Προς το περιεχόμενο

iPhone


pianomonster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στο Forum ειμαι χρηστης iPhone αρκετα χρονια και θα ηθελα να κανω την εξης ερωτηση μιας και ειμαι ετοιμος να παω σε μια αλλαγη μοντελου απο 14 Pro max σε 15αρι , ξερει κανεις αν θα παρατηρησω μεγαλη διαφορα στην υγεια μπαταριας , επισης να προσθεσω οτι το 14αρι μετα απο ενα χρονο πηγε 99% στην υγεια του με μια νορμαλ χρηση σαν προσωπικο τηλεφωνο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα δεν έχει συμπληρώσει χρόνο το 15αρι που βρίσκεται στην αγορά συνεπώς, δεν ξέρω αν μπορούν να ειπωθούν πράγματα συγκεκριμένα. Έχω βέβαια την εντύπωση ότι στα 14αρια είχε βγει μια είδηση ότι σε θέμα μπαταρίας είχε θέμα η σειρά, για το 15αρι δεν έχει ακουστεί κάτι επομένως, δεν υπάρχει κάποιο θέμα για την ώρα. Επίσης, όσον αφορά τη μετάβαση σου, δεν ξέρω κατά πόσο θα δεις διαφορά καθώς ως γνωστόν, το κορυφαίο μοντέλο της προηγούμενης σειράς iPhone, είναι το ίδιο με το βασικό μοντέλο της αμέσως επόμενης, όπως η αλλαγή που σκοπεύεις να κάνεις, πιθανόν λόγω αυτού το σκέφτεσαι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/3/2024 στις 12:51 ΠΜ, pianomonster είπε

Καλησπερα στο Forum ειμαι χρηστης iPhone αρκετα χρονια και θα ηθελα να κανω την εξης ερωτηση μιας και ειμαι ετοιμος να παω σε μια αλλαγη μοντελου απο 14 Pro max σε 15αρι , ξερει κανεις αν θα παρατηρησω μεγαλη διαφορα στην υγεια μπαταριας , επισης να προσθεσω οτι το 14αρι μετα απο ενα χρονο πηγε 99% στην υγεια του με μια νορμαλ χρηση σαν προσωπικο τηλεφωνο 

Η υγεια μπαταριας δεν εξαρταται απο το μοντελο που βγαινει καθε χρονια. Σε καποια τεστ βγαινει και ελαφρως χειροτερο σε αυτονομια το 15 απο το 14

https://www.phonearena.com/reviews/apple-iphone-15-pro-max-vs-iphone-14-pro-max_id5816#battery

https://www.phonearena.com/reviews/iphone-15-pro-vs-iphone-14-pro_id5802#battery οπως και να εχει ζυγισε τα πολυ καλα αφου ουσιαστικα αγοραζεις την ""ιδια συσκευη"". Το αν αξιζει για τον καθενα ειναι υποκειμενικο. Τα iPhone βγαινουν καθε χρονο και στοχο εχουν τους χρηστες με παλαιοτερες συσκευες αρχικά και μετα τους χρηστες με νεωτερες.

Αυτο που αλλαξε ειναι η κατασκευη και ειναι ελαφρυτερο σαν κυρια αλλαγη οπως και το usb c. Αυτα τα 2 ειναι τα πιο βασικα και η 2ram που ισως χρειαστει στο μελλον......Υπαρχουν κ αλλες μικρο-διαφορες αλλα το usb-c κ το τιτανιο που το κανει ελαφρυτερο ειναι οι κυριοτερες.

.Η μπαταρια ειναι αναλωσιμη οσες ρυθμισεις και να κανουμε καποια στιγμη θα αλλαχτει στα επισημα οταν ερθει η ωρα. Διαφορες μεγαλες δεν θα δεις 14/15 στα καθημερινά παρα το οτι εχει και 2 παραπανω ram το 15pro.

Το 99% υγεια μπαταριας που εχεις στο 14 ειναι σαν 100% στη πραξη δεν μειωθηκε πολυ η χωριτικοτητα της.

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...