Προς το περιεχόμενο

Η Apple θα επιτρέψει τις λήψεις εφαρμογών στο iPhone και μέσω web για να αποφύγει τον έλεγχο της ΕΕ


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 minutes ago, Tlykog said:

Θα ήθελα, από περιέργεια και μόνο και αν θέλεις να μου απαντήσεις, να μου αναφέρεις μερικές εφαρμογές που εσύ και αρκετοί ακόμα άνθρωποι (δεν εννοώ εντελώς εξειδικευμένες, που αφορούν πχ το 0,1% του κόσμου, γι αυτό το γράφω) θέλουν σε iOS και δεν υπάρχουν, ενώ με την απελευθέρωση θα τις κατεβάσετε.

Καλά προφανώς εννοούν τις παράνομες τύπου stremio, vanced, torrents κτλ. Όλες οι normal εφαρμογές υπάρχουν 😉

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, koutsis είπε

Καλά προφανώς εννοούν τις παράνομες τύπου stremio, vanced, torrents κτλ. Όλες οι normal εφαρμογές υπάρχουν 😉

Πιθανότατα ναι, αλλά περιμένω απάντηση μήπως κάνω κάπου λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Volga είπε

Να φανταστώ αν στο αμάξι σας πει αυριο η εταιρεία κατασκευής οτι βενζίνη θα βαζεις ΜΟΝΟ από το δικό μου βενζινάδικο γιατί περνάει ελέγχους αλλά θα φέρνω βενζίνη μονο από έναν τύπο που την πουλάει 2.5 ευρώ το λίτρο θα είχατε την ίδια λογική;

άκυρο παράδειγμα μιας το αμάξι που ήδη έχουμε αγοράσει δεν έχει τέτοιο περιορισμό

αν βγει αύριο κάποια εταιρία που θα έχει τέτοιο περιορισμό θα προτιμήσουμε άλλη

 

Καλός νταβάς έγινε η Ε.Ε. , δεν της έκατσε να φάνε φράγκα , όλο και κάτι θα σκεφτούν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/3/2024 στις 2:11 ΜΜ, Tlykog είπε

Ειρωνία; Πότε έκανες register στο insomnia; Χτες; 

Αυτά τα μηνύματα είναι για πρωτάρηδες... Γράψε επειχείρημα και μιλάμε.

Καθολου ειρωνεία!

Από το 2006...εσύ ίσως τότε πετούσες χαρταετό...

Ναι ο πρωτάρης και η σαραντάρα... Σοβαρέψου λίγο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, kostasfalcon είπε

Καθολου ειρωνεία!

Από το 2006...εσύ ίσως τότε πετούσες χαρταετό...

Ναι ο πρωτάρης και η σαραντάρα... Σοβαρέψου λίγο 

Άρα με ειρωνευτηκες ή εξέφρασες άποψη με επιχείρημα όπως κάθε σοβαρός άνθρωπος με την εμπειρία σου στο forum;

Η αλήθεια είναι ότι είμαι πάνω από 40… Πες τουλάχιστον «σαραντάρης»…😄
Το 2006 πήρα το πρώτο μου πτυχίο. Δεν πετούσα αετό. Ήμουν μεγάλος για κάτι τέτοιο…
Παρολα αυτά, επειδή το προηγούμενο σχόλιο σου δεν ήταν ξεκάθαρο, πάρε σαφή θέση και αν έχω άδικο θα σου ζητήσω δημόσια συγνώμη. Δεν έχω πρόβλημα.

Επεξ/σία από Tlykog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tlykog είπε

Άρα με ειρωνευτηκες ή εξέφρασες άποψη με επιχείρημα όπως κάθε σοβαρός άνθρωπος με την εμπειρία σου στο forum;

Η αλήθεια είναι ότι είμαι πάνω από 40… Πες τουλάχιστον «σαραντάρης»…😄
Το 2006 πήρα το πρώτο μου πτυχίο. Δεν πετούσα αετό. Ήμουν μεγάλος για κάτι τέτοιο…
Παρολα αυτά, επειδή το προηγούμενο σχόλιο σου δεν ήταν ξεκάθαρο, πάρε σαφή θέση και αν έχω άδικο θα σου ζητήσω δημόσια συγνώμη. Δεν έχω πρόβλημα.

Όταν μου λες ότι γίνεται αυτόματη εγκατάσταση εφαρμογών στο android τι θέλεις να σου πω ?

