Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα λειτουργίας πληκτρολογίου Lenovo Tablet Yoga Book Android


kanonas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα , έχω ένα πρόβλημα λειτουργίας πληκτρολογίου Lenovo Tablet Yoga Book Android 10'' και μάλλον μετά από κάποια αναβάθμιση ή δεν ξέρω και εγώ πως δεν μου λειτουργεί η σειρά πλήκτρων που επισυνάπτω εικόνα και παράλληλα πλέον δεν μου βγάζει καθόλου ενημερώσεις στην αρχική οθόνη που επίσης επισυνάπτω . Υπάρχει περίπτωση να έχω απενεργοποιήσει κάτι άθελα μου ή να γίνεται κάποιος συνδυασμός πλήκτρων και να τα απενεργοποιούν αυτά ? 

Καταγραφή.JPG

εικόνα_Viber_2024-03-04_11-33-05-041.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://pcsupport.lenovo.com/us/en/

βρες το μοντέλο σου, κατέβασε το vantage ή τους drivers για τα function keys

δες κ στο bios μήπως είναι disabled τα F keys ή παρόμοιες ρυθμίσεις

μήπως ακόμα έγινε αναστροφή κ λειτουργούνμε το Fn πατημένο ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναστροφή δεν έχει γίνει να λειτουργούν με το πλήκτρο FN , όσο για το F keys ψάχνω κάπου ρύθμιση δεν βρίσκω τίποτα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ρυθμίσεις (Input Settings) δε σου παρέχει δυνανότητες για τον τρόπο λειτουργίας των πλήκτρων στη πάνω σειρά; Εάν ναι μήπως έχει αλλάξει η λειτουργίας τους; Εκτός εάν κάνω λάθος και δεν υπάρχουν οι ρυθμίσεις αυτές στο tablet σου.  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

....Ακόμα ψαχνω να βρώ λύση , μίλησα και με λενόβο αλλά πρέπει να το πάω από εκεί , αλλά μάταια μου φαίνεται . Στο BIOS από οτι κατάλαβα μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μου μένει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να πατήσεις το FN + Esc (μπας και έχεις κάνει disable τα functions keys που γίνεται με αυτόν τον τρόπο στα Lenovo, τουλάχιστον από ότι γνωρίζω στα laptop της).

Εάν όχι σίγουρα στη Lenovo θα έχουν κάποιο τρόπο να διαπιστώσουν εάν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...