Προς το περιεχόμενο

Data science/ machine learning - ευρεση εργασιας -


giorgos_t

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

τελειωνω φετος το master μου πανω σε Data science/ machine learning, προέρχομαι από προυπηρεσια σε κλαδο οικονομικων και με bachelor σε βιομηχανικη διοικηση και τεχνολογια.

Θελω να εργαστω αποκλειστικα στον κλαδο που κανω το μαστερ αλλα βλεπω οτι ζητανε τα παντα ολα.

Τι θα προτεινατε για θεση junior ως πρακτικες γνωσεις;Τι αναλαμβανει ο junior πρακτικα;

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, giorgos_t είπε

Καλησπέρα,

τελειωνω φετος το master μου πανω σε Data science/ machine learning, προέρχομαι από προυπηρεσια σε κλαδο οικονομικων και με bachelor σε βιομηχανικη διοικηση και τεχνολογια.

Θελω να εργαστω αποκλειστικα στον κλαδο που κανω το μαστερ αλλα βλεπω οτι ζητανε τα παντα ολα.

Τι θα προτεινατε για θεση junior ως πρακτικες γνωσεις;Τι αναλαμβανει ο junior πρακτικα;

Ευχαριστω

Καλησπέρα,

Επειδή και εγώ είμαι περίπου στην ίδια φάση σε αναζήτηση για θέση AI/ML με μεταπτυχιακό πάνω σε αυτό και προπτυχιακό πάνω στην Πληροφορική από τις συνεντεύξεις που έχω δώσει μέχρι στιγμής ορισμένες εταιρείες νομίζω πως ούτε οι ίδιες ξέρουν ακριβώς τι ψάχνουν.

Οι συνεντεύξεις είναι κατά κύριο λόγο τεχνικές σαν προφορική εξέταση πανεπιστημίου οπότε σίγουρα θα πρέπει να έχεις καλό υπόβαθρο στο πως δουλεύουν οι αλγόριθμοι ώστε να είσαι σε θέση να απαντήσεις σε συνδυασμό με άλλες ερωτήσεις κρίσεως. Από πρακτικό κομμάτι σίγουρα το ελάχιστο θα πρέπει να ξέρεις και να έχεις projects σε Python με ML εργαλεία όπως Pytorch, Tensorflow, Scikit-Learn κλπ.

Θα πρότεινα να ρίξεις μια ματιά στο ΕΚΕΤΑ αν είσαι από Θεσσαλονίκη ή κοντινή περιοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...