Προς το περιεχόμενο

Ξαφνικά χωρίς ίντερνετ 100 NOVA


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα.

Χθές πρωινές ώρες ξαφνικά "έφυγε" το ίντερνετ και μέχρι σήμερα συνεχίζω να μην έχω.

Δοκίμασα άλλες πρίζες , καλώδια , χωρίς σταθερό , με αλλο ρουτερ χωρις αποτελεσμα.

Το περίεργο είναι ότι ούτε καν προσπαθεί να συγχρονίσει. Δεν ανάβουν τα λαμπάκια Broadband , Internet καθόλου.

Μίλησα με το support της Nova και το δηλωσαν ως βλαβη αλλα θα αργησουν να το δουν λογω αργιας κτλ 

Υπαρχει κατι που μπορω να ελεγξω ; 2η μερα σημερα και δεν μπορω να κανω τιποτα με δεδομενα και ταχυτητες 1-2 mbps . 

Στο router δεν δειχνει τιποτα και στο link status γραφει "No Link"

 

WhatsApp Image 2024-03-17 at 22.30.21.jpeg

Επεξ/σία από AmixReckless
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειναι σε εξελιξη εισβολη στην χωρα μας και εχουν ριξει τις τηλεπικοινωνιες στα μεγαλα αστικα κεντρα !! :) 

Περα απο την πλακα , εγω στην θεση σου θα κατσαβιδιαζα την πριζα μπας και εχει λασκαρει κανα καλωδιο. Αν εισαι μερακλης πας και μια βολτα απο τον κατανεμητη και καρφωνεις το ρουτερ εκει περα να δεις τι θα γινει ...

Επεξ/σία από mphxths
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, mphxths είπε

Ειναι σε εξελιξη εισβολη στην χωρα μας και εχουν ριξει τις τηλεπικοινωνιες στα μεγαλα αστικα κεντρα !! :) 

Περα απο την πλακα , εγω στην θεση σου θα κατσαβιδιαζα την πριζα μπας και εχει λασκαρει κανα καλωδιο. Αν εισαι μερακλης πας και μια βολτα απο τον κατανεμητη και καρφωνεις το ρουτερ εκει περα να δεις τι θα γινει ...

Ελεγξα σημερα πριζες και κατανεμητη. Τιποτα , δεν συγχρονιζει καθολου ουτε στον κατανεμητη. Οποτε περιμενω και βλεπουμε τι θα γινει με τoυς τεχνικους NOVA.

Ευτηχως βρηκα modem 5G απο φιλο και κανω την δουλεια μου. 

Επεξ/σία από AmixReckless
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...