Προς το περιεχόμενο

Fire tv stick 4k second gen 2023


xristosglezellis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά

Ξέρει κανείς αν παίζει το συγκεκριμένο fire tv την εφαρμογή της cosmote tv ή "τσάμπα" το αγόρασα;

Στο app store στην εφαρμογή έχει καλάθι αλλά λεει unavailable σου λέει κ πως είναι συμβατή αλλά δε κατεβαίνει.

Εναλλακτικά το mi box s 2nd gen να υποθέσω παίζει.

 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο mi box s 2nd gen δουλεύει και στο fire tv 4k δουλεύει αλλά στο fire tv 4k πρέπει να κάνεις την εγκατάσταση μέσω του aurora store αφού πρώτα κάνεις εγκατάσταση το https://auroraoss.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/3/2024 στις 1:31 ΜΜ, nakata1954 είπε

Και στο mi box s 2nd gen δουλεύει και στο fire tv 4k δουλεύει αλλά στο fire tv 4k πρέπει να κάνεις την εγκατάσταση μέσω του aurora store αφού πρώτα κάνεις εγκατάσταση το https://auroraoss.com/

Ευχαριστώ αδερφέ +10

Το βρήκα πριν το αναφέρεις αλλά καλά έκανες για να το δει όποιος άλλος χρειαστεί αυτήν την πληροφορία.

Για κάποιο λόγο έχουν  περιορισμο στο Fire tv stick 4k second gen 2023 σε εφαρμογές γενικα, είναι κλειδωμένες αλλά από την άλλη σου λέει ότι είναι συμβατή.

Δηλαδή μίλαμε για να τρελενεσαι

Ούτε από Aptoide tv παίζει έχει πρόβλημα με το api γιατί λογικά το αρχείο είναι για κινητο

Όλα παίζουν κανικα μόνο Fire tv stick 4k ΜΑΧ second gen 2023

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια στο Amazon Smart TV Stick Fire TV Stick Lite 2021 Full HD με Wi-Fi / HDMI και Alexa θα παιξει η vodafone tv? ενα σχολιο στο Skroutz αναφερει πως ναι αλλα μη πεταξω 35€ ανευ λογου...

πρακτικα θελω να βλεπω vf tv, netflix κ κανενα youtube σε μια παλια τηλεοραση. ιδανικα θα ηθελα να δεχεται και ΕΟΝ ή κοσμοτε καθως δε ξερω αν θα ειμαι παντοτε στη βοντα..

κατι άλλο που πρεπει να προσεξω ειτε στην αγορα ειτε στο Setup? εχω ηδη ενα λογαριασμο amazon που εχω την αλεξα αλλα δε ξερω αν πρεπει να τα μπλεξω μιας κ θα ειναι σε διαφορετικο χωρο και μπορει να την ακουσει το ενα απο τα δυο...

Το ιδανικο θα ηταν να παρω μια android tv (εχω κιολας βασικά) αλλα δυστυχως ο χωρος ειναι τερμα περιορισμένος και χωράει 37αρα μαξ οποτε δεν εχει νοημα καμια αλλαγη απο αυτη που ηδη εχω

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/3/2024 στις 9:53 ΠΜ, paylidis είπε

παιδια στο Amazon Smart TV Stick Fire TV Stick Lite 2021 Full HD με Wi-Fi / HDMI και Alexa θα παιξει η vodafone tv? ενα σχολιο στο Skroutz αναφερει πως ναι αλλα μη πεταξω 35€ ανευ λογου...

πρακτικα θελω να βλεπω vf tv, netflix κ κανενα youtube σε μια παλια τηλεοραση. ιδανικα θα ηθελα να δεχεται και ΕΟΝ ή κοσμοτε καθως δε ξερω αν θα ειμαι παντοτε στη βοντα..

κατι άλλο που πρεπει να προσεξω ειτε στην αγορα ειτε στο Setup? εχω ηδη ενα λογαριασμο amazon που εχω την αλεξα αλλα δε ξερω αν πρεπει να τα μπλεξω μιας κ θα ειναι σε διαφορετικο χωρο και μπορει να την ακουσει το ενα απο τα δυο...

Το ιδανικο θα ηταν να παρω μια android tv (εχω κιολας βασικά) αλλα δυστυχως ο χωρος ειναι τερμα περιορισμένος και χωράει 37αρα μαξ οποτε δεν εχει νοημα καμια αλλαγη απο αυτη που ηδη εχω

Mi box second gen πάρε κ θα είσαι μια χαρά κ γρήγορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, xristosglezellis είπε

Mi box second gen πάρε κ θα είσαι μια χαρά κ γρήγορα.

Ευχαριστω αλλά είναι ~50-60% ακριβότερο (δε μπορώ να δώσω τόσα, αρχίζει κ συμφέρει να αλλάξω τηλεόραση μετά) και γενικά δεν εμπιστεύομαι κιολας τη Xiaomi.
 

Με το fire tv δε γίνονται αυτά που θέλω; 

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατ' εμέ μην επενδυεις σε fire tv.

H amazon έχει πάρει απόφαση να "κλείσει" σιγα σιγα την δυνατότητα slideloading για να καταπολεμήσει την πειρατεία iptv.
45.80 κοστίζει το mi box s 2nd gen στο eshop κι είναι κρίμα για 10-12 λιγότερα να πάρεις μια συσκευή που έχει περιορισμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kotsonatos04 είπε

κατ' εμέ μην επενδυεις σε fire tv.

H amazon έχει πάρει απόφαση να "κλείσει" σιγα σιγα την δυνατότητα slideloading για να καταπολεμήσει την πειρατεία iptv.
45.80 κοστίζει το mi box s 2nd gen στο eshop κι είναι κρίμα για 10-12 λιγότερα να πάρεις μια συσκευή που έχει περιορισμούς.

Τι εννοείς με το slide loading ? Δε θα μπορώ να βάλω Vodafone tv YouTube netflix ertflix κλπ; Σε φάση το κλείνουν υπ μαγαζί; Ή κάτι άλλο;

Μου το πρότειναν το mi box αλλά πρακτικά είναι 50-60% ακριβότερο - βλέποντας ότι το fire έχει 30€ στο Σκρουτζ

Έπειτα θεωρώ λίγο χαζό εκ μέρους μου να δώσω 50€ για το ΜΙ και να το βάλω σε τηλεόραση που αξίζει βαριά αλλά τόσα. 
 

το θέμα είναι το fire tv κάνει αυτά που χρειάζομαι με 30 ή θα τα πετάξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...