Προς το περιεχόμενο

Medley 150s vs sr 200gt


Pwpwpw

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 5/3/2024 στις 11:59 ΠΜ, SaFiS είπε

Ιδιο γκρουπ ειναι, ιδια μοτερ, με το SR να ειναι υπερκυβισμενο. Το Medley ειναι χρονια στην αγορα και πιο εμπορικο. Το Aprilia ομορφο αλλα οχι τοσο βολικο. Τα περι αλλαγης λαδιων ανα 10k ξεχνα τα, δεν θα εχει σταγονα σε αυτα τα χλμ. Μλκιες της Piaggio και ολων των εταιριων για να δειξουν αραια και φθηνα service. Ολοι οι κινητηρες του γκρουπ τσιμπανε λαδακι και ειδικα οι HPE που φορανε οι GTS. Ειχαμε το επισημο service για πανω απο 20 χρονια μεχρι που βγηκε στην συνταξη ο πατερας μου…

εγω στο 400hpe εχω 5κ και ελεγα να παω κανονικα στα 10. μαλλον πρεπει να το ελεγχω συχνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, SaFiS είπε

To 125 εχει συνδιαστικο φρενο (CBS)…

H sport εκδοση του 125 εχει ΑBS, τουλαχιστο αυτο γραφει στο επισημο site της aprillia.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεθαβω λιγο το θέμα να μου πείτε την γνώμη σας.Είχα κάνει  τελικά παραγγελία και έδωσα και προκαταβολη για το medley 150 επειδη δεν είχε ετοιμοπαράδοτο,  αλλά  θα αργήσει περισσότερο η παράδοση απ όσο υπολόγιζε αρχικα  το κατάστημα και επειδη δεν έχω άλλη υπομονή  και έχει ανοίξει πλέον ο καιρός,  σκεφτομαι να κινηθώ ειτε στο sr200gt ειτε στο Beverly 300hpe που τα έχει ετοιμοπαράδοτα σε όλα τα χρώματα και τα 2 και να ξεμπρδευω.
Το Beverly 300 είναι πολυ πάνω σε κατανάλωση και κοστος συντηρησης  συγκριτικα με sr και το medley; Για αστικη μετακίνηση μηπως είναι υπερβολή το 300αρι;

Επίσης με γρήγορο ψάξιμο που έκανα στο internet  διάβασα αρκετά και ανησυχητικά προβλήματα από κατόχους του νέου Beverly και η αλήθεια είναι ότι το φοβήθηκα λίγο, δεν έχω καμία όρεξη να πάρω δίκυκλο για χρήση στην πόλη που κοστίζει σχεδόν 5500 ευρώ και να χανω χρόνο με το καλημέρα στα συνέργεια.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...