Προς το περιεχόμενο

Η Apple θα διευκολύνει τη μετάβαση από το iPhone στο Android μέχρι το φθινόπωρο του 2025


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

έχω το 12 pro max και αν το 16 φετος δεν εχει άλλο σχέδιο, θα είμαι ενας απο τους 3 που θα πάνε στο ανδροιντ.
Δεν θα δωσω πάλι 1.500 ευρω για να εχω για αλλα 4 χρόνια τηλέφωνο με το ίδιο σχέδιο.

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την κόβω να βγάζει κάτι πιο ελλιπές από το 'Switch to Android' (για να μη λέει κανείς ότι δεν το έκανε..). Και μετά να χρεώνει για τη μεταφορά των πιο κρίσιμων δεδομένων (παλιά της τέχνη..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NorgeMan είπε

έχω το 12 pro max και αν το 16 φετος δεν εχει άλλο σχέδιο, θα είμαι ενας απο τους 3 που θα πάνε στο ανδροιντ.
Δεν θα δωσω πάλι 1.500 ευρω για να εχω για αλλα 4 χρόνια τηλέφωνο με το ίδιο σχέδιο.

Αυτο ναι.

Εδω συμφωνω. Αυτο το fold ειναι πολυ μπανικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, ScorpioX777 said:

Το μονο που μενει ειναι να βγει και να πει η ΕΕ οτι δεν θελει iPhone στην Ευρωπη, εχουν αρχισει και γινονται εκνευριστικοι.

για το μόνο που άξιζε από μεριάς της είναι τα 2 χρόνια εγγύηση ότι πωλείτε σε EU. 
Για τα υπόλοιπα τα έχουμε ξανά πει εδώ μεσα 

Τα troll θα συνεχίσουν να αυξάνουν τον αριθμό μηνυμάτων εντός forum και θα χαλάνε χρόνο και ενέργεια να γράψουν την μ@λ@κι&€ τους 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έχω ήδη αποφασίσει ότι θα πράξω το αντίθετο του χρόνου στην ανανέωση συμβολαίου μου. Θα κάνω μπάσιμο στο μήλο. Βέβαια το s23 ultra μου θα παραμείνει στα χέρια μου ως δεύτερη συσκευή αλλά η βασική θα είναι κάποιο iPhone 16 ή κάποιο καλό πρόγραμμα με το 15. 

Έχω το s23 ultra σχεδόν 1 χρόνο τώρα. Ο κολλητός που έκανε μετάβαση από android σε iPhone 13 pro πέρυσι στην αρχή δεν του άρεσε καθόλου λόγο ορισμένων σχεδιαστικών επιλογών (όπως το όχι universal back gesture) όμως έπειτα από μια περίοδο εκμάθησης πλέον δεν γυρνάει πίσω στο android. 

Επίσης εγώ δεν έχω iPhone αλλά έχει η κοπέλα μου και είναι εκνευριστικό το πόσο αξιόπιστο είναι στα απολύτως βασικά ενώ στο S23U δεν υπάρχει μέρα που να μην συναντήσω κάποιο bug, κάποιο glitch ή κάποιο σκηνικό που να σε κάνει να αναρωτιέσαι τι πήγε στραβά. Σαφέστατα χειρότερη εμπειρία software σε σχέση με το Pixel 4a μου όμως τα του android παραμένουν μεταξύ των δύο συσκευών. 

Κατάφερε το iPhone να στρέψει πολλά μειονέκτημα τα του σε πραγματικά πλεονεκτήματα έναντι του android. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 ώρα πριν, Hacker?pcs είπε

Δεν νομίζω να είπα κάτι τρελό, είναι ευρέως γνωστά αυτά

Ε ναι, ειδικά η «άμεση πρόσβαση στο iCloud» είναι αποδεδειγμένη επιστημονικά. Και μετά απορώ γιατί δεν καταφέρνουμε ποτέ να μιλήσουμε σοβαρά…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, billdanos said:

Ε ναι, ειδικά η «άμεση πρόσβαση στο iCloud» είναι αποδεδειγμένη επιστημονικά. Και μετά απορώ γιατί δεν καταφέρνουμε ποτέ να μιλήσουμε σοβαρά…

 

Quote

https://www.cnbc.com/2020/01/21/apple-dropped-plan-for-encrypting-backups-after-fbi-complained-sources-say.html
Apple did, in fact, did turn over the shooter’s iCloud backups in the Pensacola case, and said it rejected the characterization that it “has not provided substantive assistance.”

Mind you αυτό είναι από την περίφημη υπόθεση με το κλειδωμένο iPhone. Εάν εσύ έχεις άγνοια των γεγονότων δεν είναι δική μου ευθύνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 ώρες πριν, Hacker?pcs είπε

 

Mind you αυτό είναι από την περίφημη υπόθεση με το κλειδωμένο iPhone. Εάν εσύ έχεις άγνοια των γεγονότων δεν είναι δική μου ευθύνη

Τα διαβάζεις λάθος. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...