Προς το περιεχόμενο

Low latency Bluetooth wireless earbuds/ in ear


xvagos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Ψάχνω να βρω ακουστικά Bluetooth ασύρματα in ear για παρακολούθηση ταινιών/σειρών με χαμηλή υστέρηση (delay) .

Έχω τα Mi tru wireless EBs basic 2 τα οποία μάλλον έχουν υστέρηση ενός δευτερολέπτου και δεν μπορώ να δω ταινίες. Για μουσική καλά είναι αλλά όχι για βίντεο.

Μπορείτε να μου προτείνετε μερικά μέχρι 100€ το πολύ για αγορά;

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Επεξ/σία από xvagos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Low latency Bluetooth wireless earbuds/ in ear

Όλα τα ασύρματα ακουστικά (wireless earbuds) έχουν κάποια καθυστέρηση. Ακόμα και αυτά με λειτουργίες υποστήριξης παιχνιδιών. Σε low budget ακουστικά μην περιμένεις θαύματα. Μου φαίνεται δε λίγο υπερβολικό το ένα δευτερόλεπτο, όταν συνήθως η όποια καθυστέρηση δεν είναι παραπάνω από 100 ms (ανάλογα με το ακουστικό προφανώς). Που βλέπεις τις ταινίες; Στην τηλεόραση; Σε υπολογιστή; Μήπως φταίει το Bluetooth πρωτόκολλο που χρησιμοποιείται; Έχεις κάνει π.χ. update τους bluetooth drivers στον υπολογιστή σου (εάν χρησιμοποιείς υπολογιστή); Τα ακουστικά σου έχουν Bluetooth 5.0. Η συσκευή που χρησιμοποιείς για τις ταινίες;

Επίσης κοίτα το όποιο ακουστικό επιλέξεις να υποστηρίζει κωδικοποιητές ήχου (audio codecs) υψηλής ποιότητας, διότι γενικά τα ακουστικά για καλύτερη ποιότητα ήχου θα πρέπει να ταιριάζουν με τον κωδικοποιητή της πηγής ήχου που χρησιμοποιείς. Εάν όχι, θα χρησιμοποιήσουν τον λιγότερο καλό κωδικοποιητή ήχου, ο οποίος είναι ο πιο επιρρεπής σε θέματα latency.

Σε τάξη μεγέθους των 100 ευρώ μπορείς να βρεις πιστεύω κάτι καλό, αλλά δυστυχώς δεν έχω κάτι υπόψη μου να σου προτείνω. Φαντάζομαι ότι κάποιοι φίλοι εδώ θα μπορούν να σου προτείνουν κάτι από την εμπειρία τους. 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/3/2024 στις 5:01 ΜΜ, xvagos είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση JPaxilleas.

Τα θέλω για το laptop. Update έχει γίνει στους driver's 

Καλημέρα, θα προτείνω τα οικονομικά QCY T13 ANC 2.

 

Επεξ/σία από Brainmorf
  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...