Προς το περιεχόμενο

Καλύτερη κάμερα


Dreamwarrior21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Dreamwarrior21 είπε

Καλησπέρα στο forum,ποιο από τα παραπάνω έχει καλύτερη κάμερα;

A54,motorola edge 40,motorola edge 40 neo,redmi 13 pro,redmi 13 pro plus 

Από όσα αναφέρεις, για κάμερα διακρίνονται τα Α54, Redmi Note 13 Pro, Redmi Note 13 Pro Plus, χωρίς και τα άλλα δύο να υπολείπονται σημαντικά. Από προσωπική εμπειρία, προτείνω το Redmi Note 13 Pro Plus, σε όλες σχεδόν τις συνθήκες, βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες, με πολύ καλή λεπτομέρεια, ιδιαίτερα εντυπωσιακές οι νυχτερινές λήψεις κατά τη γνώμη μου. 

Το άλλο Redmi, θαρρώ ότι φοράει την ίδια κάμερα, έχει όμως διαφορετικό επεξεργαστή επομένως, διαφορετικά αποτελέσματα. Το Samsung φημίζεται για τις κάμερες του, θαρρώ ότι και τα Motorola τα καταφέρνουν αρκετά καλά, εκείνο που ξεχωρίζω είναι το Edge 40 Neo το οποίο, έχει macro κάμερα στα 12 Megapixel (η στα 8), όπως και να ζει, είναι πολλά περισσότερα από τα 2 Megapixel που δίνουν οι αντίστοιχες κάμερες του ανταγωνισμού. Για να λέμε όμως και του στραβου το δίκιο, πολύ σπάνια θα χρησιμοποιήσεις την macro κάμερα επομένως, δεν είναι κάτι τόσο σημαντικό στην τελική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστώ για την απάντηση θα δω ποιο θα πάρω .Ξέχασα να αναφέρω ότι θέλω όσο πιο μικρό γίνεται να είναι.

Just now, Dreamwarrior21 said:

Σ ευχαριστώ για την απάντηση θα δω ποιο θα πάρω .Ξέχασα να αναφέρω ότι θέλω όσο πιο μικρό γίνεται να είναι.

Έχω ακούσει ότι το edge 40 έχει καλύτερη κάμερα από το edge 40 neo.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α54 της Samsung και το Edge 40 της Motorola. Το απλό Edge 40 έχει ίδια κάμερα με το Neo αλλά με μεγαλύτερο διάφραγμα δηλαδή καλύτερες ποιο φωτεινές φωτογραφίες νυχτερινές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, CaptainChris said:

Α54 της Samsung και το Edge 40 της Motorola. Το απλό Edge 40 έχει ίδια κάμερα με το Neo αλλά με μεγαλύτερο διάφραγμα δηλαδή καλύτερες ποιο φωτεινές φωτογραφίες νυχτερινές.

Εσύ σε ποιο θα πήγαινες από τα 2 φίλε μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι και τα δύο είναι πολύ καλά αλλά μόνο και μόνο λόγο επεξεργαστή θα πήγαινα στο motorola. Samsung και exynos μακριά. Έχουν βελτιωθεί μεν αρκετά αλλά μετά το S22 ultra της γυναίκας μου και ένα παλιό Samsung που είχα εγώ δεν θα έπαιρνα ξανά κινητό με exynos επεξεργαστή.

Επίσης όπως λέει και ο CaptainCris υπερέχει επιπλέον σε οθόνη και καθαρό λογισμικό. Επίσης γρηγορότερη φόρτιση σε σχέση με το A54. 

Σε φωτογραφία τη ημέρα νομίζω ότι ειναι το ίδιο καλά, την νύχτα νομίζω το Moto ξεπερνάει το Samsung. Σε σελφι το A54 καλύτερο.

Σαν ενημερώσεις, λογισμικού και τα δύο στα 4 χρόνια.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Motorola edge 40 έχει καλή κάμερα ( το έχω ) , για τα άλλα δεν έχω γνώμη..... 

Γενικά σαν συσκευή το Motorola edge 40 είναι πάρα πολύ καλό , λόγω και stock android . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, polhs είπε

Το Motorola edge 40 έχει καλή κάμερα ( το έχω ) , για τα άλλα δεν έχω γνώμη..... 

Γενικά σαν συσκευή το Motorola edge 40 είναι πάρα πολύ καλό , λόγω και stock android . 

Βγαζει η μπαταρια την μερα με κλησεις ,ιντερνετ ,ανοιχτε δεδομενα bluetooth κλπ,;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, kp1 είπε

Βγαζει η μπαταρια την μερα με κλησεις ,ιντερνετ ,ανοιχτε δεδομενα bluetooth κλπ,;

Ανετα......κάνει πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας . 

Συγκριτικά με το OnePlus Nord 2 που είχα πριν, είναι υποδειγματική η διαχείριση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...