Προς το περιεχόμενο

Κάρτα γραφικών


DjTony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας. Έχω φτιάξει ένα δυνατό pc εδώ και δύο χρόνια με ryzen 7 3700X με δυνατούς ssd κλπ κλπ, πάει σφαίρα το pc. Έχω μείνει όμως με την πανάρχαια GTX 460 και θέλω να αναβαθμίσω λίγο την κάρτα μου. Με ενδιαφέρει να υποστηρίζει 144hz και μόνο. Παίζω lol και με την 460 δεν έχω θέμα, είδα όμως σε ένα laptop φίλου τα 144hz και είναι τόσο ωραία η ομαλή κίνηση και ενώ έχω 144hz οθόνη δε το υποστηρίζει η κάρτα μου. Ποια είναι η πιο φθηνή κάρτα γραφικών στο σκρουτζ αυτή τη στιγμή που να παίζει σε 144hz? Τι πρέπει να γράφει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότερες κάρτες υποστηρίζουν 144hz, το θέμα είναι να μπορεί και να τα υποστηρίξει σε παιχνίδια, εννοώντας οτι μπορεί να αποδώσει τέτοια fps σε καλά settings.

Η αγορά στις φθηνές κάρτες είναι κακή.

Στα μάτια μου η πρώτη κάρτα που αξίζει να δώσει χρήματα είναι η Rx 6600 όπου βγαίνει κάπου λίγο πάνω απο τα 200€.

Μεσοβέζικη λύση κάτι 1650 & 6500xt μα με τη δυσανάλογη διαφορά επιδόσεων ως προς την τιμή θα έλεγα δεν αξίζει να μπλέξεις.

Αν θες να πάρεις ρίσκο ίσως αξίζει και καμιά μεταχειρισμένη(1060/1650 super) στο 100€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...