Προς το περιεχόμενο

Logitech POP Keys Blast Mechanical Bluetooth Keyboard 49€


bloodraven

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και στο Public , για το tablet είναι ότι πρέπει πιστεύω.

Το έχει κανείς να μας πει εντυπώσεις;

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

Επεξ/σία από Brainmorf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το αντίστοιχο ποντίκι σε κίτρινο - μαύρο και είναι σούπερ (αθόρυβα πλήκτρα, σύνδεση με τρεις συσκευές κλπ) και ψήνομαι να το ματσάρω με το αντίστοιχο πληκτρολόγιο

Αλλά, παρά την έκπτωση,  €50 για ένα εντελώς απλό πληκτρολόγιο μου φαίνονται πολλά....

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bluetooth και μηχανικο είναι οποτε δε το λες απλό. Πιστεύω ότι αν είχε back-lit τότε μάλλον θα άξιζε για τα λεφτά του.

2 ώρες πριν, kakofonixx είπε

Έχω το αντίστοιχο ποντίκι σε κίτρινο - μαύρο και είναι σούπερ (αθόρυβα πλήκτρα, σύνδεση με τρεις συσκευές κλπ) και ψήνομαι να το ματσάρω με το αντίστοιχο πληκτρολόγιο

Αλλά, παρά την έκπτωση,  €50 για ένα εντελώς απλό πληκτρολόγιο μου φαίνονται πολλά....

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ το σκέφτομαι, ήθελα να ρωτήσω μηπως ξέρει κανείς εάν τα κουμπιά "emoji" μπορουν γίνουν remap σε μάκρο/συντομεύσεις?

Υ.γ Υπάρχει κανενα άλλο μικρό/μαζεμένο και ασυρματο στο 50+- ευρω με μηχανικά πληκτρα που να αξίζει περισσότερο?

Ψιλοκολλαω στα στρογγυλά κουμπιά και ότι μάλλον τα χρώματα του είναι κάπως "φανταζι" για πληκτρολόγιο γραφειου(εν τω μεταξύ βγαίνει και σε σκετο γκρι -mist το ονομαζουν- αλλά δεν το έχουν κοτσως και πλαίσιο.)

Edit-> Από εδω

"These emoji key caps can be changed to other emoji key caps that Logitech has included in the box but more importantly, these emoji keys can be customised to whatever you want them to be — including whatever emoji but also various functions, macros and more."

Λεω να κάνω τον κόπο να πεταχτω από πλαίσιο κ Κωτσο να το δω από κοντά(εάν έχουν εκθεσιακό).

Επεξ/σία από @topos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, @topos είπε

Υπάρχει κανενα άλλο μικρό/μαζεμένο και ασυρματο στο 50+- ευρω με μηχανικά πληκτρα που να αξίζει περισσότερο?

Keychron K8/K12 με red switches έχω.. εκεί στα 50 τα είχα πάρει το καθένα σε προσφορά. Τρομερά VFM

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, aionnou said:

Keychron K8/K12 με red switches έχω.. εκεί στα 50 τα είχα πάρει το καθένα σε προσφορά. Τρομερά VFM

Από ότι βλέπω 65-70% θα ήθελα εγω(νομίζω πως θέλω τα "f" καθώς και το κλασικό "σταυρό" (πάνω/κάτω/δεξιά/αριστερά).Θα τα έχω στη short list.

Όσο για το Logitech του θέματος->

-Δηλώνω άσχετος όσο αφορά τα πληκτρολόγια και προφανώς εκφράζω προσωπική αποψη*-

Πέρασα και το είδα από κοντά,καλή κατασκευή μου φάνηκε και στα συν οι ΑΑΑ μπαταρίες (έχω επαναφορτιζόμενες).

Το σχέδιο/χρώμα το βρήκα ευχάριστο αλλά δεν μου ταιριάζει.

Τα στρογγυλά κουμπιά με ξενισανε αλλά πιστεύω πως θα τα συνήθιζα (δοκίμασα typing test με 19(!) λέξεις το λεπτό).

Αυτό που τελικά με έκανε να το απορρίψω ήταν η αίσθηση των switches.

Μου παραφανηκαν linear και ίσως με μεγάλη διαδρομή.

Πάντως κάποιος που είναι οκ με τα πλήκτρα/μέγεθος/χρωμα θεωρώ πως το 50ευρω είναι μια πολύ καλή τιμη.

 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...