Αυτά γίνονται μόνο κατόπιν αδείας του χρήστη στο απάντησαν και άλλοι εδώ μέσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, kostasfalcon είπε

Όταν μου λες ότι γίνεται αυτόματη εγκατάσταση εφαρμογών στο android τι θέλεις να σου πω ?

Αυτά γίνονται μόνο κατόπιν αδείας του χρήστη στο απάντησαν και άλλοι εδώ μέσα 

Κανείς λάθος.

Υπαρχουν και τα zero click malware που εγκαθίστανται χωρίς καμία άδεια του χρήστη και χωρίς να φανεί ότι γίνεται κάποια εγκατάσταση. Γιατί δε διαβάζεις τα προηγούμενα μηνύματα μου ΠΡΙΝ γράψεις;

Google it και ξαναγράψε. Τόσο εσυ, όσο και οι άλλοι. Ειρωνευόσουν λοιπόν και είχες και άδικο….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Tlykog είπε

Κανείς λάθος.

Υπαρχουν και τα zero click malware που εγκαθίστανται χωρίς καμία άδεια του χρήστη και χωρίς να φανεί ότι γίνεται κάποια εγκατάσταση. Γιατί δε διαβάζεις τα προηγούμενα μηνύματα μου ΠΡΙΝ γράψεις;

Google it και ξαναγράψε. Τόσο εσυ, όσο και οι άλλοι. Ειρωνευόσουν λοιπόν και είχες και άδικο….

Έχω android από το 2010... Του έχω περάσει ότι apk μπορείς να φανταστείς, Ποτέ μα ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

Τι πρέπει τώρα να κάνει ο χρήστης για να πάθει αυτό που γράφεις... Και στην τελική πολλές φορές έχουμε διαβάσει ειδήσεις για επιθέσεις σε μηλόφωνα και γενικότερα στην πλατφόρμα της apple οπότε μην σατανοποιεις το android

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν απαντήσω ας κάνω μια ανασκόπηση. Με ειρωνεύτηκες και με είπες άσχετο. Είχες άδικο. Όταν απάντησα παρεξηγήθηκες και μου επιτέθηκες ζητώντας και τα ρέστα…

Να ξεκαθαρίσω ότι δε σου κρατώ κακιά, αλλά η συμπεριφορα σου ήταν λάθος.

Για να το λύσουμε μια και καλή: μπορεί να εγκατασταθεί εφαρμογή χωρίς να πατήσει κάτι ο χρήστης και να συμφωνήσει σε κάτι. Κανείς λάθος όταν γράφεις ότι

Στις 17/3/2024 στις 12:40 ΠΜ, kostasfalcon είπε

Αυτά γίνονται μόνο κατόπιν αδείας του χρήστη στο απάντησαν και άλλοι εδώ μέσα

Όσοι το έγραψαν κάνουν επίσης λάθος. Δεν είδα κανένα να γράψει ότι έκανε λάθος. Μόνο άσχετα σχόλια, γέλια και ειρωνία… Τι να πω;…

Ομοιως και εγώ έχω Android από το 2010 (Xperia x8) και έχω περάσει εκατοντάδες (κυριολεκτώ) custom roms και λιγότερο συμβατικά λειτουργικά, όπως sailfishOS (έχω 4 αγορασμένες άδειες) και Ubuntu touch, καθώς και ένα σωρό apk. Ούτε σε έμενα έτυχε, άρα δεν υπάρχει περίπτωση να συμβεί; Είναι σαν να λες κάνω έρωτα  χωρίς προφυλάξεις με αγνώστους και δεν έχω κολλήσει τίποτα, άρα δεν υπάρχουν σεξουαλικως μεταδιδόμενα νοσήματα. Είναι σαν να λες ο παππούς μου κάπνιζε και έζησε μέχρι τα 90, άρα το κάπνισμα δεν βλάπτει την υγεία… Κατάλαβες το νόημα.

Δεν έγραψα ότι το iPhone είναι απρόσβλητο σε zero click malware. Απλά αν ανοίξει την εγκατάσταση μέσω internet θα ανοίξει και άλλες ευπάθειες και επιπλέον zero click malware, άρα δε συμφωνώ σε αυτό και το θεωρώ λάθος. Ειδικά αν σκεφτούμε ότι η πλειοψηφία των χρηστών που το θέλουν έχουν στο νου τους το κατέβασμα πειρατικού λογισμικού ή λογισμικού που υποστηρίζει την πειρατεία…

Αυτο έγραψα.

Επεξ/σία από Tlykog
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...