Προς το περιεχόμενο

Αγορά MacBook από Λονδίνο


filip123go

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους. 

Σε λίγες μέρες θα πάω εκδρομή στο Λονδίνο. Αξίζει λέτε να αγοράσω κάποιο MacBook από εκεί (από άποψη τιμής εννοώ). Επίσης, στην επιστροφή, γνωρίζετε αν θα έχω πρόβλημα με το τελωνείο; Ευχαριστώ πολύ..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, filip123go είπε

Καλησπέρα σε όλους. 

Σε λίγες μέρες θα πάω εκδρομή στο Λονδίνο. Αξίζει λέτε να αγοράσω κάποιο MacBook από εκεί (από άποψη τιμής εννοώ). Επίσης, στην επιστροφή, γνωρίζετε αν θα έχω πρόβλημα με το τελωνείο; Ευχαριστώ πολύ..!

καλησπερα.

Κατ'αρχην διαφορα σε τιμες κλπ δεν θα εχει μεγαλες αφου μιλαμε για Apple προιοντα εκτος αν εχει βρεθει καποια υπερ-προσφορα σε Mac απο UK που ειναι αρκετα δυσκολο να βρεθει κατι ή αν εχεις ηδη βρει κατι συγκεκριμένο.

Για τελωνειο εφοσον μιλαμε για ποσότητα x 1 τμχ. δηλ.μικρη/ατομικη ποσοτητα δεν υπαρχει καποιο προβλημα κατά τη μεταφορά αφου ουσιαστικά μιλάμε για προσωπικη χρήση.

Με ανταπτορα λογικά εχουν διαφορετικο όπως και το πληκτρολογιο (λογικά) θα έχει διαφορα κατι που δεν ειναι στην πραξη μεγαλο προβλημα απλα ως αναφορά. 

Τελωνειο μετα το brexit εχουν ολες οι αποστολες/αγορές απο UK σε ΕΕ. Εδω μιλαμε για μεταφορά κ οχι αποστολή οποτε εφοσον δεν μιλαμε για ποσοτητες λογικά δεν θα υπαρχει θεμα αν βρεθει κατι που να αξίζει με μεγαλη πτωση τιμής.

Η απαντηση στο ερωτημα ειναι Εξαρταται τι/αν θα βρεις κάτι κ σε τι τιμή.....

Επεξ/σία από aces
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, filip123go said:

Καλησπέρα σε όλους. 

Σε λίγες μέρες θα πάω εκδρομή στο Λονδίνο. Αξίζει λέτε να αγοράσω κάποιο MacBook από εκεί (από άποψη τιμής εννοώ). Επίσης, στην επιστροφή, γνωρίζετε αν θα έχω πρόβλημα με το τελωνείο; Ευχαριστώ πολύ..!

τελωνείο δεν θα έχεις πρόβλημα διότι θα πρέπει να το έχεις την χειραποσκευή σου λόγο μπαταρίας, θα ισχυριστης ότι είναι ο προσωπικός σου υπολογιστής. Να γνωρίζεις ότι η εγγύηση είναι έναν χρόνο μόνο όχι 2!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, filip123go είπε

Καλησπέρα σε όλους. 

Σε λίγες μέρες θα πάω εκδρομή στο Λονδίνο. Αξίζει λέτε να αγοράσω κάποιο MacBook από εκεί (από άποψη τιμής εννοώ). Επίσης, στην επιστροφή, γνωρίζετε αν θα έχω πρόβλημα με το τελωνείο; Ευχαριστώ πολύ..!

Τελωνείο το περνάς στο προσωπικό σου σακίδιο όπως σου είπαν.

Τιμές δεν θα βρεις κάτι που να αξίζει. Ήμουν 2 χρόνια Αγγλια.

Μονό από USA θα βρεις καλύτερες τιμές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...