Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα USB Hub κάνει συχνά αποσυνδέσεις


atypicalcoder

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα USB Hub και υπάρχουν φορές που μπορεί να φάω 3-4 disconnects και δεν μπορώ να το δικαιολογήσω αυτό αφού έχει και USB-C για να παίρνει ρεύμα.

Καμιά ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 09/03/2024 at 13:24, atypicalcoder said:

Έχω ένα USB Hub και υπάρχουν φορές που μπορεί να φάω 3-4 disconnects και δεν μπορώ να το δικαιολογήσω αυτό αφού έχει και USB-C για να παίρνει ρεύμα.

Καμιά ιδέα?

Εάν είναι "τις πλάκας" πιθανότατα δεν κάνει καλή επαφή εσωτερικά.

-Μου έχει τύχει με ένα no name από aliexpress-

Υ.γ Προφανώς έχεις τσεκαρει όλες τις συσκευές που του βάζεις μια-μια απευθείας σε USB της μητρικής για να σιγουρέψει ότι δεν φταίει κάποια από τις συσκευές σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, @topos είπε

Εάν είναι "τις πλάκας" πιθανότατα δεν κάνει καλή επαφή εσωτερικά.

-Μου έχει τύχει με ένα no name από aliexpress-

Υ.γ Προφανώς έχεις τσεκαρει όλες τις συσκευές που του βάζεις μια-μια απευθείας σε USB της μητρικής για να σιγουρέψει ότι δεν φταίει κάποια από τις συσκευές σου.

Πίσω στις θύρες της μητρικής δεν έχω θέμα. Στις μπροστά θύρες του κουτιού καμιά φορά έχω το ίδιο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, atypicalcoder είπε

Πίσω στις θύρες της μητρικής δεν έχω θέμα. Στις μπροστά θύρες του κουτιού καμιά φορά έχω το ίδιο θέμα.

Είναι πιθανό να μην κάνει καλή επαφή η θύρα με το καλώδιο γιατί ένα από τα δύο χαλάρωσε.

Πιθανά η θύρα του κουτιού μιας και στις πίσω θύρες σου δεν στο κάνει.

Επίσης μπορεί να έχει απλά πρόβλημα ή θύρα σου ή το καλώδιο που κουμπώνει στην μητρική σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μπροστινη θυρα ως συνηθως ειναι της πλακας  και μπορει να χρειαζεται επισκευη.
Μη φανταστεις τιποτα  περιπλοκο. Σπανε τα πινακια της πλακετας και δεν κανουν σωστη επαφη.
Για το usb HUB    παρε ενα morris contact cleaner και ψεκασε τα παντα στις υποδοχες και τα φυσακια.
Αυτο κανω εγω και στρωνει για δυο χρονια. Μετα παλι ψεκασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...