Προς το περιεχόμενο

Έκδοση πινακίδων Μ


filarhos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλουμε να αλλάξουμε θέση σε ένα όχημα μας που είναι σε ψηφιακή ακινησία. Με τις πινακίδες Μ μπορείς μέχρι δύο φορές τον χρόνο (για συγκεκριμένο λόγο) και για μέχρι τρεις ημέρες συνολικά να κινήσεις νόμιμα το όχημα σου.
Είμαι έτοιμος να κάνω την αίτηση (έχω ενεργό ασφαλιστήριο συμβόλαιο και δύο παράβολα) αλλά δεν βλέπω που μπορώ να δηλώσω το διάστημα που θα μετακινήσω το όχημα. Αν στείλω την αίτηση σήμερα μετράει από σήμερα;

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έκανα μια προσπάθεια και την πάτησα και εξηγώ:

Όταν κάνεις άρση ψηφιακής ακινησίας όσες μέρες επιλέξεις ξεκινάνε από την ημέρα που κανείς το αίτημα. Περίμενα σε κάποιο βήμα να μου δώσει τη δυνατότητα επιλογής ημέρας, αλλά δεν... Και μάλιστα δεν είχε πουθενά κάποια ειδοποίηση πότε θα ξεκινήσουν οι ημέρες...

Για παράδειγμα το ενεργοποίησα για δύο μέρες στις 13/3 στις 18:00 και μου έδωσε άδεια κυκλοφορίας για τις 13 και 14 Μαρτίου. Οπότε την ημέρα που θέλεις άρση της ακινησίας με πινακίδες Μ πρέπει να κάνεις την αίτηση την ίδια μέρα.

Τελικά είχαμε θέμα με τα φρένα και δεν μετακινήθηκε.

 

Ξέρει κανείς την νέα διαδικασία και κόστος για να κάνεις ένα αυτοκίνητο ιστορικό πλέον;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...