υπάρχει ήδη δορυφορικό πιάτο γυρισμένο στον HOTBIRD και μπορώ να βλέπω δορυφορική τηλεόραση.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά. Κάθε απάντηση θα μου φανεί χρήσιμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη το δίμηνο ήθελα να πω και είναι όλος ο λογαριασμός μαζί με τα τηλέφωνά 250 (είμαστε οικογένεια 6 ατόμων). Για μισθωμένη γραμμή πληρώνεις 600 το μήνα :shock: αρά δε λέει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File, aposo kserw to doruforiko internet einai megali apati.

Katarxas, gia na sundetheis thelei epigeia sindesi, koinws pstn i isdn. Mesw tis epigeias sindesi ginetai to upload kai apo doruforo to download. Etsi, me mia doruforiki den tha exeis ofelos sto online gaming (an paizeis).

Ta downloads tha einai arketa grigora. OMWS, oi etaireies exoun ena pagio to opoio antistoixei se ena elaxisto oggo dedomenwn (Ta opoia sunithws einai 512MB, 1024MB i 2048MB) Kapou eixa dei (persi omws kai ola auta pou lew einai me vasi auta pou eixa dei persi) oti to pagio gia ta 512 einai 33 eurw. Skepsou gia ta alla paketa. Gia o,ti epipleon katevaseis peftei oggoxrewsi. To paketo emena den mou eixe fanei katholou kalo. Kai ektos twn allwn tha plirwneis kai EPAK (gia tin epigeia sindesi). Ara pisteuw oti den se sumferei. To doruforiko prepei na einai gia etaireies pou theloun na metavivasoun (kai suggekrimena na katevasoun) megala arxeia (oxi omws ateleiwta opws enas aplos xristis pou mpainei kai leei: a, kalo einai kai auto, as to katevasw!!!) kai polu grigora.

 

Egw loipon tha se sumvouleva na meineis me mia isdn 64 i 128 analoga me tis anagges sou.

 

An kapoios kserei parapanw gia to doruforiko internet as pei. Egw polu liga kserw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος ότι δεν έχουν DSL εκεί που θα πας;

Καμιά φορά μπορεί να μην έχουν DSL μόνο για όσους έχουν ISDN ή PSTN, οπότε αλλάζεις απλά την γραμμή σου (στο σπίτι μου έχω ISDN, και δεν υπάρχει διαθεσιμότητα DSL, επειδή οι αντίστοιχες γραμμές στην περιοχή είναι γεμάτες. Όμως υπάρχουν γραμμες DSL για όσους έχουν PSTN. Αν δεν μετακόμιζα σε μερικούς μήνες, θα έκανα αίτηση για downgrade της ISDN σε PSTN, και μετά θα μου έβαζαν DSL).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nai, auto to legane prin kairo. twra oloi kanane downgrade apo isdn se pstn kai kleisane kai ola ta pstn ports (stis perissoteres perioxes). To kalutero apo ola tha itan na paei apo ta kentrika tou ote kai na rwtisei kai oxi na dei apo to site giati den to ananewnoun.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγα στα κεντικά του ΟΤΕ και ρώτησα. Δεν υπάρχει ADSL απο πουθενά το κοντινοτερο κέντρο με ADSL είναι στα 10 χλμ. Ούτε και καμιά άλλη εταιρία (Vivodi). Το έχω ψάξει το θέμα πολύ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. Λένε ότι θα βάλουν κάποτε......... :cry: (Δηλαδή πΟΤΕ). Άρα αν μπορείτε να με βοηθήσετε στις άλλες λύσεις. ποια θα ήταν η καλύτερη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

doryforiko xoris ogkoxronoxreosi

 

gia oloys toys taliaporhmenoys kai giaytoys pou den prokeitai na doyn pote adsl san emena

 

satspeed.com

 

info sto pcelectronics.net

 

ego th doyleyo 1 xrono 33 to mhna 400ara

 

rixe mia matia isos breis ayto pou theleis

 

filika

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...