Προς το περιεχόμενο

Πως θα σωσω ενα βιντεο απο παλιο sony ericson


blackhill66

Προτεινόμενες αναρτήσεις

υπαρχει ενα βιντεακι απο αγαπημενο προσωπο που δεν ειναι εν ζωη πια (το μοναδικο του βιντεο) σε ενα παλιο sony ericson k700 το οποιο αναψε μετα απο πολλες ωρες σε φορτιση ,αφου ειχε χρονια στην ακρη,το θεμα ειναι πως η οθονη ειναι σπασμενη -μαυρη ,υπαρχει λετε περιπτωση με ενα κονεκτορα και συνδεση σε πισι να βρω κατι?

Screenshot 2024-03-04 at 13-23-01 Connector for SonyEricsson T68 K700 11-pin.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και έχω χρόνια να χειριστώ τέτοια συσκευή, έχω την εντύπωση ότι χρειάζεται και το αντίστοιχο λογισμικό για να λειτουργήσει (Sony Ericsson Pc Suite), εκτός αν έχεις κάποιο card reader και βάλεις την κάρτα μνήμης της συσκευής στο reader και βάλεις εκείνο στον υπολογιστή σου (πιθανόν βέβαια να μην έχει κάρτα μνήμης η συσκευή) 

Πιθανόν βέβαια να χρειάζεται και χειρισμό από τα κουμπιά για να συνδεθεί στον υπολογιστή (όπως σε ένα Android έχεις να επιλέξεις αν θέλεις απλά να φορτίσει, να μεταφέρεις αρχεία κτλ). 

Τώρα αν δεν έχεις το καλώδιο της σύνδεσης με υπολογιστή, είναι ένα θέμα γιατί τα Sony Ericsson είχαν αυτό το ιδιαίτερο βύσμα το οποίο έβαλες εδώ. 

Μακάρι να τα καταφέρεις φίλε με το βίντεο, αποκτούν ιδιαίτερη αξία τέτοια βίντεο, ειδικά με πρόσωπα αγαπημένα τα οποία δεν βρίσκονται πλέον ανάμεσα μας, λυπάμαι για την απώλεια σας, μακάρι να σώσεις το βίντεο αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως δεν εχει καρτα μνημης θα ταν ολα πολυ ευκολα αν ειχε

σε ευχαριστω παρα πολυ να εισαι καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

υπάρχει ένα iso που έχει και το pc suite μέσα και για το k700 και ένα file manager , το interface είναι στα ρώσικα αλλά η εγκατάσταση είναι US english (από το 4pda)

μάλλον θα χρειαστείς ένα καλώδιο data για να συνδέσεις pc + τηλ (αλλά μπορεί αν έχεις το δικό του καλώδιο, αυτό να είναι ήδη και data και όχι μόνο για φόρτιση)

δοκίμασε να δεις αν δουλεύει ακόμα και με μαύρη οθόνη αρκεί να πατάς yes/no με τα κουμπιά του

 

(η άλλη λύση είναι να αλλάξεις την οθόνη και να ανοίξεις το bluetooth κάνοντας την μεταφορά από 'κεί)

(ή να βρεις ένα μεταχειρισμένο που δουλεύει και να βάλεις την δικιά σου μητρική και να βγάλεις αυτά που θέλεις)

 

δεν ξέρω αν κάνει να βάλω λινκ

αν θες να το δοκιμάσεις

9855.jpg

Επεξ/σία από stratos979
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MyPhoneExplorer. Πριν επεκταθεί στο Android, το χρησιμοποιούσαμε σε Sony Ericsson κινητά, πολύ καλύτερο από την επίσημη σουίτα. Έχω χρόνια να το δουλέψω με απλό κινητό βέβαια, αλλά αν θυμάμαι καλά το μόνο που χρειάζεται είναι ένα καλώδιο. Επίσης αν δεν κάνω λάθος το πρόγραμμα βγήκε στην αρχή ειδικά για το K700.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...