Προς το περιεχόμενο

Δημιουργία επαγγελματικής ιστοσελίδας για ρουχισμό


georgekasa
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από thiva7,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να φτιάξω μια ιστοσελίδα όπου θα είναι για να πουλάει ρούχα.

Γνωρίζω Linux Kai python την ιστοσελίδα μου την ζήτησαν αν μπορώ να φτιάξω οι γείτονες μου επειδή με τα ενοικεία στον Θεό σκέφτονται (επιτέλους) να κάνουν την εταιρεία τους ηλεκτρονική και να νοικιάσουν ένα πολύ μικρότερο κατάστημα 

Άρα θα ήθελα να ήταν εύκολη στο maintenance σκεφτόμουν για το Shopify έχετε κάτι άλλο να προτείνεται?

 

Ευχαριστώ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
1 ώρα πριν, georgekasa είπε

Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να φτιάξω μια ιστοσελίδα όπου θα είναι για να πουλάει ρούχα.

Γνωρίζω Linux Kai python την ιστοσελίδα μου την ζήτησαν αν μπορώ να φτιάξω οι γείτονες μου επειδή με τα ενοικεία στον Θεό σκέφτονται (επιτέλους) να κάνουν την εταιρεία τους ηλεκτρονική και να νοικιάσουν ένα πολύ μικρότερο κατάστημα 

Άρα θα ήθελα να ήταν εύκολη στο maintenance σκεφτόμουν για το Shopify έχετε κάτι άλλο να προτείνεται?

 

Ευχαριστώ πολύ 

Καλησπέρα 

Shopify όπως είπες κ μετά woocommerce για ακόμα μεγαλύτερη ευκολία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πληρωνουν εναν επαγγελματια ή ομαδα ή εταιρια που η δουλεια τους ειναι να φτιαχνουν ηλεκτρονικα καταστηματα.

ολα τα αλλα ειναι χαμενος χρονος και χρημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Shopify είναι μια καλή και εύκολη σχετικά λύση αλλά δεν ξέρω κατα πόσο έχει payment plugins με ελληνικές τράπεζες. Σίγουρα έχει PayPal.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/3/2024 στις 11:38 ΜΜ, georgekasa είπε

Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να φτιάξω μια ιστοσελίδα όπου θα είναι για να πουλάει ρούχα.

Γνωρίζω Linux Kai python την ιστοσελίδα μου την ζήτησαν αν μπορώ να φτιάξω οι γείτονες μου επειδή με τα ενοικεία στον Θεό σκέφτονται (επιτέλους) να κάνουν την εταιρεία τους ηλεκτρονική και να νοικιάσουν ένα πολύ μικρότερο κατάστημα 

Άρα θα ήθελα να ήταν εύκολη στο maintenance σκεφτόμουν για το Shopify έχετε κάτι άλλο να προτείνεται?

 

Ευχαριστώ πολύ 

Για το αυτό που θες Shopify με κλειστά μάτια.

Το αρχικό setup είναι πιο εύκολο (βέβαια γίνεται λίγο πιο δύσκολο , για το δικό σου κομμάτι, όσο θες να προσθέτεις λειτουργίες όταν δεν γνωρίζεις την πλατφόρμα) και δεν έχει κανένας να απασχολείται για ταχύτητα, servers, συντήρηση κλπ εφόσον έγινε ένα σωστό στήσιμο στην αρχή. Τώρα για κάτι απλό custom, πρέπει να ξέρεις html /css / js, για κάτι περισσότερο σε αυτοματισμούς κλπ μπορείς να χρησιμοποιήσεις API για να το συνδυάσεις με την Python που γνωρίζεις ήδη. Επίσης έχει ενσωματωμένο "flows" automation, οπότε μπορείς να "χτίσεις" και αυτοματισμούς χωρίς κώδικα από εκεί.

Έχει και ενσωματωμένο POS (το οποίο θέλει 3rd part app για να συνδεθείτε με ταμειακή και pos πληρωμών) και βασικό και πολυ εύκολα λειτουργικό ERP, και βασικό CRM. Έχεις ενσωματωμένα εργαλεία για email marketing, παίρνεις πολύ καλά insights για ότι γίνεται σε πωλήσεις επισκεψιμότητα κλπ. 

Το σημαντικότερο για τον end user, ίσως έχει το πιο εύκολο και καλοστημένο backend για έναν χρήστη που δεν είχε ξανά επαφή με κάτι τέτοιο. 

Για πληρωμές έχεις Stripe (πληρωμή on page) ή Viva wallet (redirect). Επίσης υποστηρίζει Paypal, Klarna, Box now και μερικά ακόμα. 

Αντικαταβολή θα χρειαστεί app για να μπορείς να βάλεις χρέωση στο payment method (δωρεάν μέχρι 60 παραγγελίες το μήνα). Αν θες για εύκολη σύνδεση feeds, stockSync με κλειστά μάτια (απλά είναι ακριβό). 

Για σύνδεση με Marketplaces έχει κάποια δωρεάν apps, διαφορετικά μέσω API και python που γνωρίζεις σχετικά εύκολα φτιάχνεις ένα XML feed. 

Επεξ/σία από Billator
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Billator euxaristo poli gia to comment sou, tha do αυριο καποια tutorial. Θελω να πιστευω για να ξεκινησει καποιος/α ενα site για ενα μικρο καταστημα οτι ποια 2024 ειναι κατι ευκολο αν παει καλα, εννοειται θα πρεπει να απασχολησουν καποιον επαγγελματια. 
Απλος δεχτηκα επειδη ηθελα να μαθω να φτιαχνω ενα τετοιο site. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...