Προς το περιεχόμενο

Αγορά iphone με τιμολόγιο


nasos96

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ομάδα καλησπέρα,

Σκέφτομαι να κάνω σοβαρά τη μεταβαση σε ios χρόνια υποστηριξτής android. ως αυτοαπασχολούμενος δικαιούμαι τιμολόγιο χωρίς φπα. και εκεί που ψάχτηκα να αγοράσω από επίσημο μεταπωλητή στα ψηλά γράμματα λένε ότι 1 χρόνο εγγύηση δίνει η apple κ το 2ο χρόνο τον καλύπτει το κατάστημα μόνο όμως για απόδειξη λιανικής. 

 

Για αγορά με τιμολόγιο, ισχύει μόνο 1 χρόνος που δίνει η apple κ ισχύει σε όλα τα προιοντα apple. δε μ φαίνεται λογικό αυτό. δίνεις τόσα χρήματα κ μόνο 1 έτος εγγύηση? 

έχει κάποιος εμπερία ν μας πει τι γίνεται? 

σκέφτηκα ίσως αξίζει να αγοράσεις μεσψ skroytz κ μπορείς να προσθέσεις +1 χρόνο εγγύση μέσω allianz. δλδ 3 ψρόνια συνολο από ότι κατάλαβα.  όποιος έχει αγοράσει με τιμολόγιο ας μας πει την εμπειρία του κ αν χρειάστηκε την εγγύηση το 2ο χρόνο

 

επίσης η αγόρα μέσω skroutz με προβληματίζει. δεν έχει μια φόρμα επικοινωνίας αν χρειαστείς κάτι, μόνο ενα chatbot κ αντε ν βγαλεις ακρη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από εμπειρία με απόδειξη λιανικής, όντως ισχύει αυτό με την εγγύηση, η εταιρεία δίνει ένα χρόνο και και νομίζω ότι κατόπιν παρέμβασης της ΕΕ, η εγγύηση αυτή διαρκεί δύο χρόνια, τον δεύτερο χρόνο τον προσφέρει ο πωλητής, ίσως βέβαια επειδή βασίζεται σε αυτή τη νομοθεσία αυτό που λέω, ίσως υπάρχει κάποια σχετική πρόβλεψη και για τα τιμολόγια. Υπάρχει βέβαια και η περίπτωση της ασφάλισης σε τρίτη εταιρεία, εγώ θυμάμαι το είχα κάνει και δεν ήταν ιδιαίτερα ακριβή η ασφάλιση, κάπου στο 30αρι αν θυμάμαι καλά επομένως, ίσως αυτή η ασφάλιση υπάρχει για την περίπτωση σου αλλά για τον δεύτερο χρόνο, όχι για τον τρίτο. 

Επίσης, επειδή λες ότι είσαι χρόνια χρήστης Android, επειδή ήμουν κι εγώ πριν από καιρό στη θέση σου, ερχόμενος στο τώρα, θα σου έλεγα να το ξανασκεφτείς καθώς, είναι πολλά πράγματα διαφορετικά και εφόσον τα έχεις συνηθίσει από Android, ίσως δυσκολευτείς να εξοικειωθείς εκ νέου, εφόσον είσαι και επαγγελματίας, πιθανόν θα σε δυσκολέψει η λογική του iOS σε πράγματα, επειδή γίνονται με διαφορετικό τρόπο, με έξτρα κόπο πολλές φορές επομένως, αν το χρειάζεσαι και ως εργαλείο δουλειάς, ξανασκεψου το....

Επεξ/σία από tsimisdel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως ο γερμανός είδα λέει 2 χρόνια εγγύσης χωρίς αστερίσκο όπως αλλοι μεγάλοι επισημοι προμηθευτές. η δουλεια μου είναι σχετικά στο χώρο των υπολογιστών. δεν με προβληματίζει ιδιάιτερα το θέμα της εξοικίωσης. δε θα το χρειαστώ στη δουλεία μ απλά πρέπει να αλλάξω κινητό και ειπα να πάω να κάτι πολύ καλό. με ωραία φωτογραφία κ βίντεο για τα ταξίδια μ. επίσης 2024 όλοι περνάμε πολύ χρόνο στο κινητό οπότε ένα μικρός υπολογιστής που είναι το συγκεκριμένο συν τα πολλά χρόνια που κρατούν είναι το βασικό ατού. το μόνο που με προβληματίζει είναι η μετάβαση στο οικοσύστημα της apple, αν μετά χρεάζετται να χρησιμοποιώ τα app κ υπηρεσίες της apple, ισως περιορίζει αρκετά τις υπολοιπες που δεν είναι δικές της. έχω βολευτεί με τις υπηρεσίες της google ίναι η αλήθεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσα κινητα εχουν περασει απο τα χερια μου .... απο την εποχη που ηταν παντοφλες τα κινητα...ποτε δεν χρειαστηκα την εγγυηση Ολα μου τα κινητα εφαγαν τα ψωμια τους και απλα πηγα στο επομενο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/3/2024 στις 4:35 ΜΜ, nasos96 είπε

πάντως ο γερμανός είδα λέει 2 χρόνια εγγύσης χωρίς αστερίσκο όπως αλλοι μεγάλοι επισημοι προμηθευτές. η δουλεια μου είναι σχετικά στο χώρο των υπολογιστών. δεν με προβληματίζει ιδιάιτερα το θέμα της εξοικίωσης. δε θα το χρειαστώ στη δουλεία μ απλά πρέπει να αλλάξω κινητό και ειπα να πάω να κάτι πολύ καλό. με ωραία φωτογραφία κ βίντεο για τα ταξίδια μ. επίσης 2024 όλοι περνάμε πολύ χρόνο στο κινητό οπότε ένα μικρός υπολογιστής που είναι το συγκεκριμένο συν τα πολλά χρόνια που κρατούν είναι το βασικό ατού. το μόνο που με προβληματίζει είναι η μετάβαση στο οικοσύστημα της apple, αν μετά χρεάζετται να χρησιμοποιώ τα app κ υπηρεσίες της apple, ισως περιορίζει αρκετά τις υπολοιπες που δεν είναι δικές της. έχω βολευτεί με τις υπηρεσίες της google ίναι η αλήθεια.

Κοίταξε, από την προσωπική εμπειρία που είχα με iPhone, επειδή είχα εξοικειωθεί κι εγώ με τις εφαρμογές της Google, τις χρησιμοποιούσα και δεν είχα αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα, γενικά, χρησιμοποιούσα όσες εφαρμογές χρησιμοποιούσα και σε Android επομένως, αναίρεσα από τη χρήση τα όποια πλεονεκτήματα από τη χρήση εφαρμογών Apple, τις χρησιμοποιείς χωρίς πρόβλημα τις εφαρμογές που δεν είναι της Apple. Η μόνη διαφορά που παρατήρησα, είναι ότι σε iOS, ήταν πιο smooth η χρήση αυτών των εφαρμογών, δεν παρατήρησα κάτι διαφορετικό....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...