Προς το περιεχόμενο

Xiaomi 13pro 5g +h xiaomi 13t?


Gorthic21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίταξε, είναι διαφορετικές περιπτώσεις κινητών, το 13 Pro είναι της midrange ενώ το 13Τ είναι ανώτερης κατηγορίας επομένως, έχει να κάνει με το τι ζητάς εσύ. Αν θέλεις καλή κάμερα και καλές επιδόσεις, πας για 13Τ χωρίς δεύτερη σκέψη αν και για να είμαστε ειλικρινείς, το Note 13 Pro, δεν διαφέρει και πολύ.

Μπορείς να κοιτάξεις και το Note 13 Pro Plus, είναι ακριβότερο του Note 13 Pro και φθηνότερο από το 13Τ. Συγκριτικά με το 13 Pro, έχει διαφορετικό επεξεργαστή, γρηγορότερη φόρτιση και curved οθόνη.

Για το 13 Pro Plus, αν ενδιαφέρεσαι μπορώ να σου πω κάποια πράγματα μιας και είμαι κάτοχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη μέχρι τώρα εμπειρία μου, δηλώνω ικανοποιημένος, ανταποκρίνεται στα όσα θέλω και ενδεχομένως και σε ακόμα περισσότερα. Μέχρι στιγμής, δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα, δεν έχω εντοπίσει κάτι αρνητικό. Η μπαταρία έχει καλή αυτονομία, με βάση τη χρήση που κάνω, κατά μέσο όρο ανά δύο μέρες το φορτίζω, έχει τύχει να το φορτίσω και μετά από τρείς μέρες. Η κάμερα του, στην πλειοψηφία των περιπτώσεων που την έχω δοκιμάσει, έχει ανταποκριθεί στις προσδοκίες μου και με το παραπάνω, ιδιαίτερα εντυπωσιασμένος από τις νυχτερινές λήψεις. Επίσης, σε θέμα επιδόσεων το τηλέφωνο είναι πολύ καλό, είναι πολύ γρήγορο και μέχρι στιγμής, δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο σκάλωμα η κόλλημα. Μπορεί το MIUI να τρώει κράξιμο από πολλούς, μέχρι στιγμής όμως, δεν μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα. 

Γενικά, είναι μια πλήρης επιλογή, στους περισσότερους, αν όχι σε όλους τους τομείς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, Gorthic21 είπε

Σκέφτομαι να κάνω μια αγορά και είμαι μεταξύ αυτών των 2 η γνώμη σας?

Δεν θα πήγαινα σε Xiaomi με τόσα λεφτά.

Το 13 pro έχει τριπλάσια τιμή(1500€) από το 13T(500€) στην έκδοση 12/256.

Επίσης το 13 pro είναι και περσινό μοντέλο.

Το miui εάν δεν το ξέρεις μπορεί να σου "σπάσει" τα νεύρα και να σε ξενερώσει.

Δεν ξέρω εάν ακόμα οι ενημερώσεις τις Xiaomi είναι από τις τελευταίες ή έχουν βελτιωθεί.....

Εάν πάλι θες κάποια αλλαγή σαν εμπειρία και θες  Xiaomi σαν συνολικό κινητό βλέπεις το 13Pro.

Πάντως καλύτερα πήγαινε κάπου στα σίγουρα.

Επεξ/σία από GATE123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι ο συνάδελφος εννοούσε το Note 13 Pro, όχι το 13 Pro σκέτο άλλωστε, πρόκειται για μια ανόμοια σύγκριση αν επρόκειτο για το κανονικό 13 Pro, ενώ Note 13 Pro με 13T, είναι πιο λογική σύγκριση, εκτός αν όντως εννοούσε τη σύγκριση με 13 Pro & 13T

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, GATE123 είπε

Δεν θα πήγαινα σε Xiaomi με τόσα λεφτά.

Το 13 pro έχει τριπλάσια τιμή(1500€) από το 13T(500€) στην έκδοση 12/256.

Επίσης το 13 pro είναι και περσινό μοντέλο.

Το miui εάν δεν το ξέρεις μπορεί να σου "σπάσει" τα νεύρα και να σε ξενερώσει.

Δεν ξέρω εάν ακόμα οι ενημερώσεις τις Xiaomi είναι από τις τελευταίες ή έχουν βελτιωθεί.....

Εάν πάλι θες κάποια αλλαγή σαν εμπειρία και θες  Xiaomi σαν συνολικό κινητό βλέπεις το 13Pro.

Πάντως καλύτερα πήγαινε κάπου στα σίγουρα.

Γμωμη μεταξυ xiaomi redmi note 13 pro + vs xiaomi 13T καλυτερο βαση καμερας ,μπαταρια, επεξργαστη πιο vfm?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, kp1 είπε

Γμωμη μεταξυ xiaomi redmi note 13 pro + vs xiaomi 13T καλυτερο βαση καμερας ,μπαταρια, επεξργαστη πιο vfm?

Το Redmi note 13 pro(5G).

Επεξ/σία από GATE123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 13Τ, έχει διαφορετικό επεξεργαστή, δεν το έχω ψάξει αλλά, πολλοί λένε ότι είναι ισχυρός, χωρίς φυσικά ο αντίστοιχος του 13 Pro Plus να υστερεί. Επίσης, το 13Τ έχει κάμερες της Leica, χωρίς και πάλι το 13 Pro Plus να υστερεί σε θέμα καμερών, σε όλες σχεδόν τις συνθήκες που το έχω δοκιμάσει, τα καταφέρνει πάρα πολύ καλά, δεν με έχει απογοητεύσει. 

Κοίταξε, το 13 Pro Plus, είναι φθηνότερο κατά 50€ από το 13Τ στην έκδοση με τα 256 GB χωρητικότητας, στην ίδια τιμή με το 13Τ, στα 549€ δηλαδή, μπορείς να πάρεις το 13 Pro Plus στην έκδοση με τα 512 GB και τα 12 GB Ram αλλά προσωπικά, ακόμα και με την μικρότερη έκδοση που έχω, που έχει λιγότερα GB Ram, δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα, σκάλωμα, οτιδήποτε.

Γενικά, το 13 Pro Plus, ακόμα και σε σχέση με άλλες επιλογές στην κατηγορία, θεωρείται Value for money, κυρίως επειδή δεν υστερεί σε κάτι, είναι ολοκληρωμένη πρόταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, GATE123 είπε

Το Redmi note 13 pro(5G).

Σιγουρα ;Γιατι ηταν πιο ακριβο το 13Τ ..αρα το 13Τ μονο σε επεξεργαστη ειναι καλυτερο μονο σωστα,;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kp1 είπε

Σιγουρα ;Γιατι ηταν πιο ακριβο το 13Τ ..αρα το 13Τ μονο σε επεξεργαστη ειναι καλυτερο μονο σωστα,;

Σαν σύνολο που θες το Redmi note 13 pro(5G) είναι καλύτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...