Προς το περιεχόμενο

Aγορά πληκτρολόγιου για photo editing(ασύρματο+mini)..


@topos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στο forum,

Με αφορμή την προσφορά που βγήκε για το Logitech pop (πήγα το είδα, δεν με βόλεψε) ψαχνομαι για αλλαγή πληκτρολογίου.

Χρήση 90% editing Photoshop/lightroom.

Εδώ και 3 χρόνια έχω ένα logilink id0049 (είναι παρόμοιο με αυτό), που για να είμαι ειλικρινης απλά έτυχε και το βρήκα στην αποθήκη.

Κατά καιρούς έχω δοκιμάσει κάποια full size της Microsoft και logitech(αξίας 30-120,ολα όμως ειχαν μεμβράνη) αλλά παρόλο που προσπάθησα να τα συνηθίσω δεν τα κατάφερα.Μου φαινετε πως είχαν μεγάλη και ασαφη διαδρομή τα πλήκτρα και ήταν αρκετά μεγάλα(κυριως η απόσταση μεταξύ των πλήκτρων)

Το -προφανώς φθηνιαρικο- logilink μου αρέσει σαν αίσθηση* και με βολεύει ως μέγεθος για 2 λογους->

A)Έχω σχετικά μεγάλη γραφίδα οπότε πιάνει αρκετό χώρο στα δεξιά του γραφείου.

Β)Είναι αρκετά μαζεμένο και μπορώ να το δουλεύω τα shortcuts που χρειάζομαι με το ένα χερι.

Ο λόγος που θέλω να το αλλάξω είναι γιατί προφανώς δεν είναι ότι καλύτερο ως ποιότητα κατασκευής και κατά δεύτερον θα ήθελα να είναι ασύρματο γιατί έχω και το καλώδιο της γραφιδας.

Υπαρχει καμιά πρόταση?

Spoiler

Το budget δεν με πολύ απασχολεί.  Εαν βρεθεί κάτι στο 50ευρω έχει καλώς, εάν πρέπει να δώσω και τα 2-3πλα στην τελική δεν έχω πρόβλημα.

*Το ξέρω ότι είναι κάπως παράλογο να έχει καλή "αίσθηση" generic πληκτρολόγιο του 10ευρου, αλλά ίσως γιατί χρησιμοποιώ συγκεκριμένα πλήκτρα κάθε φορά που δουλεύω μπορεί η μικρή διαδρομή του switch να με βολευει στην ταχυτητα.

Επιπλέον ισως να είμαι επηρεασμενος από πληκτρολόγια laptop που δούλευα για αρκετά χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...