Προς το περιεχόμενο

Iphone φορτιση μπαταριας.


nickvas19

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Αυτό που θέλω να ακολουθήσω είναι τον καλύτερο τροπο φόρτισης για την μπαταρία. υπάρχει κάποιος οδηγός γι αυτό;

εγώ ξέρω το 20-80%. επίσης φορτιστή από όσο ξέρω δεν πρέπει να βάζεις ταχείας. όποτε εγώ έβαλα τον παλιό της apple τον τετράγωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nickvas19 είπε

εγώ ξέρω το 20-80%. επίσης φορτιστή από όσο ξέρω δεν πρέπει να βάζεις ταχείας. όποτε εγώ έβαλα τον παλιό της apple τον τετράγωνο.

Όχι.

Φίλε μου, διάβασε ένα φρεσκότατο άρθρο, από έναν από τους πιο έμπιστους ανθρώπους πάνω στα Apple, και μην ξεχάσεις να μπεις και στα 2 λινκ της εταιρίας στο τέλος και κυρίως στα σχόλια, του άρθρου, που απαντάει σε κάποιες ερωτήσεις/απορίες σχολιαστών.

(επειδή το άρθρο είναι σημερινό, έχε το υπόψιν σου και για τις 2-3 επόμενες μέρες, για την περίπτωση που μπουν καινούργιοι σχολιαστές με διαφορετικές απορίες και τους απαντήσει)

https://eclecticlight.co/2024/03/12/manage-your-macs-battery-for-endurance-and-lifespan/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, macodin said:

Όχι.

Φίλε μου, διάβασε ένα φρεσκότατο άρθρο, από έναν από τους πιο έμπιστους ανθρώπους πάνω στα Apple, και μην ξεχάσεις να μπεις και στα 2 λινκ της εταιρίας στο τέλος και κυρίως στα σχόλια, του άρθρου, που απαντάει σε κάποιες ερωτήσεις/απορίες σχολιαστών.

(επειδή το άρθρο είναι σημερινό, έχε το υπόψιν σου και για τις 2-3 επόμενες μέρες, για την περίπτωση που μπουν καινούργιοι σχολιαστές με διαφορετικές απορίες και τους απαντήσει)

https://eclecticlight.co/2024/03/12/manage-your-macs-battery-for-endurance-and-lifespan/

Ετσι ακριβως.... βαρεθηκα να ακουω τον καθε ασχετηλα μετα τεχνολογικα του "ματζουνια".......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nickvas19 είπε

το διάβασα όποτε τελικά τι ισχύει; οτι θες κανείς και τελείωσε;

Απόλαυσε τη συσκευή σου.

Μιλάμε για αναλώσιμο προϊόν (μπαταρία)

Δε λέμε να τη ξελιγώνεις και να κλείνει από μπαταρία.

Νορμαλ πράγματα, αν μπορείς μη το αφήνεις κάτω από 20%.

Και απέφευγε ακραίες θερμοκρασίες.

Πχ μη το αφήνεις στον ήλιο να βράζει, η όταν το φορτίζεις να μην παίζεις παιχνίδια κ άλλες βαριές εφαρμογές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...