Προς το περιεχόμενο

Zone01 Athens


Bastsm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς οτιδήποτε σχετικά με το zone01 Athens. Είναι legit? Ισχύει η 2 ετη δωρεάν εκπαίδευση και εύρεση εργασίας? 

 

Ευχαριστώ πολύ. 

Επεξ/σία από Bastsm
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω ξανακούσει αλλά νομίζω είναι της λογικής σου τα μαθαίνουμε και μετά μας πληρώνεις όταν πιάσεις δουλειά για τα επόμενα 3 χρόνια.

Δεν θα πάρω θέση για το αν είναι καλό ή κακό αλλά αν πας διάβασε προσεκτικά τους όρους που λογικά θα σου ζητήσουν να υπογράψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Είμαι candidate στο πρώτο piscine (bootcamp) του Zone01, το οποίο τελειώνει αύριο. Είναι φουλ legit και ειλικρινά μόνο θετικά έχω να πω ως τώρα για την σχολή και ειδικά για την ομάδα — πρόκειται για τρομερά παιδιά! Μπορείς είτε να πας σε ένα check-in event που γίνονται πριν τα piscine (εφ' όσον έχεις παίξει τα παιχνίδια που υπάρχουν στην σελίδα) είτε σε κάποιο απ' τα open days που γίνονται. Επίσης, αν πάρεις τηλ ή στείλεις email, θα σου απαντήσουν σε όλες σου τις ερωτήσεις 100%. Βασικά, και σε άκυρη φάση να περάσεις από κοντά χωρίς να έχει κάποιο event, σίγουρα θα βρεις κάποιον να ασχοληθεί μαζί σου, να σου τα εξηγήσει όλα κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, modernaire είπε

Είμαι candidate στο πρώτο piscine (bootcamp) του Zone01, το οποίο τελειώνει αύριο. Είναι φουλ legit και ειλικρινά μόνο θετικά έχω να πω ως τώρα για την σχολή και ειδικά για την ομάδα — πρόκειται για τρομερά παιδιά! Μπορείς είτε να πας σε ένα check-in event που γίνονται πριν τα piscine (εφ' όσον έχεις παίξει τα παιχνίδια που υπάρχουν στην σελίδα) είτε σε κάποιο απ' τα open days που γίνονται. Επίσης, αν πάρεις τηλ ή στείλεις email, θα σου απαντήσουν σε όλες σου τις ερωτήσεις 100%. Βασικά, και σε άκυρη φάση να περάσεις από κοντά χωρίς να έχει κάποιο event, σίγουρα θα βρεις κάποιον να ασχοληθεί μαζί σου, να σου τα εξηγήσει όλα κλπ.

Ας ελπίσουμε να ισχύουν όλα όσα λες γιατί μόνο καλό είναι αν όντως ισχύουν. Πάντως εμένα μου φαίνεται λίγο περίεργο ότι πρόκειται για το πρώτο σου μήνυμα μετά από 6,5 χρόνια από ένα γενικότερα ανενεργό account (το 2017 έκανες ορισμένες λιγοστές ερωτήσεις ερωτήσεις και τέλος) και απαντάς σε ένα ψηλό-ανενεργό thread με το οποίο κάνεις φουλ διαφήμιση στο Zone01 την ίδια περίοδο που τρέχει τρομερή καμπάνια από αυτούς στα social. Ξαναλέω ότι είναι θεμιτό να ισχύουν όντως τα λεγόμενά σου και να μην είσαι απλά κράχτης της όλης φάσης. Δεν μπορώ σε καμία περίπτωση να γνωρίζω αν είσαι ή όχι, απλά μου φαίνεται τελείως περίεργο ότι ουσιαστικά έχεις μόνο ένα μήνυμα (όπως βλέπεις δεν μετράει ούτε καν το ίδιο το site τα λιγοστά σου μηνύματα πριν 6,5 χρόνια). Ευελπιστώ να κρίνω εγώ λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...