Προς το περιεχόμενο

Η Sony παγώνει την παραγωγή του PS VR2 λόγω χαμηλής ζήτησης


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Ashvill είπε

 

Εγώ θέλω να πάει καλά γιατί πήρα ένα psvr2 όταν μπαίνω μου αρέσει αλλά κάτι λείπει ακόμα .

Λείπει το fun factor που μόνο η Nintendo ξέρει να δίνει.

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Ashvill είπε

Εγώ θέλω να πάει καλά γιατί πήρα ένα psvr2 όταν μπαίνω μου αρέσει αλλά κάτι λείπει ακόμα .

Θέλει αλλαγή προσέγγισης το VR gaming. Γιατί πρέπει απαραίτητα να έχει κιάλια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

2 hours ago, SeNNinhA said:

Λείπει το fan factor που μόνο η Nintendo ξέρει να δίνει.

Παίζει κι αυτό το Hype δε είναι τόσο για psvr2 

1 hour ago, svartevarg said:

Θέλει αλλαγή προσέγγισης το VR gaming. Γιατί πρέπει απαραίτητα να έχει κιάλια...

Καλά στο μέλλον θα είναι Γιαλιά σε φάση Ray-Ban η φακοί επαφής η ακόμα πιο φρίκη τσιπακι στο μυαλό θα σου μιλάνε και θα παίζεις cod.

7 hours ago, BlueBlade said:

Λογικό. Περιμέναμε όλοι να δώσει βάρος και ΑΑΑ αποκλειστικά φτιαγμένα καθαρά για VR και αντί αυτού δεν έχει κάνει τίποτα (ή έστω, έχει κάνει ελάχιστα)

Το VR έχει ανάγκη από "τακτικές" κυκλοφορίες παιχνιδιών επιπέδου Half Life Alyx. Αντί αυτού μέχρι και σήμερα δεν έχει αλλάξει τίποτα και το τοπίο παραμένει έτσι:

Α) VR Ports παιχνιδιών που υπάρχουν ήδη. Πολλά (αν όχι τα περισσότερα) μέτρια έως και αδιάφορα μιας και μόνο η κάμερα αλλάζει και το Gameplay παραμένει ίδιο. 

Β) Tech Demos στην ουσία. Παιχνίδια δηλαδή που τα βάζεις για κανά 2ωρο, λες ένα "Γουαου" και δε τα ξανα ακουμπάς ποτέ

Γ) Κάτι εκατοντάδες εντελώς σάπια παιχνίδια που δεν αξίζει καν να σπαταλήσεις τον χρόνο σου. Το κερασάκι στην τούρτα ότι τέτοια σάπια παιχνίδια δεν ζητάνε και λίγα λεφτά.

Λεφτά στον κουβά πραγματικά. Έχω και εγώ VR (Από τα παλιότερα Oculus που ευτυχώς πήρα σε τιμή χώμα από φίλο) και άλλοι 2 φίλοι. Και στους τρεις μας απλά μαζεύουν σκόνη.

Συμφωνώ είναι πάρα πολλά λεφτά.Το μόνο που δε συμφωνώ είναι για quest παίζουμε με παιδικούς φίλους αρκετά και για μας αξίζει .

Επεξ/σία από Ashvill
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, SeNNinhA said:

Λείπει το fan factor που μόνο η Nintendo ξέρει να δίνει.

Fan ή fun factor εννοείς?

2 εντελώς διαφορετικά νοήματα.

Παλεύει η Sony με λάθη που έχουν αναφέρει άλλοι πιο πάνω. Αν δεν μειώσει την τιμή και το κάνει cross compatible, θα πεθάνει και αυτό.

Γενικά το VR gaming δεν είναι για πολλούς. Όσο περισσότερο το περιορίζουν κιόλας τόσο το χειρότερο γίαυτούς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, polaki είπε

Fan ή fun factor εννοείς?

2 εντελώς διαφορετικά νοήματα.

Παλεύει η Sony με λάθη που έχουν αναφέρει άλλοι πιο πάνω. Αν δεν μειώσει την τιμή και το κάνει cross compatible, θα πεθάνει και αυτό.

Γενικά το VR gaming δεν είναι για πολλούς. Όσο περισσότερο το περιορίζουν κιόλας τόσο το χειρότερο γίαυτούς.

Sorry.

FUN factor.

Το autocorrection δουλεύει αυτόνομα πολλές φορές

 

Δεν είναι εύκολο το 3D reality. Εδώ ακόμη και η Apple έχει τόσες επιστροφές στα δικά της προϊόντα.

Δεν υπάρχουν τίτλοι και αυτοί που υπάρχουν δεν σε κρατάνε.

Για αυτό ανέφερα την Nintendo που σε τέτοια το έχει. Με παιδικά γραφικά και hardware αλλά το gameplay έχει σημασία.

Και θα συμφωνήσω απολύτως.

Εάν δεν τα κάνουν όλα fully conpatible με όλα θα χάσουν το παιχνίδι όλοι. Δεν είναι ώριμοι ακόμη για να το υποστηρίξουν.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...