Προς το περιεχόμενο

tablet kiddoboo 10.1 hard reset


PAVLOS_Sta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα σας,

 

έχω το παιδικό tablet KIDDOBOO KB101 της EGOBOO το οποίο τα παιδιά το κλείδωσαν με κωδικό και δεν γίνεται να το ανοίξω.

Έχω δοκιμάσει όλους τους τρόπους που βρήκα στο internet για να κάνω hard reset, vol-up + power, vol-down + power, ολα μαζί. Δεν μπαίνει σε recovery. Παρατήρησα μέσω του manual οτι έχει reset button το οποίο πατάς με συνδετήρα και κάνει απλά επανεκκίνηση. Πάντως στο manual δεν υπάρχει τίποτα σχετικά με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων χωρίς πρόσβαση στις ρυθμίσεις.

Υπάρχει κάποιος να γνωρίζει πως επιλύεται; Στην έσχατη περίπτωση θα το στείλω στο service. 

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Παύλος

 

kiddo.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έκδοση ανδροιδ εχει;; Αν εχει πανω απο 6 και να κανεις χαρντ ριζετ , θα αντιμετωπισεις το frp. Θυμασαι εμαιλ και κωδικο;;

Το κουμπι του ριζετ με απλο πάτημα κανει απλα επανεκκίνηση. Θελει ή παρατεταμένο πατημα ή συνδυασμό με παουερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν έχει καταχωρηθεί email. Έχω δοκιμάσει συνδυασμούς με το reset και power button. Ευχαριστω

Επεξ/σία από PAVLOS_Sta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 23/3/2024 στις 12:22 ΜΜ, PAVLOS_Sta είπε

καλησπέρα σας,

 

έχω το παιδικό tablet KIDDOBOO KB101 της EGOBOO το οποίο τα παιδιά το κλείδωσαν με κωδικό και δεν γίνεται να το ανοίξω.

Έχω δοκιμάσει όλους τους τρόπους που βρήκα στο internet για να κάνω hard reset, vol-up + power, vol-down + power, ολα μαζί. Δεν μπαίνει σε recovery. Παρατήρησα μέσω του manual οτι έχει reset button το οποίο πατάς με συνδετήρα και κάνει απλά επανεκκίνηση. Πάντως στο manual δεν υπάρχει τίποτα σχετικά με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων χωρίς πρόσβαση στις ρυθμίσεις.

Υπάρχει κάποιος να γνωρίζει πως επιλύεται; Στην έσχατη περίπτωση θα το στείλω στο service. 

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Παύλος

 

kiddo.png

https://www.google.gr/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://service.mattel.com/us/docs/FAQ%20SE%20and%20Branded%20Factory%20Reset.pdf&ved=2ahUKEwj84K3v26WFAxU7VfEDHdejDa4QFnoECBEQAQ&usg=AOvVaw1i_Xi-RxbSDeEErYN9Wuk4

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...