Προς το περιεχόμενο

Ποίο από τα δύο;


ckdodis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

είμαι ανάμεσα στις δύο παρακάτω συσκευές, ποια θα προτιμούσατε και γιατί;

https://www.skroutz.gr/s/49145951/Xiaomi-Redmi-Note-13-Pro-5G-Dual-SIM-12GB-512GB-Midnight-Black.html

https://www.skroutz.gr/s/42357443/Xiaomi-Poco-F5-5G-Dual-SIM-12GB-256GB-Mayro.html

Θα προτείνατε κάτι άλλο στα 350-400 € max

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ckdodis είπε

Καλησπέρα,

είμαι ανάμεσα στις δύο παρακάτω συσκευές, ποια θα προτιμούσατε και γιατί;

https://www.skroutz.gr/s/49145951/Xiaomi-Redmi-Note-13-Pro-5G-Dual-SIM-12GB-512GB-Midnight-Black.html

https://www.skroutz.gr/s/42357443/Xiaomi-Poco-F5-5G-Dual-SIM-12GB-256GB-Mayro.html

Θα προτείνατε κάτι άλλο στα 350-400 € max

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Ανάλογα εσύ τι ζητάς από το κινητό σου. Αν θέλεις ένα κινητό το οποίο να καλπάζει και να μην "ιδρώνει" πας για Poco, αν θες ένα κινητό το οποίο να είναι γρήγορο αλλά παράλληλα να βγάζει και καλές φωτογραφίες και με καλύτερη κάμερα, πας στο Redmi. Βέβαια, στα ίδια χρήματα, μπορείς να δεις και το Poco X6 Pro που έβαλε ο συνάδελφος πιο πάνω, είναι πιο καινούριο μοντέλο συγκριτικά με το F5. Εξαρτάται από το τι ζητάς εσύ από το κινητό σου και η ανάλογη πρόταση έρχεται.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ όλους σας για τις απαντήσεις.

Είμαι χρήστης του κινητού λίγο πάνω του μετρίου. Έρχομαι από ένα xiaomi 9pro το οποίο θέλω να το αλλάξω γιατί δεν κρατάει η μπαταρία του,

δεν με έχει προδώσει ποτέ μέχρι τώρα.

Παιχνίδια δεν έχω παίξει σχεδόν ποτέ στο κινητό. Νομίζω ότι με τραβάει η πιο "μεγάλη" κάμερα στην προκειμένη και η λίγο χαμηλότερη τιμή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ckdodis είπε

Ευχαριστώ όλους σας για τις απαντήσεις.

Είμαι χρήστης του κινητού λίγο πάνω του μετρίου. Έρχομαι από ένα xiaomi 9pro το οποίο θέλω να το αλλάξω γιατί δεν κρατάει η μπαταρία του,

δεν με έχει προδώσει ποτέ μέχρι τώρα.

Παιχνίδια δεν έχω παίξει σχεδόν ποτέ στο κινητό. Νομίζω ότι με τραβάει η πιο "μεγάλη" κάμερα στην προκειμένη και η λίγο χαμηλότερη τιμή.

Επομένως, έφυγες για Redmi Note 13 Pro, εφόσον είχες ήδη Xiaomi, πιστεύω θα δεις διαφορά και εξέλιξη, θαρρώ ότι θα σε καλύψει. Προσωπικά μιλώντας, έχω την ακριβή έκδοση της σειράς Redmi Note 13, το 13 Pro Plus, το πήρα για την κάμερα του, χωρίς να είμαι παραπονεμένος από τις επιδόσεις του, είναι γρήγορο και μέχρι στιγμής, δεν έχει κολλήσει στο ελάχιστο. 

Το Redmi Note 13 Pro, είναι αντίστοιχο του Poco X6 Pro σε χαρακτηριστικών, χωρίς να υστερεί σημαντικά πολύ και στην ταχύτητα, έχει καλές επιδόσεις κι εκείνο. Επίσης, έχω την εντύπωση ότι φοράει τον ίδιο αισθητήρα στις κάμερες με το 13 Pro Plus, με διαφορά στον επεξεργαστή, την ταχύτητα φόρτισης και το design, πρακτικά το 13 Pro, δεν υστερεί σημαντικά.

Επεξ/σία από tsimisdel
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, ckdodis είπε

Κάποιος για βοήθεια;

Το παρακατω εφοσον υπαρχει ηδη εξοικοιωση με το λογισμικο MIUI απο προηγ.συσκευή Xiaomi. Στα 400+ υπαρχει και το nord 3 αλλα αφου δουλευεις το MIUI με ευκολια πας στο Xiaomi σαν 1η επιλογη. 

19 ώρες πριν, tsimisdel είπε

Επομένως, έφυγες για Redmi Note 13 Pro, εφόσον είχες ήδη Xiaomi, πιστεύω θα δεις διαφορά και εξέλιξη, θαρρώ ότι θα σε καλύψει.

+1

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας. Έχω ηδη παραγγείλει το redmi note 13pro.

Θεωρώ ότι είναι τίμια επιλογή.

Ξανά τονίζω ότι το 9pro μέχρι σήμερα δεν με έχει προδώσει ποτέ εδώ και τρία χρόνια με την χρήση που κάνω, πλην της μπαταρίας του.

Σήμερα από τις 7 το πρωί μέχρι τις 2 το μεσημέρι η μπαταρία του ήταν στο 10%  και αυτό με όχι πολύ χρήση.

Αύριο θα έχω την νέα συσκευή στα χέρια μου, εάν βρω χρόνο θα ανεβάσω τις εντυπώσεις μου από αυτό μια από τις επόμενες ημέρες.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...