Προς το περιεχόμενο

Cosmote ανανέωση μόνο μεσω του cosmote app


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπερες,

Εν τάχει, στο πατρικό, σουπερ προβληματικη γραμμη απο VDSL 100 το ρίχνουμε 50 και έπειτα ADSL αλλά, αν και λιγότερες, οι αποσυνδέσεις συνεχίζουν, βαζω fritz και λύνονται όλα, χρέωση στην αρχη 27.9 μετά τον χρόνο 28.9. 

2 χρόνια μετά τηλεφωνάκι στη μανα απο cοsmote, εληξε το συμβολαιο πρέπει να το κανετε ανανεωση, οκ λεει ας κανουμε, οχι από εδω της λενε από το app.. Οποτε καταλήγουν να με καλουν εμενα.. Μου λεει πατα στις "προσφορες", πήγαινε εκει που λεει εκπτωση 10 ευρω τον 1ο μηνα και πατα για να ανενεώσεις, παταω και πριν ξαναπατησω συνεχεια βλέπω 32.9, της το λεω, μου λεει ναι τόσο ειναι. Θα εχουμε 4 ευρω αυξηση; Ναι έτσι ειναι το πακετο και μονο ετσι γίνεται η ανανεωση.. Κατεβαζω κατι καντηλια απο μεσα μου, σε αυτην ειπα μονο για ξεφτιλα της cosmote και οτι πριν 10-15 χρονια πληρώναμε 20 για την ιδια υπηρεσία που μάλιστα δουλευε πιο καλα.. 

Ενιγουει δεν ανανεωσα, οπότε:

1. Αν παω voda με το Fritz θα εχω ιντερνετ και τηλεφωνια; Εχω ολα τα παλια voda router αν χρειαστει να τραβηξω κωδικους και δεν γινετια με το καινουριο που θα στειλουν. 

2. Εχει τυχει σε καποιον αλλο αυτο με την cosmote περα οτι μπορει να μην το προσεξει κανεις και να φαει καπελο, ειδικα καποιας ηλικίας, η τιμη ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ. Και το ακομα χειρότερο δεν σου λενε καν για την αυξηση πέρνουν τηλέφωνο και στο περνανε σαν ελα να σε καθοδηγησω πως θα κανεις ανανεωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Chrisxxx said:

Αν παω voda με το Fritz θα εχω ιντερνετ και τηλεφωνια; Εχω ολα τα παλια voda router αν χρειαστει να τραβηξω κωδικους και δεν γινετια με το καινουριο που θα στειλουν. 

Μα δίνουν κανονικά πλέον τους κωδικούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, infin1tyGR said:

Μα δίνουν κανονικά πλέον τους κωδικούς.

Oμορφα, αυριο αιτηση στη voda. Και αναμονη για αντιπροσφορα κοσμοτε να ξεσπασω κάπου ο ανθρωπος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, infin1tyGR είπε

Μα δίνουν κανονικά πλέον τους κωδικούς.

Δεν τους έδιναν πάντα;

1 ώρα πριν, Chrisxxx είπε

Εχει τυχει σε καποιον αλλο αυτο με την cosmote

Ναι φίλε, δυστυχώς έτσι κάνουν και όπου πιάσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 minutes ago, soul_d said:

Δεν τους έδιναν πάντα;

Μόνο η Cosmote έδινε πάντα κωδικούς VoIP (αν και κάποιο διάστημα σου έβγαζαν το λάδι και ήθελαν υπογραφές και γραφειοκρατεία). Μετά τις αλλαγές της ΕΕΤΤ από 1η Οκτωβρίου 2023 για ΣΤΔ κλπ. άρχισε να δίνει και η Vodafone (παλιότερα τους έπαιρνες πλαγίως από συγκεκριμένα router τους). Η Nova ακόμα ζει στον κόσμο της.

Επεξ/σία από infin1tyGR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gaspari είπε

Όχι, πριν από μια μέρα ανανέωσα τηλεφωνικά το σταθερό .

Απ'ότι κατάλαβα δεν έχει κανένα νόημα να καλέσεις, περισσότερο θα προσπαθήσουν να σε πιάσουν κότσο.
Θα την κάνω μόνος μου αφού δεν αλλάζει κάτι και ούτε θέλω να πάρω την πώληση κάποια άσχετη τηλεφωνήτρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και σε εμενα 5 ευρω καπελο χωρις λογο μολις σημερα, πελατης τους απο το '09. Ηδη ψαχνω ν κανω συμβολαιο σε αλλο παροχο για να τους παει η αιτηση φορητοτητας μπας κ ξυπνησουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα και απο μενα.και εγω cosmote απο 23.62 με 24αρι που ειχε γινει 50αρι,απεριοριστα σταθερα κ 500 προς κινητα,μου ειπαν για 30.90!αν ληξει το προγραμμα ο επομενος μηνας μου ειπαν θα ερθει 41...ισχυει?ξερει κανεις?

Επεξ/σία από DIMAOT
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, DIMAOT είπε

καλησπερα και απο μενα.και εγω cosmote απο 23.62 με 24αρι που ειχε γινει 50αρι,απεριοριστα σταθερα κ 500 προς κινητα,μου ειπαν για 30.90!αν ληξει το προγραμμα ο επομενος μηνας μου ειπαν θα ερθει 41...ισχυει?ξερει κανεις?

Αυτό βγάζει σε εμένα τώρα 

Screenshot_2024-03-28-21-23-42-05_f366175fd211a9b31eaf788c453d42dc.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...